Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
16 stycznia 2019

JSW: Posiedzenie rady nadzorczej. Tym razem w Warszawie

JSW: Posiedzenie rady nadzorczej. Tym razem w Warszawie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ubiegłotygodniowe posiedzenie Rady Nadzorczej JSW zakończyło się wtargnięciem związkowców na salę obrad i wezwaniem policji.  Planuje się kolejne zebranie rady. Czy będzie równie gorące?

Podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (10 stycznia) odwołano ze składu zarządu Artura Dyczko, dotychczasowego zastępcę prezesa do spraw strategii i rozwoju oraz Jolantę Gruszkę, dotychczasową zastępcę prezesa do spraw handlu.

Według nieoficjalnych informacji portalu wnp.pl kolejne posiedzenie rady zaplanowano na poniedziałek, 21 stycznia. Tym razem ma się odbyć w Warszawie. Być może minister energii mianuje nowych wiceprezesów i dojdzie do odwołania Tomasza Śledzia, dotychczasowego zastępcy prezesa do spraw technicznych. Nie wiadomo też, co dalej z prezesem Danielem Ozonem.

Tymczasem w poniedziałek Reprezentatywne Organizacje Związkowe JSW skierowały list do premiera Mateusza Morawieckiego, domagając się, aby to on przejął nadzór właścicielski nad spółką.

Działania podjęła także Krajowa Sekcja Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność”. Wystąpiła również do premiera Mateusza Morawieckiego o przekazanie wszelkich pełnomocnictw dotyczących branży górniczej wiceministrowi energii Grzegorzowi Tobiszowskiemu. Górnicza Solidarność wskazała na utratę zaufania do szefa resortu energii Krzysztofa Tchórzewskiego. 

Związkowcy zapowiedzieli także protesty przed biurami parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwość. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przełom w Jastrzębskiej Spółce Węglowej Przełom w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Demonstracja przeciwko prześladowaniom w JSW Demonstracja przeciwko prześladowaniom w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
xxx17.01.2019 17:26

jak warszawka ukradnie spółkę z kasy, a ta znowu znajdzie się nad przepaścią, to czy chcecie, czy nie, ale pójdzie propaganda do mediów, ze to przez was, gornicy, bo jesteście leniei zarabiacie za dużo, zobaczycie, ze będą tak gadać.

czyste łapy17.01.2019 9:41

Do jastrzębianina Jurek nie broń kryminalistów, i co z tego że ma 71 lat, lepiej powiedz jak ALTANA

AveZagórowski17.01.2019 2:13

W tamtym roku pisałem ze zz Was juz sprzedało ;) ale mieli zdążyć uciec ze statku, a ze statek chca przejąć szybciej inne twarze mokre majtki mają i próbują tylko siać zamęt. Panowie praca praca praca jak sie niechce pracować za 6k czy 7k to zawsze możecie Panowie jechać za granicę. Stękacie placzecie zawsze mało, a robić sie Wam niechce tylko tempa i dywagacje na tematy wam obce. Przyjoles sie p. Kowalski do górnictwa to pracuj i miej świadomość ze lepiej już nie bedzie.

Jastrzębianin16.01.2019 22:39

Do czyste łapy. Nie sądz abyś nie byl sądzony. Nie powielaj mądrości Buk z Rady Nadzorczej. Kobieta ma 71 lat i jest zmęczona .

Do SRK16.01.2019 22:22

Nie wypierdzielił z tym chudym obok do SRK a takie mądre były jak chłopaki odchodziły do SRK a teraz same jak szczury z tonącego okrętu uciekły.

robin16.01.2019 20:13

Poseł milczek na prezesa . przecież znakomicie zna się na górnictwie, pracował na kopalni , ba nawet był tam kalfusem ......zawsze od roboty daleko.

Flek16.01.2019 18:55

Ale was wyciali w Warszawie ???????????? możecie sobie jechać po fakcie...

Pokaż wszystkie opinie (27)