Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°14°
17 stycznia 2019

Foksowicz przewodniczącym Zarządu MZK, Lanuszny zastępcą

Foksowicz  przewodniczącym Zarządu MZK, Lanuszny zastępcą
fot. MZK Jastrzębie

W czwartek 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Międzygminnego Związku Komunikacyjnego (przedstawiciele dziesięciu gmin członkowskich) zdecydowali o powołaniu Romana Foksowicza, wiceprezydenta Jastrzębia-Zdroju, na stanowisko przewodniczącego Zarządu MZK.

 - Zdaję sobie sprawę, że obejmuję to stanowisko w momencie, gdy musimy podejmować ważne decyzje i brać za nie odpowiedzialność. Przed nami ciężka i merytoryczna praca. Liczę na wsparcie gmin tworzących Związek, w rozwiązaniu trudnej sytuacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej jak i w innych sprawach, takich jak m.in. zmiana statutu MZK, czy dostosowanie rozkładu jazdy autobusów do oczekiwań pasażerów - mówi Roman Foksowicz przewodniczący Zarządu MZK.

Funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu MZK powierzono Benedyktowi Lanusznemu, dyrektorowi Biura MZK, a członkami Zarządu zostali: Mirosław Szymanek - wójt Mszany i Piotr Kowol - wiceburmistrz Pszowa.

Wybrano także przewodniczącego Zgromadzenia MZK. Tutaj bez zmian. Został nim Franciszek Dziendziel - wójt Pawłowic. Jego zastępcą mianowano Mariana Pawlasa - wójta gminy Suszec. Natomiast skład nowej Komisji Rewizyjnej kształtuje się następująco: przewodniczący Roman Bura z Mszany, wiceprzewodniczący Andrzej Matusiak z Jastrzębia-Zdroju, a funkcję sekretarza objął - Jan Matula z Suszca. Członkami komisji zostali: Kazimierz Dajka z Żory i Andrzej Gaca z Radlina.

Na zdjęciu Zarządu od lewej: Mirosław Szymanek - członek Zarządu MZK, Benedykt Lanuszny - wiceprzewodniczący Zarządu, Roman Foksowicz - przewodniczący Zarządu, Piotr Kowol - członek Zarządu MZK.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Znamy ceny biletów MZK Znamy ceny biletów MZK

Uwaga! Nowy rozkład jazdy - nowe numery i kolory Uwaga! Nowy rozkład jazdy - nowe numery i kolory

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
ala23.01.2019 18:18

Ostatecznie to MZK wyszło na prostą.

PKM 22.01.2019 14:20

Nie mam pretensji to ludzi pracujących we wszystkich firmach o których Piszesz Mam na myślę ludzi którzy zamiast uczciwe zarządzać firmami zajmują się polityką przez co firmy takie jak PKM mają problemy Jak to powiedział p.Benedykt L cytuję : Brak woli politycznej. Wszystko w temacie

Obserwator22.01.2019 14:11

Moźe by tak nowy zarząd sprawdził skąd takie premie,czyżby z zysku z oszczędności papieru, no bo z czego, a moźe z wyrzuconych linki .O dofinansowanie do komunikacji proszą podległe gminy, czy to normalne, jedni tracą pracę a drudzy zbierają premię z pieniędzy publicznych i to ta dobra zmiana ?

lala do 23.2722.01.2019 11:20

Ludzie pracują w MZK, w Warbusie,w PKM, w każdej z wymienionych firm pracują ludzie. Ludzie pracowali w kopalniach, w stoczniach, w zakładach zbrojeniowych, w PGR-ach i co...?

PKM 21.01.2019 23:27

Do Lala PKM to nie tylko napis na budynku To ludzie którzy tam pracują i wożą ludzi w przyzwoitych warunkach a nie jak to nazywasz nowe idzie Czyżbyś kolego miał na myśli Warbusa który nowy a już ledwo stoi na nogach a raczej kołach Ludzie bez wypłat o czasie autobusy brudne na dodatek większość niesprawne To nazywasz nowe idzie Żart

lala21.01.2019 20:02

..., dążą do likwidacji PKM-u? A czemu by nie, ktoś ich powstrzyma..., kto, jest taki? PKM to tylko te stare litery na dachu, a i one wkrótce pewnie znikną. Nowe idzie.

Mieszkaniec 21.01.2019 16:37

Jak doprowadzą do likwidacji PKM bo do tego dążą to dostaną premię roczną za wybitne osiągnięcia w rozwoju komunikacji w naszym mieście a p.Benedykt medal i honorowe obywatelstwo naszego miasta

Pokaż wszystkie opinie (31)