Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
10 stycznia 2019

Uczniowie zasadzili las w słojach

Uczniowie zasadzili las w słojach
fot. SP 16

Las w słojach? Takie eksperymenty przyrodnicze wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16. A wszystko to w ramach projektu Kopalnia Wiedzy JSW.

W ramach projektu Kopalnia Wiedzy JSW odbyły się w naszej szkole warsztaty, podczas których uczniowie klas 5 wykonywali lasy w słojach. Warsztaty zorganizowane przez Panią Magdalenę Błachut poprowadziła Pani Marzena Wronka z Kwiaciarni Muscari (polecamy!), która podarowała nam swój czas, oraz roślinki do naszych ekosystemów oraz pięknie opowiedziała dzieciom o ważności bycia eko. 

Celem warsztatów było promowanie ekologicznego stylu życia wśród uczniów i ich rodzin. Wychowanie ekologiczne jest jednym z elementów, na które powinniśmy zwracać uwagę już od najmłodszych lat. Nauka dzieci poszanowania dla natury ma niezwykle istotne znaczenie dla ich dorosłego „podejścia do ekologii”. Jest szansa, że nawyki z dzieciństwa wprowadzą w swoim późniejszym, dorosłym już życiu. Wszyscy wiemy, jak bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne może mieć działanie człowieka. Zalewający nas plastik, smog w powietrzu.  Moja propozycja - las w słoiku- to jeden ze sposobów na zaciekawienie maluchów fascynującym światem natury. 

Las w słoju to nic innego jak własny ekosystem. W szklanym słoju powstają specyficzne warunki.  W tym niewielkim naczyniu po pewnym czasie wytworzy się mikroklimat, który pozwala obserwować jak po pewnym czasie nasz ekosystem w szkle zaczyna żyć własnym życiem i staje się całkowicie samowystarczalny. 

W poniedziałek uczniowie klasy 5 ruszyli w teren swojego osiedla i razem z przygotowanymi we współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Wydziałem Ochrony Środowiska ulotkami nt. potrzeby właściwego sortowania śmieci, walki ze smogiem, zbierania makulatury przekażą swoje lasy w słoju napotkanym mieszkańcom.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji projektu Pani Marzenie Wronce z Kwiaciarni Muscari, firmie Pomarańczowy ogród oraz rodzicom naszych uczniów.

SP 16 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Międzynarodowy sukces uczennicy ZSH Międzynarodowy sukces uczennicy ZSH

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Do Radio Teheran12.01.2019 12:06

Zapomniałeś dodać hipokryto:
-zatrudnienie dla tysięcy ludzi
-wykształcenie i możliwości rozwoju dla młodych
-sponsoring i wsparcie dla sportowców
-umożliwienie funkcjonowania wielu okolicznych firm współpracujących z JSW

...i nie gryź ręki która cię żywi gdyż, czy chcesz czy nie, mieszkając w okolicy związany jesteś z realiami JSW.

HenrykWirczynski11.01.2019 9:28

Brawo! świetny pomysł!
I cały konkurs Kopalni Wiedzy JSW też ciekawy

Gość10.01.2019 22:13

Świetny pomysł. Brawo!

Radio Teheran10.01.2019 10:42

@do "Radio T... "

Glupio? Tak moze sadzic tylko biedna ofiara reformy edukacji.
Oto, co srodowisko ma dzieki JSW:

- zniszczone przez szkody gornicze znaczne obszary, czesto zalane woda,
- haldy dewastujace krajobraz,
- skazenie radioaktywne pochodzace z hald i zuzla z cieplowni i elektrowni,
- zatrute rzeki i inne cieki wodne,
- zanik wod podziemnych,
- zatrute powietrze.

do "Radio T... "10.01.2019 10:15

I znów głupio. Czy dlatego, że nie masz dobrego mniemania o sobie, czy ze zwyczajnej głupoty połączonej z zbyt wysokim mniemaniem o sobie?

Radio Teheran10.01.2019 7:58

Wielki producent smrodu i dewastator środowiska pociska dzieciom kit o ekologii.

gość 10.01.2019 7:52

Coś jeszcze