Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
10 stycznia 2019

Uwaga! Śnieg i sople mogą być niebezpieczne

Uwaga! Śnieg i sople mogą być niebezpieczne
fot. pixabay

Intensywne opady śniegu powodują konieczność usuwania go z dachów, a także sopli. Szczególnie obowiązek ciąży ten na właścicielach obiektów wielkopowierzchniowych - marketów, hal targowych czy sportowych.  

- Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu, musi liczyć się z konsekwencjami, a nawet z wprowadzeniem natychmiastowego zakazu użytkowania obiektu. Zgodnie z art. 91a. Prawa Budowlanego, kto nie spełnia, określonego w art. 61 obowiązku utrzymania obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym, użytkuje obiekt w sposób niezgodny z przepisami lub nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania obiektu budowlanego, podlega grzywnie nie mniejszej niż 100 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Policjanci przypominają również o obowiązku odśnieżania chodnika i utrzymania czystości i porządku w rejonie nieruchomości. Zgodnie z art. 117 kodeku wykroczeń, kto nie utrzymuje czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany. Osoba, na której ciążą przedmiotowe obowiązki, ponosić może także odpowiedzialność cywilnoprawną za wypadki zaistniałe na obszarze nieruchomości.

Polub i udostępnij
Czytaj też

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Trudne  warunki na drogach. Kolizje i wypadki Trudne warunki na drogach. Kolizje i wypadki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Pytanie10.01.2019 18:00

Jastrzębie- Zdrój, w którym rządzi kobieta z ''jedynie słusznej'' Platformy rzekomo Obywatelskiej, mogłoby bardziej zadbać o odśnieżanie ulic, a w szczególności chodników! Jest masakrycznie ślisko, ale kogo to obchodzi? Piniendzi nima i nie będzie!? By żyło się lepiej! Pytanie KOMU?

Po to jest Straż Miejska10.01.2019 11:13

Straż Miejska powinna egzekwować oczyszczanie parkingów przed dużymi sklepami, i oczyszczanie miejsc z niebezpieczeństwa. Jeśli ktoś nie odśnieża swojej ogrodzonej prywatnej posesji, to jego sprawa. Parkingi i drogi dojazdowe muszą być oczyszczane bo są udostępnione dla klientów. Kto odpowie za wypadek na prywatnym, nieodśnieżonym terenie? SM czepia się starszych ludzi, właścicieli domów przy ulicach. Żądają odśnieżenia chodników, choć właściciele są bezsilni z powodu chorób i starości. A nie czepiają się dużych sklepów. Prosimy o wyjaśnienia z SM na tym forum.