Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 stycznia 2019

Uwaga! Nadal ślisko na drogach (video)

Uwaga! Nadal ślisko na drogach (video)
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady śniegu, błoto pośniegowe.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Do większości z kolizji doszło w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu oraz nadmiernej prędkości. Apelujemy o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

Kiedy dojdzie do kolizji, a uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń ciała, nie jesteśmy zobowiązani do wzywania Policji. Obowiązek informowania funkcjonariuszy zachodzi tylko wówczas, gdy doszło do wypadku z ofiarami w ludziach lub powstałego w okolicznościach nasuwających przypuszczenie, że zostało popełnione przestępstwo, np. nietrzeźwy kierujący.

- Osoby biorące udział w kolizji mogą wyjaśnić zaistniałe zdarzenia same, jeśli oczywiście wspólnie uznają, że okoliczności zdarzenia nie budzą wątpliwości. W takim przypadku sprawca zobowiązany jest napisać poszkodowanemu oświadczenie, w którym przyzna się do spowodowania kolizji, a następnie zgłosić się z tym oświadczeniem do ubezpieczyciela informując o zdarzeniu. Jednakże, gdy okoliczności zdarzenia lub ich ocena przez uczestników nie jest jednoznaczna, w takim przypadku należy wezwać Policję. W przypadku kolizji obowiązkiem uczestników jest niezwłoczne usunięcie z jezdni pojazdów biorących w nich udział. Nie wolno jednak tego robić, jeśli doszło do wypadku z ofiarami. Czasami usunięcie pojazdu nie będzie możliwe, wtedy obowiązkiem kierowcy jest odpowiednio oznakować miejsce zdarzenia - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

73-letni pijany kierowca doprowadził do zderzenia 73-letni pijany kierowca doprowadził do zderzenia

Zderzenie czterech samochodów Zderzenie czterech samochodów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
alex07.01.2019 13:50

i znowu zima zaskoczyła kierowców nie wymienili opon na zimowe.

zimazima07.01.2019 10:40

co za firma ma dbać o odśnieżanie? jest fatalnie, nigdy tak nie było

Hmmm...06.01.2019 16:45

Napił bym się tego wina Tuska :)

śmierdzący Marian z zielonej05.01.2019 23:26

Taki lodzik to nie lodzik.

śmierdzący Marian z zielonej05.01.2019 23:24

Eee ja tam spoko ciepło w domu szkoda samochodu na taka pogodę używać.

TPW04.01.2019 20:35

D0 1947.
Jest wiele takich krajów, ja nap mieszkań w dani i tam jak temp spada do 0 stopni już jeżdżą i leja solankę, co nie dopuszcza do takiego rozwoju sytuacji. Ale pamiętajcie, że w innych krajach są pieniądze, bo tylko my pozwalamy utrzymywać wszędzie masę zbędnych biurokratów! Oni nic nie produkują, ale sporo kosztują!

Uczestnik Ruchu zimowego04.01.2019 19:54

Policja zgłasza o warunkach na drodze do SM ta to olewa bo wie ze jest dobrze obserwując wszystko zza biurka. Czy to jest wewnętrzna wojna nadmurówek Jastrzębskich? Czy lecenie w bambuko ciołków z pod szyldu TAXI SM Jastrzębie?

gość04.01.2019 19:20

Pan Tusk i tutejszy prezydent to ta sama opcja polityczna, czyli PO!!!

Gość04.01.2019 17:56

To nie tylko wina prezydent Hetman ale też wina Tuska, głosowaliście kiedyś na niego i do dziś macie tego efekty że służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg mają to gdzieś a SM nie widzi żadnego problemu. Ewidentna wina Tuska, ćwierćinteligenty.

Do Wasabi04.01.2019 17:14

Tak między innymi firma z SKR Mszana i Transgór Rybnik.

Pokaż wszystkie opinie (28)