Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -4°-5°
7 stycznia 2019

Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego?

Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego?
fot. MZK Jastrzębie

Mieszkańcy coraz częściej i niecierpliwiej pytają, kiedy będzie nowy wiadukt przy al. Piłsudskiego.

Nowy wiadukt ma być obiektem dwupasmowym w jednym kierunku każdy. Obecnie trwają prace projektowe. Po ich zakończeniu w drodze przetargu zostanie wyłoniony wykonawca. Oddania do użytku jednego pasa, po którym ruch będzie odbywał się w obie strony należy spodziewać się w 2020 roku.

- Wiadukt przez wiele lat nie był kompleksowo modernizowany, czego efekty widzimy dzisiaj. Jego użytkowanie zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Mamy na ukończeniu projekt modernizacji tego obiektu. Na jego realizację potrzeba ok. 7-8 mln zł. Liczę na to, że środki te znajdą się w budżecie w postaci nadwyżki po zakończonym 2018 roku. Należy spodziewać się, że wiadukt będzie gotowy w 2020 roku. Wiem, że spowoduje to duże utrudnienia, ale bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze - mówi prezydent Anna Hetman.

Przypomnijmy, że remont wiaduktu przeprowadzany był dwukrotnie w latach 90. w ramach napraw szkód górniczych przez Jastrzębską Spółkę Węglową. Przeglądy roczne i pięcioletnie pokazywały systematyczne pogarszanie się konstrukcji obiektu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jeden pas wiaduktu na Piłsudskiego zamknięty Jeden pas wiaduktu na Piłsudskiego zamknięty

Wiadukt na Piłsudskiego zamknięty dla autobusów. Są objazdy Wiadukt na Piłsudskiego zamknięty dla autobusów. Są objazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Jarek Polok12.01.2019 0:28

Zamiast głupich świateł przy przejściach dla pieszych, które tak naprawdę g...o dają, a wręcz przeszkadzają to mieli te pieniądze przeznaczyć na wiadukt. Zasypanie nie wchodzi w grę, gdyż jest to głupota: własność PLK linii kolejowej 159, która będzie do 2022 odbudowana na pewno od strony Wodzisławia do Jastrzębia.
Za to widzę tani sposób udrożnienia tej drogi zastosowany na wiadukcie drogowym nad linią kolejową w Radlinie i tu też by spełnił funkcję do czasu budowy nowego na mianowicie kaszty np z podkładów kolejowych pod nim. Cena starych podkładów jest śmiesznie tania i ułożenie ich w kaszt tez szybki - maksymalnie z tydzień by się wyrobili.
Następnym dobrym sposobem jest sprawdzone w Jastrzębiu pod wiaduktami kolejowymi obudowa górnicza czy tubingi np zastosowane na moście drogowym na rzece Leśnicy w Godowie. Te rozwiązania są droższe od kasztów, ale i tak koszt będzie znacznie mniejszy od nowego wiaduktu, a co najważniejsze będzie miał ta samą trwałość co nowy wiadukt oraz będzie można wykonywać prace bez wyłączania wiaduktu z ruchu tak jak to było np w Godowie.

Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego?11.01.2019 8:53

Nigdy!

Abc10.01.2019 23:00

Kpina czy nieudolność i niedasizm?
Taki temat w procedurze bezprzetargowej (stan techniczny zagraża katastrofą) da się w kwartał ogarnąć. Jak wystartowaliby wiosną to do wakacji powinna być przejezdność w obu kierunkach.
400 metrowy most łazienkowski w W-wie zrobili po pożarze w 6 miesięcy.

Barney09.01.2019 16:01

Obudzili się z ręką w nocniku... o stanie technicznym wiedzieli od dawna ale zamiast postawić "nowy" to lepiej bagatelizować a jak już jest tragicznie to po prostu zamknąć... bo tak jest najwygodniej "mocnej figurze" zupełnie jak na osiedlu złote łany...

do JE08.01.2019 11:48

https://img7.dmty.pl//uploads/201901/1546944135_9ckwbi_600.jpg 

To nasze przyszłe pociągi i nic innego nie będzie o ile by miało być.

JE08.01.2019 10:17

ZASYPAĆ - NIE, bo przecież można odtworzyć linię kolejową, Tychy się postarały i odbudowano im linię Tychy (dworzec główny) - Tychy Miasto, Płock się postarał itd. Kasa (unijna) na kolej jest, jeśli nie zostanie wykorzystana wróci do Brukseli. Nie rozśmieszajcie mnie poza ttym, ze to takie skomplikowane wybudować wiadukt, w czasach gdy buduje się autostrady

Szymon08.01.2019 7:33

Też jestem za tym, żeby tanim kosztem zasypać dziurę i zrobić zwykłą drogę 4 pasmową. Po dwa pasy w każdą stronę. Tak jak było poprzednio. Planowanie drogi o mniejszej przepustowości, wiedząc, że samochodów przybywa i będzie przybywać to "nie często spotykane profesjonalne rozwiązanie" ;-)
Jest tylko kilka ulic w mieście, po których przejazd nie jest bolesny dla samochodu i kierowcy. Smutno mi, że to moje pieniądze są wydawane na rzeczy, których normalnie bym nie kupił...

Pokaż wszystkie opinie (33)