Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
10 stycznia 2019

"Nie pozwolimy zniszczyć JSW!" Gorąco w spółce

"Nie pozwolimy zniszczyć JSW!" Gorąco w spółce
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Reprezentatywne Organizacje Związkowe działające w JSW. Protestują przeciwko odwołaniu ze stanowiska prezesa spółki Daniela Ozona.

Podczas środowej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności” przedstawiciele Reprezentatywnych Organizacji Związkowych mocno zaprotestowali przeciwko odwołaniu ze stanowiska prezesa Daniela Ozona.

- Nie pozwolimy zniszczyć naszej firmy! Nieodpowiedzialne decyzje zagrażają bytowi rodzin górniczych. Zagrażają Jastrzębskiej Spółce Węglowej - oświadczyli przedstawiciele organizacji związkowych JSW.

Zdaniem działaczy obecna kondycja JSW jest dobra, a całe zamieszanie wokół niej, to nic innego jak walka o pieniądze - potężny zysk wypracowany przez spółkę

- Teraz po ciężkich i wspólnych działaniach organizacji związkowych i zarządu Jastrzębska Spółka Węglowa wychodzi na prostą. Główną przyczyną decyzji, która ma zapaść jutro (tj. w czwartek), są najzwyczajniej w świecie pieniądze. Pieniądze, które mają zostać przeznaczone na różnego typu inwestycje i zakupy. Po części może one są uzasadnione, ale JSW jako spółka węglowa musi patrzeć na interes swój i akcjonariuszy. Jeżeli politycznie jest to tak, że właściciel nie jest w stanie wymóc na zarządzie JSW zgody na to, żeby finansowała pewne zakupy - które mijają się z celem jej działalności - i z tej przyczyny odwołuje się prezesa, to jest to kompletnie niezrozumiałe - mówił przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

Reprezentatywne Organizacje Związkowe wydały oświadczenie na temat zamieszania wokół prezesa JSW:

- Uważamy, że opinia publiczna powinna zostać powiadomiona o kłopotach, jakie stwarza JSW przewodnicząca rady nadzorczej. Nie zgadzamy się na podważanie pozycji naszej firmy, która jest notowana na warszawskiej giełdzie. Jest spółką publiczną i nie może być wystawiana na pośmiewisko. Nie można podważać zaufania do zarządu takiej firmy tylko dlatego, że jest się przewodniczącą rady nadzorczej. Nie można na podstawie własnego „widzimisię” podkopywać zaufania do prezesa zarządu takiej firm.

Nie możemy pozwolić na dyskredytowanie obecnego prezesa i zarządu tylko dlatego, że działania podjęte kilkanaście miesięcy temu uczyniły z Grupy Kapitałowej JSW firmę innowacyjną, wpisującą się w najważniejsze plany rządu Rzeczpospolitej - w Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i w Program dla Śląska. Nie możemy spokojnie przyglądać się, jak sztandarowe projekty rządu są utrącane przez nieodpowiedzialne działania. Przyszłość spółki widzimy w rozwoju, a nie w destabilizacji - napisali związkowcy.

W oświadczeniu zażądano odwołania czwartkowego posiedzenia rady nadzorczej oraz zwrócono się do premiera Mateusza Morawieckiego o interwencję.

 


 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach

Związkowcy z JSW  będą bronić prezesa w Warszawie Związkowcy z JSW będą bronić prezesa w Warszawie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (83)
do artur nowak12.01.2019 11:20

O ile nazywasz się tak jak podpisujesz to jesteś jednym z kliki ZZ. Tylko że ty miałeś ciut więcej strachu niż pazerności i wydarłeś na dół dorobić do emerytury. Byłeś na Zofiówce a przyszedłeś z KWK Żory. I słynny związek `80 z mottem "załatwimy wszystko pod warunkiem że nic, obronimy każdego pijaka i damy chwilówkę na następne picie" Związek zawiesiłeś a sam na dół poszedłeś w momencie zawieszenia przez spółkę chwilówek.

WIĘC CZŁOWIEKU NIE WYPOWIADAJ SIĘ W NASZYM IMIENIU BO SOBIE TEGO NIE ŻYCZYMY!!!

do Mokry Marian11.01.2019 20:47

Masz twardy łeb, Marianie., Nic do ciebie nie dociera, mimo że cię walą

do "artur nowak"11.01.2019 20:46

Co ty za głupoty wypisujesz. Nie jesteś tym za kogo się podajesz. Używasz głupich hasełek przygotowanych dla prostych ludzi przez Jarosława Kaczyńskiego. Nawet, ci co popierali PiS, wycofują się, udając, że oni nigdy nie popierali PiS, ale mieli pretensje do P|O. Ale to już też nie chwyta, choć zastrzeżenia do PO ma sporo ludzi. I mają rację. Sam jesteś odspawanym od koryta. I to cie boli najbardziej. Sprawdziłeś, że polityka to wielki g.....o. Ale ZZ jest takie samo jak PiS. Sami cwaniacy tam się wylegują.

artur nowak11.01.2019 15:01

Zazdośnicy, pełno zsfrustorowanych platformersów, odspawanych od koryta, którzy chcą się wypowiedzieć podczas każdej okazjii. Prawda jest okrutna dla Was. Za Ozona i jego ekipy spółka hula jak nigdy. ZZ to widzą doceniają, prawda jest też taka, że politycy próbuja teraz wziąć przejąć stery i porozdawać zarobione cieżką pracą dutki.

Jan Z11.01.2019 14:39

Pierdu Pierdu , gdyby nie ZZ to JSW dawno by padła, ewentualnie należałaby do inwestora branzy stalowj z Indii:)
ZZ nie chcą odwołania zarządu w tym przedewszytskim prezesa Ozona bo jak mało kto ogarnia klimaty górniczo, biznesowe. Rozwija spółkę, potrafi podzielić się z górnikami ale zbiera również do skarbonki na trudne czasy. Nie chcę jej oddać politykom. I tu jest pies pogrzebany. Dba o dobro JSW. Tyl w temacie

Mokry Marian10.01.2019 22:49

wali mnie JSW

byk10.01.2019 22:38

Dlaczego górnicy sa tak ciemni i dają sie prowadzić pasibrzuchom z ZZ. To oni dziei wam żyja korzystają z róznych profitów. na wycieczki jeździ cała rodzina wczasy zagraniczne dwa razy do roku z czyich pieniedzy?! Do tego tyle nieuczciwości. Nawet do tego dochodzi,że kiedys kolega mówił,ze jeden z ZZ powiedziłą ze jak do 7 koła to załatwi prace. Won z takimi zwiazkami. Nie powinni trzymac flagi Solodarności. Tego juz nie ma!

Pokaż wszystkie opinie (83)