OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
18 stycznia 2019

Jastrzębie uczci pamięć Pawła Adamowicza

Jastrzębie uczci pamięć Pawła Adamowicza
fot. Karol Stańczak/www.gdansk.pl

Miasto Jastrzębie-Zdrój uczci pamięć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

- Chcemy uczcić pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w sposób symboliczny, a jednocześnie wyrazić swój sprzeciw wobec tak bulwersujących aktów przemocy. W sobotę, wraz z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, w samo południe w centrum miasta, przed Galerią Jastrzębie dwóch trębaczy zagra utwór Amazing Grace ku pamięci prezydenta Gdańska. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w tym symbolicznym momencie, serdecznie zapraszam - mówi Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Prezydent apeluje również do mieszkańców, by o godz. 12.00 zatrzymali się na chwilę, by w skupieniu i milczeniu oddać hołd wieloletniemu samorządowcowi.

Na znak solidarności z Gdańskiem, jednocześnie wyrażając sprzeciw przeciwko przemocy i nienawiści, wszyscy zapalmy dziś i jutro o godz. 20.00 w swoich oknach światełko nadziei. Niech będzie to czytelny sygnał, że w Jastrzębiu-Zdroju nie wyrażamy zgody na takie formy agresji.

Relacja video 

Polub i udostępnij
OBI - Insert
Czytaj też

Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi

Jastrzębianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza (video) Jastrzębianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza (video)

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (71)
WOŚP do końca świata22.01.2019 23:23

Przestępcy z pisu są tak zepsuci moralnie i tak mocno nienawidzą, że nawet śmierć człowieka do której się pośrednio przyczynili nie jest w stanie zmusić ich do refleksji. Mają dobrych nauczycieli - funkcjonariuszy Watykanu. Nie mogą znieść myśli, że są ludzie którzy czynią dobro dla ogółu i za którymi miliony staną murem. Z zawiści, nienawiści i zapatrzenia w swoje ego nie liczą się z krzywdą i cierpieniem.
Prawda jest taka, że rozumieją tylko mowę kija na swoim grzbiecie.

realnie myślący21.01.2019 6:56

Czytając te prymitywne, nienawistne komentarze, zazdroszczę gdańszczanom.

Heniek20.01.2019 19:38

Hipokryzja POKOnanych najwyższych lotów. Młody Wałęsiak w kampani : Adamowicz rozlicz się z walizki pełnej pieniędzy. Po śmierci: Adamowicz był moim mentorem i przyjacielem.

gość20.01.2019 12:06

Dlaczego [pd kinem Centrum, przy okazji, nie uczcili pamięci Górników, którzy zginęli ponad miesięc temu w kopalni w Czechach na skutek wybuchu metanu? ONI zginęli na polu chwały!!! Do dziś ich ciała nie zostały wydobyte na powierzchnie. Jest pewniak, że nie żyją ale nie ma ciał, więc uznawani są jako żyjący!!! Nie ma aktów zgonu, nie było pogrzebów, nie było chonorowych wart, kwiatów i laurów!!! Rodziny nie mają ich wypłat, nie dostali żadnych odszkodowań ani żadnych rent ani emerytur rodzinnych!!! Dla Tych pierwszych uczestników liczy się tylko propomocja, wybory oraz koryta i nic więcej!!!

Gość120.01.2019 11:35

Kampania wyborcza do europarlamentu trwa

Franek20.01.2019 10:34

Nie dawno zginęło 5. Górników w kopalni Zofiówka w czasie pracy na skutek wybuchu metanu. Z ptej samej przyczyny miesiąc temu zginęło w kopalni w Czechcach - w czasie pracy - zgionło aż 13 górników, w tym 12. Polaków. Gdzie byli wtedy ci przedstawicielie PO-KO. Wybory się zbliżają i ten dziadkowaty z katowickiej robi sobie kampanię wyborczą. Wielki wstyd wręćz obciach, dla kariery zrobią wszystko!!! Stanowczo należy mu sie odpczynek i solidna robota a nie udawanie w posłowanie.

Gość20.01.2019 8:21

Zaprawdę Polska to chrześcijański kraj. Dobrze, że Jan Paweł II tego nie dożył.

Pokaż wszystkie opinie (71)