Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°15°
10 stycznia 2019

Protest żółtych kamizelek w siedzibie JSW

Protest żółtych kamizelek w siedzibie JSW
fot. kb / jastrzebieonline.pl

Przedstawiciele związków zawodowych protestują przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej przeciwko odwołaniu prezesa Daniela Ozona.

Grupa kilkudziesięciu osób protestuje przed siedzibą JSW przeciwko odwołania obecnego prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniela Ozona. Związkowcy sprzeciwiają się wyprowadzeniu ze spółki pieniędzy, które są zdeponowane na specjalnym funduszu. Według doniesień medialnych ministerstwo chce je przeznaczyć na sfinansowanie budowy boku węglowego w Ostrołęce.

Zdaniem działaczy obecna kondycja JSW jest dobra, a całe zamieszanie wokół niej, to nic innego jak walka o pieniądze - potężny zysk wypracowany przez spółkę

- Teraz po ciężkich i wspólnych działaniach organizacji związkowych i zarządu Jastrzębska Spółka Węglowa wychodzi na prostą. Główną przyczyną decyzji, która ma zapaść jutro (tj. w czwartek), są najzwyczajniej w świecie pieniądze. Pieniądze, które mają zostać przeznaczone na różnego typu inwestycje i zakupy. Po części może one są uzasadnione, ale JSW jako spółka węglowa musi patrzeć na interes swój i akcjonariuszy. Jeżeli politycznie jest to tak, że właściciel nie jest w stanie wymóc na zarządzie JSW zgody na to, żeby finansowała pewne zakupy - które mijają się z celem jej działalności - i z tej przyczyny odwołuje się prezesa, to jest to kompletnie niezrozumiałe - mówił przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

„Żółte kamizelki” mają protestować tak długo, jak będą trwać obrady Rady Nadzorczej, która ma zająć się dzisiaj zmianami personalnymi w zarządzie JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne JSW. Związkowcy żądają spotkania z premierem Przerwano Walne JSW. Związkowcy żądają spotkania z premierem

Daniel Ozon zrezygnował z walki o prezesurę JSW Daniel Ozon zrezygnował z walki o prezesurę JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (72)
Lokator11.01.2019 20:44

Do gościa zrób RTG czaszki ,aby odreagować w inny sposób weź sie za dokarmianie zwierząt zima szaleje .

zeby11.01.2019 20:30

Ten Pan którego twarz jest na zdjeciu chyba pomylił sobie imprezy. To nie rozgrywki w siatkówke .

Gość11.01.2019 9:35

Precz z kliką pasożytów o obwisłych brzuchach

Adi 11.01.2019 8:00

Precz ze związkami precz z ozonem to jest uklas

Gość10.01.2019 21:17

Ave Zagórówski masz rację jak kiedyś wyrzucą związkowców to kasa z socjalnego wróci do pracowników a tak te pasożyty trzymają na tych pieniądzach swoje brudne łapska i robią sobie wycieczki alkoholowe i imprezy za nasze.

Gość10.01.2019 21:06

To cały kraj ma teraz JSW utrzymywać? Po naszym mieście nie widać, że taka bogata spółka tu ma siedzibę.

Ave Zagórowski10.01.2019 20:55

Hahaha mają moc zz hahaha wody sie niechalali na wizji kanapki zezarli i najbardziej szczekajaca nie wiedziala nawet kogo odwolali hahahaha szkoda ze wtedy nikt nie byl zamna i wywalil tych złodziei z szeregów jsw ;) by przynajmniej byla kasa w socjalnym na różne rzeczy a tak niema nic.

Pokaż wszystkie opinie (72)