Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
7 stycznia 2019

Miasto daje pieniądze na piece

Miasto daje pieniądze na piece fot. UM Jastrzębie

Można składać wnioski o przyznanie dotacji celowej ze środków budżetu miasta na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, czyli na wymianę popularnych kotów centralnego ogrzewania.

O częściowy zwrot kosztów mogą ubiegać się osoby, które planują realizację: budowy przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku, likwidacji pozaklasowego węglowego kotła c.o. i zastąpienie go energooszczędnym kotłem c.o. opalanym gazem, olejem opałowym lub zasilanym energią elektryczną, ogrzewaniem elektrycznym, kotłem c.o. na biomasę oraz kotłem węglowym z automatycznym podajnikiem, podłączenia jednorodzinnego budynku mieszkalnego do miejskiej sieci centralnego ogrzewania, zakupu i montażu w nowobudowanych budynkach mieszkalnych energooszczędnych kotłów c.o. na biomasę, opalanych gazem, energią elektryczną oraz ogrzewania elektrycznego,zakupu i montażu w budynkach mieszkalnych urządzeń do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

W celu uzyskania dotacji przed realizacją przedsięwzięcia należy złożyć pisemny wniosek o dotację, a następnie zawrzeć umowę dotacyjną z miastem. Wnioski można składać w kancelarii Urzędu Miasta, pok.020 A do chwili wyczerpania się w ciągu roku środków finansowych przeznaczonych na te cele. Wnioski rozpatrywane będą wg kolejności ich złożenia. Można je pobrać osobiście w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta (pok. 509, bud. A, V piętro) bądź ze strony internetowej www.bip.jastrzebie.pl/ Jak załatwić sprawę w Urzędzie Miasta/Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa/Dotacje.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podzielono 2,4 mln zł. Wiadomo kto dostał pieniądze Podzielono 2,4 mln zł. Wiadomo kto dostał pieniądze

Więcej zgonów, niż urodzeń w Jastrzębiu Więcej zgonów, niż urodzeń w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość08.01.2019 21:34

Czyli nadal finansuje się nieekologiczne ogrzewanie, czyli kopalnie (czyt.górnictwo) Dokąd zmierzasz Polsko...?

Roman do sic08.01.2019 17:59

Masz rację od lat czarują z azotem i ładują ludzi w rogi. Sam kiedyś zwracałem na to uwagę. Na razie to chyba taka dola i tyle.

do sic08.01.2019 15:22

racja

sic08.01.2019 12:21

Ja czekam i się zastanawiam czy kiedykolwiek w Jastrzębiu zrezygnują z piecyków gazowych a poprowadzą rury z ciepła wodą (względy bezpieczeństwa) a piszę dlatego,że gaz,który dostarczany jest coraz bardziej mniej kaloryczny.Nowy piec i nie bardzo chce się zapalać.Jeżeli ktoś chce sprawdzić jakość gazu proszę zagotować szklankę wody rano i wieczorem,oczywiście te same ustawienie to samo naczynie,a gazownicy nie wyrażają zgody na zainstalowanie urządzenia mierzącego jakość gazu,Tylko dodają azot,którego celem jest napędzanie liczników.

ruptawska08.01.2019 11:12

dac mu kase jak kupi taki piec a nie jak sasiad, przyszli sprawdzić czy ma nowy piec . miał i ma ale mul za stodołe wywoził taczkami aby schować ze bedzie palil tylko węglem . to bylo w 2000r.w moszczenica ślaska na wyzwolenia.

abc08.01.2019 9:13

To ze kot sluzy do ogrzewania domu to wie kazdy :-)
To tzw. kot centralnego ogrzewania

donek08.01.2019 9:13

Dlaczego dofinansowanie do kotłów WĘGLOWYCH z podajnikiem??? Węgiel to węgiel, największy dostawca trucizny! Jak my chcemy dbać o środowisko, dofinansowując kotły węglowe, co z tego że z podajnikiem.