Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 stycznia 2019

"Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm

"Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm
fot. shutterstock

„W kwestii nepotyzmu Prawo i Sprawiedliwość zaczyna nie tylko doganiać, ale i przebijać to, co robiła Platforma Obywatelska” – uważa Dominik Kolorz, szef Śląsko Dąbrowskiej-Solidarności.

Podczas środowej konferencji prasowej Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności” przewodniczący Dominik Kolorz, powiedział, że „w kwestii nepotyzmu Prawo i Sprawiedliwość zaczyna nie tylko doganiać, ale i przebijać to, co robiła Platforma Obywatelska”.  Za przykład takich działań podał to, co dzieje się ze szpitalami wojewódzkimi, którymi właścicielem jest marszałek województwa śląskiego.

- Nie chodzi mi tylko o sytuację w JSW. To samo dotyczy na przykład, decyzji o zmianie władz w szpitalach. Szefem szpitala wojewódzkiego w Jastrzębiu-Zdroju ma zostać człowiek, który do tej pory zajmował się turystyką. To nawet nie jest już śmieszne, to paranoiczne. Jaki jest tu element merytoryczności?  - pytał Dominik Kolorz.

W dniu 2 stycznia Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 Grażyny Kuczery. Pełniącym obowiązki dyrektora WSS nr 2, do czasu rozpisania i rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko jest, Robert Rychel. Wcześniej był prezesem Jastrzębskiej Agencji Turystycznej i wiceprezesem Jastrzębskiej Spółki Ubezpieczeniowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poseł Matusiak zostanie wiceministrem? Zamiana za Gawędę Poseł Matusiak zostanie wiceministrem? Zamiana za Gawędę

Kto zdobył najwięcej głosów w Jastrzębiu? Kto zdobył najwięcej głosów w Jastrzębiu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (62)
Rolex 15.01.2019 23:03

Fajne komentarze, kryzys nadchodzi rodacy, były bogate lata, to teraz czas na chude...

Gość15.01.2019 8:35

Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina stary czy młody ,chłopak czy dziewczyna...

Radio Teheran14.01.2019 11:02

"dzieki takim partią"

Internowany to ruski agent.
Polak pisalby po polsku.

Do. Lonrk13.01.2019 23:32

Rybnicki szpital stoi otworem dla takich jak ty

do OZ13.01.2019 22:57

Nie powinieneś pisać po dopalaczach.

OZ13.01.2019 20:39

Ty internetowy w 80, żyjesz w swojej muzgownicy w 80. latach, nie widzisz żeśmy weszli smdo unii? Trzeba przyjąć zasady które tan obowiązują, a ty byś chciał chyba drugiej Białorusi. A jak ta wasza walka w 80 wyglądała to wszyscy pamiętamy, internowali cię a na drugi dzień byłeś w domu jak Bolek.

Woźny13.01.2019 19:34

Partia która nasze, Polaków pieniadze, czasie rządzenia przeznaczała na antypolską gazete, gdzie naczelnym jest brat zbrodniarza komunistycznego "Szechter" Michnik, NIE zasługuje na żadne poparcie. A za sprzedaż 3/4 Polski i kradzież Polakom wspolnie z Rzeplińskim 200 miliardów zł, wielki kindybał im w poślady.

L71 do Olo13.01.2019 17:46

Oprócz a nie oprucz gamoniu... Wypowiadacie się a nie umiecie poprawnie sklecić kilka słów w zdaniu, nie wspominając o zasadach poprawnej pisowni i ortografii.

do internowany w 8013.01.2019 14:04

Szkoda Cię. Walczyłes aby nasza Ojczyzna była wolna od komuny, a teraz razem z PiS em przywracacie PRL . Więc po co człowieku walczyles z tą komuną jak teraz chcesz jej powrotu. A kraj w którym centralizacja jest priorytetem, prokuratura jest polityczna, sądy polityczne. ...itd...przepraszam ale coś chyba nie tak z twoim myśleniem. Zrozum pis przyszedł do władzy aby zrec z koryta .. Nawet PZPR misla trochę umiaru a obecna bolszewia pisowska niema żadnych zahamowań, i jak się darła tow.Szydlo. " nam się to należy".

internowany w 80 r.13.01.2019 12:51

Większość niby polskich przedsiębiorstw, bo ok70%!!! Jest w rękach zachodniego lewactwa, dzieki takim partią, jak niemiecka Platforma Obywatelska. Z zysków tych "polskich"firm sie cieszą Niemcy Francuzi Holendrzy i inni, bo Polacy na nich robią, właśnie dzięki Platformie. Zresztą do dzisiaj ta niemiecka PO twierdzi, że nie potrzebny nam Centralny Port Komunikacyjny, bo możemy dać zarobić Berlinowi, tak samo uwazają po co nam stocznie i porty, jak Niemcy i Holendrzy mają tego dużo. To ja na koniec powiem tak : ..po co nam Polska, jak możemy być Niemcami....! Dobrze że nasi przodkowie, co odzyskiwali niepodległość 100 lat temu, nie muszą oglądać tego co Platforma zrobiła i co jeszcze chciała zrobić z Polską. Na szczęście już nigdy nie będą mieli okazji rządzić moją ojczyzną

Pokaż wszystkie opinie (62)