Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
EkoOkna
15 stycznia 2019

JSW: "Nadchodzi wielki kryzys"

JSW: "Nadchodzi wielki kryzys"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Czy pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej mają obawiać się wielkiego kryzysu w ciągu najbliższego czasu? Związkowcy mówią, że tak.

Ostatnie zamieszanie wokół Jastrzębskiej Spółki Węglowej skłoniło do dyskusji na temat jej przyszłości.

- Może być tak, jak przewidujemy, że w 2020 roku JSW znajdzie się w trudnej sytuacji, że nadejdzie kryzys. Odpowiedzialnością za tą sytuację obarczamy ministra energii i członków Rady Nadzorczej, którzy pozwolili na takie działania (red. odwołanie dwóch członków zarządu). Bronimy interesów spółki i interesów praw pracowniczych, co się nierozerwalnie wiąże - mówił Sławomir Kozłowski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w JSW.

Jak podkreślają związkowcy ostatnie posiedzenie Rady Nadzorczej JSW to w istocie batalia o pieniądze, które rządzący chcą wydrenować ze spółki.

-  Teraz po ciężkich i wspólnych działaniach organizacji związkowych i zarządu Jastrzębska Spółka Węglowa wychodzi na prostą. Główną przyczyną sporu są najzwyczajniej w świecie pieniądze. Pieniądze, które mają zostać przeznaczone na różnego typu inwestycje i zakupy. Po części może one są uzasadnione, ale JSW jako spółka węglowa musi patrzeć na interes swój i akcjonariuszy. Jeżeli politycznie jest to tak, że właściciel nie jest w stanie wymóc na zarządzie JSW zgody na to, żeby finansowała pewne zakupy - które mijają się z celem jej działalności - mówił przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach

JSW: Spadek wydobycia wzrost cen JSW: Spadek wydobycia wzrost cen

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
majk12.04.2019 10:59

jasiu - aleś ty głupi i banalny

jasiu12.04.2019 9:58

do kryzysu doprowadzili związkowcy.

Long play12.04.2019 9:31

Czy ktoś może wie kiedy zostaną zamknięte wszystkie kopalnie, tak aby dzieci górników nie szły do pracy w kopalni tylko np do branży informatycznej. W końcu należałoby je wszystkie zamknąć to tylko problem. Pozdrawiam fanów zamykania kopalni.

do Gość 16.01.2019 11:0217.01.2019 17:22

Daj se siana z JW, to co tam wkłada spółka to są grosze w porównaniu do tego co chce ukraść warszawka.

pedros17.01.2019 16:16

Jeżeli mam długi to szybko je spłacam a nie kombinuje z wypłatą dywidendy. Zarząd sam na siebie tym pomysłem ściągnął gromy z Wa-wy.

pedros17.01.2019 16:13

Niech Spółka spłaci te złodziejskie banki. To rozwiąże wiele problemów. Niestety wtedy straci oręż do walki z górnikami - pracownikami.

Hiob17.01.2019 16:09

ciekawe ile kasy zostało jeszcze Morawieckiemu na produkcje "czarnego złota".

Pokaż wszystkie opinie (43)