Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 stycznia 2019

Będa nowe inwestycje miejskie

Będa nowe inwestycje miejskie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rozstrzygnięto przetargi na inwestycje miejskie. Są to nowe chodniki, kanalizacja czy odwodnienie. jeśli tylko aura pozowli niedługo zaczną się roboty budowlane. 

Zrealizowane zostanie zadanie, które zakłada remont ulicy Dunikowskiego wraz z przebudową kanalizacji. W jego skład wchodzi wykonanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na ulicy. Wyremontowany zostanie także chodnik. Koszt inwestycji to 540 tys. złotych.

- Rozstrzygnięty został także przetarg dotyczący odwodnienia na ulicy Stawowej. Zastosuje się tam metodę rowu przydrożnego. Z uwagi na występujące w rejonie ulicy Stawowej szkody spowodowane ruchem zakładu górniczego, rowy przydrożne są urządzeniami odwadniającymi najprostszymi w przeglądach, konserwacji  i remontach. Odcinają one spływ wód gruntowych, w szczególności z pól uprawnych, w kierunku warstw konstrukcyjnych drogi. Dodatkowo rów przydrożny przejmuje spływ wody z warstwy odsączającej konstrukcji drogi. Koszt tej inwestycji to 550 tys. złotych – informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

 312 zarażonych koroanwirusem w mieście 312 zarażonych koroanwirusem w mieście

Inwestycje oświatowe idą pełną parą [video] Inwestycje oświatowe idą pełną parą [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
gość21.01.2019 11:55

Od kiedy remont i przebudowa jest inwestycją. Proponuję najpierw zasięgnąć wiedzy w tym temacie, a potem pisać. Takie artykuły źle świadczą o piszących,

Aga07.01.2019 18:26

Rozumiem, że ul. 3 Maja nie należy do miasta? Szanowna p. Prezydent czekam aż p. spełni swoje obietnice wyborcze dotyczące naszej ulicy i kilku ulic w pobliżu. Ulotkę w dalszym ciągu mam i bardzo chętnie na zebraniu sołeckim porozmawiam na ten temat. Będzie pani miała odwagę stawić się osobiście czy znów wyśle swoich zastępców, którzy zasłaniają się tekstami "nic nie możemy na ten temat powiedzieć" ect.?

zimazima07.01.2019 10:39

co za firma dba o odśnieżanie naszych ulic i chodników!!!! nigdy nie było tak fatalnie!!!

Boryniok do Aaaaa07.01.2019 10:33

Mamy swojego sołtysa i byłego już nieradnego. Oraz niedoszłego ważnego kościelnego. No ale im to nic nie można powiedzieć bo są najmądrzejsi. Ja już z radnym miałem nauczkę jak mu pod kościołem powiedziałem co nie co i żałuję a mały grubas nie kościelny to taki jego kundel przynożny szczeka jak jest z kimś ważnym albo wypity. A jak sam na sam to słowa wydukać nie może i udaje kulawego.

to ja 06.01.2019 22:39

Proszę wyciąć topole na Morcinka koło kortów tenisowych i chaszcze przy blokach!!!!!!

Aaaaa06.01.2019 19:59

Pani pseudo prezydent nie zrobi nic przez 5lat. Na koniec gorolom sporządzi wybieg dla pieska i znowu przejdzie na kolejne latka. Brawo a o Borynie i nieskończonej kanalizacji na ul plebiscytowej to już nikt nie pamięta. Śmiechu warte 300m i inwestycja byłaby skończona a tak to możemy podziękować pani Hitman.......

kostka06.01.2019 10:47

Najlepsze jest to że po remoncie takiego chodnika przychodzi zima i .... po tym chodniku jedzie sobie traktor i wielce odśnieża . Traktor po chodniku !!!!! ( tylko nie piszcie że mało waży) w ten sposób kostkę trzeba wymieniać co dwa lata nazywając to inwestycją miejską.

Gość06.01.2019 10:26

Parking na wielkopolskiej by się przydał

Radio Teheran06.01.2019 8:51

O, trafiła kosa na kamień.
Urzedniczy orzeł zabrał głos, niestety, tak jak potrafił.

śmierdzący Marian z zielonej05.01.2019 23:25

Jakieś nowe garaże na Zielonej poproszę.

Pokaż wszystkie opinie (41)