Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
15 stycznia 2019

Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało

Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało

Policja zakończyła czynności w spawie grupki mężczyzn, którzy w czasie ciszy wyborczej zaklejali plakaty osób kandydujących do Rady Miasta. Według mundurowych nic się nie stało - przynajmniej niezgodnego z prawem. 

W przeddzień wyborów samorządowych, 20 października 2018 roku, do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wpłynęło zgłoszenie od mieszkanki bloku przy ul. Beskidzkiej w sprawie zakłócenia ciszy wyborczej.

Kobieta zawiadomiła Policję, że w sobotę około godziny 16-17 zobaczyła trzech mężczyzn - wśród nich, jak twierdziła, syna prominentnego polityka PiS z terenu Jastrzębia - którzy na słupie ogłoszeniowym, znajdującym się przed jej blokiem, zaklejali wiszące tam plakaty wyborcze kandydatów do Rady Miasta. Młodzi ludzie naklejali kartki z napisem „21 października 2018 r. Idź na wybory samorządowe”.  Mimo upomnień z jej strony, że nie powinni tego robić, mężczyźni nie reagowali.

Po trwających dwóch miesiącach czynnościach w tej sprawie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju stwierdzili, że „prowadzone czynności wyjaśniające nie dostarczyły podstaw do skierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego. Czyn nie zawierał znamiona wykroczenia”.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie na skrzyżowaniu.  Kobieta w szpitalu Zderzenie na skrzyżowaniu. Kobieta w szpitalu

Zderzenie samochodów na ul. 11 Listopada Zderzenie samochodów na ul. 11 Listopada

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
Gość16.01.2019 20:57

Taką mamy "Policję" doniesnienia o mozliwym ataku na prezydenta Gdańska podobno zbagatelizowali. Czego my się po nich spodziewamy? Wiernosci prawu? A moze raczej mocodawcom partyjnym?

realnie myślący16.01.2019 6:49

Tylko rezygnacja z nienawiści nas uratuje!

Gość15.01.2019 22:40

Pisowskie i kumoterskie

Gość15.01.2019 18:23

Czy my mamy wolne państwo czy państwo pisowskie ?

Gość15.01.2019 15:54

Lepiej pokazać jak działają służby, niż pisać skargi które odrzucą w zaciszu gabinetu. Niech ludzie patrzą jak działają i sami ocenią, czy policja tak naprawdę jeszcze jest niezależna.

Gość15.01.2019 14:57

Już nie ufam policji.

Radio Teheran15.01.2019 14:53

@Pamiętajcie
Do drugiej Jugoslawii brakuje tylko wieloletniego kryzysu ekonomicznego.

Pokaż wszystkie opinie (38)