Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
4 stycznia 2019

Uwaga! Nadal ślisko na drogach (video)

Uwaga! Nadal ślisko na drogach (video)
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady śniegu, błoto pośniegowe.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Do większości z kolizji doszło w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu oraz nadmiernej prędkości. Apelujemy o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

Kiedy dojdzie do kolizji, a uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń ciała, nie jesteśmy zobowiązani do wzywania Policji. Obowiązek informowania funkcjonariuszy zachodzi tylko wówczas, gdy doszło do wypadku z ofiarami w ludziach lub powstałego w okolicznościach nasuwających przypuszczenie, że zostało popełnione przestępstwo, np. nietrzeźwy kierujący.

- Osoby biorące udział w kolizji mogą wyjaśnić zaistniałe zdarzenia same, jeśli oczywiście wspólnie uznają, że okoliczności zdarzenia nie budzą wątpliwości. W takim przypadku sprawca zobowiązany jest napisać poszkodowanemu oświadczenie, w którym przyzna się do spowodowania kolizji, a następnie zgłosić się z tym oświadczeniem do ubezpieczyciela informując o zdarzeniu. Jednakże, gdy okoliczności zdarzenia lub ich ocena przez uczestników nie jest jednoznaczna, w takim przypadku należy wezwać Policję. W przypadku kolizji obowiązkiem uczestników jest niezwłoczne usunięcie z jezdni pojazdów biorących w nich udział. Nie wolno jednak tego robić, jeśli doszło do wypadku z ofiarami. Czasami usunięcie pojazdu nie będzie możliwe, wtedy obowiązkiem kierowcy jest odpowiednio oznakować miejsce zdarzenia - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało

Były oficer jastrzębskiej Policji przekroczył uprawnienia Były oficer jastrzębskiej Policji przekroczył uprawnienia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
alex07.01.2019 13:50

i znowu zima zaskoczyła kierowców nie wymienili opon na zimowe.

zimazima07.01.2019 10:40

co za firma ma dbać o odśnieżanie? jest fatalnie, nigdy tak nie było

Hmmm...06.01.2019 16:45

Napił bym się tego wina Tuska :)

śmierdzący Marian z zielonej05.01.2019 23:26

Taki lodzik to nie lodzik.

śmierdzący Marian z zielonej05.01.2019 23:24

Eee ja tam spoko ciepło w domu szkoda samochodu na taka pogodę używać.

TPW04.01.2019 20:35

D0 1947.
Jest wiele takich krajów, ja nap mieszkań w dani i tam jak temp spada do 0 stopni już jeżdżą i leja solankę, co nie dopuszcza do takiego rozwoju sytuacji. Ale pamiętajcie, że w innych krajach są pieniądze, bo tylko my pozwalamy utrzymywać wszędzie masę zbędnych biurokratów! Oni nic nie produkują, ale sporo kosztują!

Uczestnik Ruchu zimowego04.01.2019 19:54

Policja zgłasza o warunkach na drodze do SM ta to olewa bo wie ze jest dobrze obserwując wszystko zza biurka. Czy to jest wewnętrzna wojna nadmurówek Jastrzębskich? Czy lecenie w bambuko ciołków z pod szyldu TAXI SM Jastrzębie?

Pokaż wszystkie opinie (28)