Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
9 stycznia 2019

JSW będzie płacić. Nie przegapcie terminu!

JSW będzie płacić. Nie przegapcie terminu!
fot. pixabay

22 stycznia 2019 roku wchodzi w życie ustawa o wypłacie rekompensat za utratę prawa do bezpłatnego węgla. Od tego momentu przez 90 dni będzie można składać wnioski. Po tej dacie pieniądze przepadną

Ogłoszenie ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym pozwala określić terminarz jej realizacji, na co oczekują osoby uprawnione do tego świadczenia. Ustawa wchodzi w życie 22 stycznia. Od tego momentu, przez następnych 90 dni, osoby uprawnione do świadczenia będą mogły składać wnioski w wyznaczonych do tego miejscach. Wypłata rekompensat nastąpi od 1 czerwca 2019 r.

 Jak informuje Jastrzębska Spółka Węglowa, opracowana przez Ministerstwo Energii ustawa przewiduje jednorazową wypłatę świadczenia rekompensacyjnego w wysokości 10 tys. zł. przez właściwe przedsiębiorstwo. O rekompensatę będą mogły ubiegać się osoby, którym przedsiębiorstwa górnicze zaprzestały wydawać bezpłatny węgiel w naturze lub w ekwiwalencie pieniężnym.

-  Świadczenie to będą mogły otrzymać także osoby, których nie objęła poprzednia ustawa z 12 października 2017 r. o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, a więc m.in. wdowy i sieroty po górnikach, którzy zginęli przy pracy lub zmarli, jako czynni pracownicy kopalń, a także osoby na świadczeniach przedemerytalnych. Z rozwiązań zawartych w ustawie mogą skorzystać również osoby, które spóźniły się z wnioskami składanymi w ubiegłym roku oraz te, których wnioski nie zostały  zweryfikowane przed zakończeniem okresu wypłat poprzedniej ustawy informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
potworek29.01.2019 15:33

Dlaczego niema rekompensat dla emerytów,którzy przeszli na emeryturę w latach od stycznia 2015-2017., kopalnia o nich zapomniała. lł

Gość24.01.2019 21:06

A górnicy co poszli na emeryture od stycznia 2015 to onich sie niemówi ze niedostaną kasy ,pracownicy co niemieli kasy za węgiel już mają wypłacane a emeryci nic

Gerda11.01.2019 7:22

No to pisze wyrażnie że emeryci od 2015 roku również mają składać wnioski i dostaną za deputat więc w czym problem .

Mats10.01.2019 22:53

Chyba już teraz dostaną wszyscy uprawnieni od 2015 do 2018

Emeryt 1610.01.2019 22:41

A czy emeryci z 2018 maja deputat czy nie ? Czy cały czas rośnie liczba emerytów bez rekompensat ?

Stronnictwo zdrady narodowej10.01.2019 17:33

Gadziny z Peło i Peezel wiecznie - Piniendzy nima i nie bedzie! Załatwili ciężko pracujących górników - obecnie na emeryturze, którzy nigdy sami się nie zrzekli węgla, bo mieli go zagwarantowany podczas przyjmowania się do pracy, jako element składowy i go sobie wypracowali! Złodzieje szukali oszczędności gdzie się da, rąbnęli OFE, nawet umarłym nie przepuścili, obniżając zasiłek pogrzebowy! Marzy wam się ponowne dorwanie do koryta? Może znów POstrzelać se chcecie do górników? NIGDY WIĘCEJ!

inzynier BOLEK10.01.2019 15:41

@ocb : no to zapraszamy na dół do laby kolego prowadzacy

Pokaż wszystkie opinie (30)