Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
EkoOkna
10 stycznia 2019

Batalia w Radzie Nadzorczej JSW. Krzyki na posiedzeniu

Batalia w Radzie Nadzorczej JSW. Krzyki na posiedzeniu

Czwartek w Jastrzębskiej Spółce Węglowej był gorący. Rada Nadzorcza obradowała nad zmianami w składzie zarządu JSW. Obrady zakłócili wdzierający się na salę związkowcy. Wezwano policję. 

Przedstawiciele związków zawodowych już od godzin przedpołudniowych demonstrowali przed siedzibą spółki. Rada Nadzorcza o godz. 12:00 zaczęła obrady, których tematem miały być zmiany w składzie zarządu. Mówiło się, że ma zostać odwołany prezes Daniel Ozon.

Około 100 osób - przedstawicieli związków zawodowych przedostało się na piąte piętro biurowca zarządu JSW, gdzie mieściła się sala obrad Rady Nadzorczej. Po godzinie 13:00 związkowcy weszli na salę i żądali rezygnacji przewodniczącej Rady Nadzorczej prof. Haliny Buk.

- Proszę natychmiast złożyć rezygnację. Nie ma pani moralnego prawa kierować Radą Nadzorczą JSW. Pani jest z Warszawy i nie zna tej ziemi - krzyczała Danuta Jemioło z „Solidarności”.

O Wiele dalej w swej wypowiedzi poszedł Sławomir Kozłowski, przewodniczący „Solidarności” JSW.

- Rada Nadzorcza doprowadzi do sytuacji, jaka miała miejsce w 2015 roku. Będziemy na skraju przepaści i nikt za to nie weźmie odpowiedzialności. Tych ludzi tu już nie będzie, będziemy my i pracownicy. Jak można tak postępować! To jest działanie na szkodę firmy. To powinno być karalne. To, co robią to jest bandyctwo pierwszej klasy.  Takie bandyctwo było za komuny - krzyczał Sławomir Kozłowski, przewodniczący „Solidarności” Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwołała ze składu Zarządu Artura Dyczko, dotychczasowego zastępcę prezesa do spraw strategii i rozwoju oraz Jolantę Gruszkę, dotychczasową zastępcę prezesa do spraw handlu. Według informacji związkowców przygotowana była również uchwała o odwołaniu Tomasz Śledzia, dotychczasowego zastępcy prezesa do spraw technicznych. Jednak wtargnięcie na salę obrad działaczy uniemożliwiło głosowanie tej uchwały. Obrady Rady Nadzorczej zostały przerwane.

Do Jastrzębskiej Spółki Węglowej została wezwani policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju z zastępcą komendanta mł. insp. Dariuszem Zajdą. Na korytarzu obecni byli również policjanci z Zespołu Antykonfliktowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariusze tej formacji po cywilu. Do siedziby spółki w kulminacyjnym momencie konfliktu kierowało się ok. 40 samochodów policyjnych z funkcjonariuszami. Do interwencji mundurowych jednak nie doszło. Przewodnicząca Rady Nadzorczej opuściła siedzibę spółki eskortowana przez policjantów. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach

Związkowcy z JSW  będą bronić prezesa w Warszawie Związkowcy z JSW będą bronić prezesa w Warszawie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (62)
zeby12.01.2019 11:35

Pani Jemioło co znaczy niema Pani moralnego prawa? Czy ktoś z poza Śląska niema prawa tutaj pracowac? Niech Pani dokład.nie sprawdzi swoje pochodzenie

jas-mos11.01.2019 22:36

A gdzie JSW Ochrona. Chronimy to co najlepsze .

do Fałszywi przyjaciele za kasę11.01.2019 20:24

40-60 zł powiadasz to sam byłeś w 2-3 związkach zapisany żeby profity wycieczkowe zbierać i chlanie na karczmach.

Do Jan Z
No dlatego ZZ bronią tej sprzedaży Mittalowi. Bo pierwsze co on by zrobił to wywalił na zbity pysk świnie przy korytach.

zeby11.01.2019 19:24

Panie Kozłowski wy (spec z małej litery}bedziecie zawsze ,ludzi to macie jako narzedzie do waszych gierek. Niech Pan wykrzykuje aż do utraty głosu a i tak już nie zmanipuluje Pan ludżmi jak podczas ostatnich strajków.Roman widac w dobrej formie ,czyżby skończył jakies nowe szkoły?

Lokator11.01.2019 18:32

Do srk kolego jak zes zdezerterował bo nie chciało ci sie pracować do końca to jestes len śmierdzący ,iwstrzymaj sie od bzdurnych komentarzy boproblem nie dotyczy twojej osoby żegnam .

Rum11.01.2019 17:11

Obudziły się złodzieje ......!!!!!

SRK11.01.2019 16:40

Ten na zdjęciu z napisem kwk jas mos to jest w SRK to co on tam robi tak ssmo krzyczal na siebie złodzieje

Pokaż wszystkie opinie (62)