Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
8 stycznia 2019

JSW: Kolejna próba odwołania prezesa Ozona?

JSW: Kolejna próba odwołania prezesa Ozona?
fot. JSW S.A.

Znowu gorąco wokół prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W czwartek być może zostanie podjęta próba odwołania go ze stanowiska.

W czwartek, 10 stycznia, odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jednym z punktów porządku obrad jest punkt dotyczący zmian w zarządzie spółki. Jeśli okaże się, żę jest on związany z dotychczasowym prezesem JSW Danielem Ozonem, będzie to trzecia próba odwołania go z zajmowanego stanowiska.

Pierwsze próby pozbawienia Ozona prezesury spółki górniczej były podejmowane we wrześnoi 2018 roku. Jednak wówczas działacze związków zawodowych mocno poparli prezesa. Wystosowali nawet specjalne pismo do premiera. Słychać było głosy, że w obronie prezesa są w stanie nawet wywołać strajk w kopalniach należących do spółki.

- Daniel Ozon to dobry menadżer, który nie tylko pomógł wyciągnąć Spółkę z zapaści, ale też ustabilizował ją i po raz pierwszy od lat roztoczył realną wizję rozwoju firmy. Dzięki jego pracy załoga znów się czuje bezpieczniej i ma perspektywy na przyszłość. Bez względu na to skąd wywodzą się politycy, którzy próbują zniszczyć Ozona oraz czy są to wojenki lokalne czy też centralne, stoimy murem za prezesem. Stworzenie pseudo audytu, stawianie bzdurnych zarzutów i wykorzystanie do tego celu mediów jest zwyczajną niegodziwością. To nieuczciwe działanie nie tylko wobec prezesa, ale i całej naszej firmy. W rezultacie taka sytuacja może się odbić na kondycji spółki i jej giełdowych notowaniach. Ostrzegamy tych polityków, że ich intrygi odbiją się na nich samych. Ocena takiego zachowania z całą pewnością wpłynie na spadek poparcia dla nich, nie tylko w Jastrzębiu czy na Śląsku, ale i w całym kraju. Na koniec zwracamy się z apelem (do panów: premiera i ministra energii) o przerwanie tego szaleństwa wobec JSW S.A. Panowie, opamiętajcie się, na Boga! - napisali m.in. w liscie z 2018 r. związkowcy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnictwo: "Szykujcie bracia amunicję" Górnictwo: "Szykujcie bracia amunicję"

Minister energii o "rozrzutnym prezesie" JSW Minister energii o "rozrzutnym prezesie" JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Ave Zagórowski09.01.2019 21:57

Hahah mówiłem pisałam prosiłem... Sprzedali Was w 2017 roku. Jak ktoś niżej pisał obsrani są na samą myśl co podpisywali hahaha jak mnie próbowano odwołać zesrali się i podpisali gorsze kwity niz za czasów okrągłego stołu ich wladza xd. Bedzie zabawa bedzie sie działo ooo potem w tv będzie zz opowiadać to wina nowego prezesa hahah a to szopka gotowa od tamtego roku na biednych górników. Lalala zz za brame szkoda ze mnie już niema z jednością bym zatańczyć chciał ormowcami bez szkół jak za komuny hahaha

Lokator09.01.2019 21:28

Bedą płacić po 10000 tys jestes po tyle z wiadomościami ty Gość cwaniaku nie okszesany

Lokator09.01.2019 18:19

Do gościa odeszli zwlasnej nie pszymuszonej woli do kogo żal ,podaj gościu adres to kupie ci bilet na Ukrainę zobaczysz co to jes bieda nie sie fermentu ..

Jan Marysia Rokita09.01.2019 13:35

Zlikwidować wogole tą spółkę , sprywatyzować co to jakaś fabryka biurokratów czy kopalnia całe rzesze prezesów, dyrektorów,kierowników , rzeczników i specjalistów do spraw niepotrzebnych.Wlasciciel, księgowa,lazienny tyle wystarczy reszta robić.

Gość09.01.2019 12:51

Wyrzucić Ozona i związkowców za to jak postąpili z pracownikami którzy odeszli od 1.01.2015 na emeryturę i urlopy górnicze.

Radio Teheran09.01.2019 9:00

Tu nie chodzi o zadnych zwiazkowcow
a o absurdalny projekt budowy weglowego bloku energetycznego w Ostrolece.
Rzad chce przekazac na te budowe fundusz stabilizacyjny JSW.
Chodzi o wymiane Prezesa ma marionetke ze sznurkiem w dupie, co podnosi lapki jak sie pociagnie.

lokator 09.01.2019 8:23

do goscia twoje wpisy to zenada .

Pokaż wszystkie opinie (40)