Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
17 stycznia 2019

JSW: Kredyt na 460 mln zł i 81 mln USD

JSW: Kredyt na 460 mln zł i 81 mln USD
fot. shutterstock

Jastrzębska Spółka Węglowa potrzebuje ogromnych pieniędzy na inwestycje. Jednym ze sposobów pozyskania ich jest uzyskanie kredytu bankowego.

Jastrzębska Spółka Węglowa oraz PKO BP S.A., Bank Polska Kasa Opieki S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego oraz ICBC (Europe) S.A. Oddział w Polsce, a także Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., podpisali kluczowe warunki finansowania przeznaczonego dla Grupy Kapitałowej JSW. Finansowanie zostanie udzielone w formie kredytu terminowego, pożyczki terminowej, kredytu odnawialnego oraz kredytu akwizycyjnego - pod warunkiem uzyskania właściwych zgód korporacyjnych zarówno po stronie kredytodawców jak i spółki, zawarcia akceptowalnej dokumentacji dotyczącej finansowania oraz ustanowieniu stosownych zabezpieczeń na rzecz kredytodawców.

Przewiduje się łączne zaangażowanie ze strony kredytodawców w wysokości 460,0 mln PLN oraz równowartość w złotych kwoty ok. 81,0 mln USD.

Finansowanie planowane jest na maksymalny okres 7 lat, przy czym finansowanie w formie kredytu odnawialnego określono na okres 5 lat z możliwością jego przedłużenia maksymalnie o 2 lata.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nadchodzi spadek cen węgla koksującego? Nadchodzi spadek cen węgla koksującego?

Po szkole jest praca w JSW Po szkole jest praca w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
piksa21.01.2019 10:29

dlaczego nie sprywatyzują kopalni??? czeka na to cała Polska....

janko wodnik21.01.2019 9:57

tylko prawatyzacja was uratuje

xxx17.01.2019 20:03

1,5 mld. było odlożone na czarną godzinę, ale rząd chce to zabrać i wpakował w nierentowną elektrownię w Otrołęce. A cena węgla na świecie zaczyna spadać, zaraz znowu będą cyrki, tzn. spółka będzie na skraju upadłości

Gość17.01.2019 20:02

Hmmm. Dlaczego do tego związkowcy się nie przyczyniają?

szwagier szwagra zz17.01.2019 14:16

To jak to jest kasę wyprowadzają na elektrownie a dla siebie biorą kredyt?
Niech ktoś pomyśli logicznie to jest po to żeby nie wypłacić pseudo obiecanej dywidendy w 2019.
Żeby cokolwiek wiedzieć co tam się dzieje nie wystarczy być w ZZ tylko ważnego związkowca np. z solidarności trzeba mieć w rodzinie i pogadać z nim przy flaszce. Bo reszta związkowców to płotki od wycieczek.

RYL Borynia 17.01.2019 11:18

Te 1.5 mld poszło na stacje kosmicze dla dronów i inne innowacje typu autobusy na wodór i inne córki spółki .Tylko wydobycia brak ale kto by się tym przejmował w JSW skoro kasa się zgadza.A cena węgla koks. spada i nie długo znów będzie płacz ?..ale puki co zabawa na TYTANIKU trwa w najlepsze a w razie kryzysu tłuste kocury związkowe pouciekają na emerytury lub na urlopy górnicze które sobie załatwili !!!

Do Jacenty. Ra.. S Dziś o 10:1417.01.2019 11:15

Co rozumiesz przez słowa "mamy" Ty masz tyle odłożone ?, jeżeli tak to pozostaje pogratulować oszczednego życia . Bo chyba nie chodzi ci o spółkę mówiąc "mamy"

Pokaż wszystkie opinie (18)