Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
16 stycznia 2019

Będzie kontynuacja "Żelaznego Szlaku Rowerowego"

Będzie kontynuacja "Żelaznego Szlaku Rowerowego"
fot. UM Jastrzębie

Pięć samorządów leżących bezpośrednio przy granicy polsko-czeskiej postanowiło z problemu zamykanych i niewykorzystanych linii kolejowych stworzyć unikatowy transgraniczny produkt turystyczny.

Tak powstał „Żelazny szlak rowerowy” łączący Godów, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice, Piotrowice k. Karwiny i Karwinę. W zeszłym roku do użytku rowerzystów oddano część trasy.

- Teraz czas na budowę dalszego etapu, w ramach projektu "Rowerem po żelaznym szlaku". W magistracie ogłoszone zostały przetargi na realizacje kolejnych czterech odcinków, o łącznej długości prawie 8,5 kilometra. Przetargi ogłoszone w czterech częściach, obejmują prace na terenie Ruptawy-Cisówki oraz Moszczenicy. W planie prac jest zagospodarowanie ciągu kolejowego, w skład którego wchodzi budowa tras rowerowych, zjazdów, miejsc rekreacyjnych i innych elementów infrastruktury - wyjaśnia rzecznik magistratu Katarzyna Wołczańska.

Terminy zgłaszania ofert przez chętnych wykonawców upływają kolejno 22, 28, 29 oraz 30 stycznia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Żelazny Szlak Rowerowy - już niedługo pojedziecie rowerem Żelazny Szlak Rowerowy - już niedługo pojedziecie rowerem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Tata18.01.2019 15:28

Dobry pomysł. Koleji i tak nie będzie ponieważ są szkody górnicze.

jes17.01.2019 15:35

W Czechach modernizują LOKALNE linie kolejowe na całego, wszędzie będzie można coraz szybciej i wygodniej, z rowerem w pociągu też, do jakichś atrakcyjnych miejsc, by potem po nich jeździć, bo szlaków rowerowych też tam nie brakuje. A w Jastrzębiu za to na rowerku do Godowa, haha.

Jarek Polok17.01.2019 14:57

Jakby odtworzyli linię na Wodzisław to odcinek Wodzisław Jastrzębie masz pokonany od 15-20 minut a wydłużenie SKM Rybnik- Wodzisław do Jastrzębia da ci czas Rybnik-Jastrzębie 35 minut, Rybnik-Wodzisław około 17 minut. A pociągi w godzinach szczytu masz co 20 - 30 minut poza co godzinę i nie stoisz w korkach około od 40 minut do godziny miedzy np Wodzisławiem, a Rybnikiem czy 30- 40 minut Jastrzębie -Wodzisław.
A cała ta trasa rowerowa na torach to głupi pomysł zamiast obok drogi ścieżki, albo rzek np Olzy, Szotkówki, Leśnicy, Piotrówki bardziej turystycznie.

Nie dla jastrzębie 17.01.2019 14:09

Gdzie jezdzic ta koleja z biedronki do lidla. A w łeb się jebie. .wszyscy chcecie kolej a komunikacja miejska tzw Mzk kuleje. Autobus co godzinę jak zrobią kolej to pociąg będzie co tydzien

Radio Teheran17.01.2019 13:02

@stasiu
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/program-kolej-plus-opublikowany-20-projektow-mapa-89152.html 

To samo znajduje sie na stronie Ministerstwa Infrastruktury.
Wyglada na to, ze przedwyborcze pomysly Ministerstwa i marzenia wladz miasta sa rozbiezne.

stasiu17.01.2019 8:25

teheran, jedyna kolej jaka jest w miarę realna, choć osobiście w to wątpię, to z okolic dworca PKS w stronę Pawłowic. Podeślij proszę coś, z czego by wynikał zamiar reaktywacji połączeń kolejowych z Wodzisławiem i Zebrzydowicami.

dobry16.01.2019 23:01

Ale fajnie, mozna pojechac do Karviny i skorzysrac z piciagu a w Jastrzebiu bedzie mozna na rowerze pojezdzic. Prawie to samo.
O pociagach w Jbiu to ostatnio tez Hetmanowa sie chwalila. Na razie z sukcesem rozbiera wiadukty i planuje trasy rowerowe.

Pokaż wszystkie opinie (14)