Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
21 stycznia 2019

Jastrzębianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza (video)

Jastrzębianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza (video)
fot. kb / jastrzebieonline.pl

W sobotę równo w południe przed wejściem do kina „Centrum” zebrała się grupa jastrzębian, która uczciła pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Mieszkańcom towarzyszyła prezydent Anna Hetman, która zwróciła się do nich w kilku słowach.

- Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy i nienawiści. Niech te znicze symbolizują pokój nas wszystkich i integrację ludzi, nie tylko z Jastrzębia, ale całej Polski - mówiła prezydent.

 Następnie trębacze zagrali utwór Amazing Grace ku pamięci prezydenta Gdańska.

Tego samego dnia o godzinie 20:00 w wielu jastrzębskich oknach pojawiły się znicze i świeczki, jako symbol sprzeciwu wobec brutalizacji życia społecznego, co zakończyło się zamordowaniem niewinnego człowieka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zamordowano go rok temu. Jastrzębie pamięta [video] Zamordowano go rok temu. Jastrzębie pamięta [video]

Jastrzębie pamięta o rocznicy śmierci Pawła Adamowicza Jastrzębie pamięta o rocznicy śmierci Pawła Adamowicza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
jastrzębianin25.01.2019 22:42

a o górnikach ze Stonawy ani mru mru . Mord rzecz straszna ale nie popadajmy w zbiorową histerię .

hawk25.01.2019 16:24

znicz to ja moge zapalić ku pamieci dziewczyny co była w ciazy i zabito ją w Niemczech a nie dla tego złodzieja z PO

Kefir22.01.2019 8:06

Papież wczoraj wypowiedział się n/t tych którzy oceniają innych katolików. Jak chcecie to sobie poszukajcie.

Żadna wladza, która trwa dluzej niz dwie kadencje nie jest dobra. p. Adamowicz utworzył taka sitwę powiazań ze jeden od drugiego byl zalezny. Troche to wyglada jak PSL. We szystkich urzedach swoi ludzie. Teraz juz nikt nie pamieta, ale tam tez byly czystki i przychodzili z polecenia, ówczesne Misiewicze. Wtedy nikt nawet nie mial odwagi pierdnąć, że to pociotek.
Całe Trójmiasto to jest jedna wielkeasieć zależności i powiązań, tam mozna zalatwic wszystko ale tylko po znajomosci. Dlatego ludzie glosuja za tym jak jest, boja sie zmiany, boja sie normalosci. Nie wierzą, że można coś w urzędzie załatwić uczciwie.
Był taki uczciwy i dobry, ze z pensji prezydenta miasta dorobil sie tylu mieszkań, że sam nie bym wstanie sie ich doliczyć. W tym tempie Hetmanowa (a już ma druga kadencje), to przy cenach mieszkań J-bia to powinna mieć ze cztery nowe mieszkania. Albo H. nieporadna albo A. geniusz.
Litości z tym ogłaszaniem świętości.

Mieszkaniec21.01.2019 21:15

Do 18:44 jakim katolikiem kto jest nie będziesz ty oceniał od tego jest ktoś inny. Kościół mając takich katolików jak ty na pewno upadnie.

do stasiu21.01.2019 18:44

Bo ci "katolicy" nie są katolikami. Są tylko dostosowani do życia wśród katolików. To przez takich "katolików" mówiących o sobie, że są z "prawicy" upadamy wraz kościołem. To oni nas niszczą. I samych siebie.
Szkoda o tym pisać, bo nie jest możliwe dotrzeć do zatwardziałych rozumków pseudo katolików.

do zły21.01.2019 18:34

Jeśli przedstawiasz się jako "zły" to wiadomo co się po tobie należy spodziewać.
Ludzie głosują na tych, których poglądy im się podobają i je akceptują. Jeśli myślisz, że jest inaczej to myślisz o wyborcach ogłupiałych, nic nie rozumiejących, głosujących na wskazanych przez kogoś. To jest katastrofa i tacy ludzie nie powinni głosować. Czy ktoś zagłosuje przeciw sobie? Gdy do domu wpadną złodzieje i zaproponują głosowanie mieszkańców od którego będzie zależeć, czy zostaną okradzeni, czy nie. Co można powiedzieć o tych, którzy zagłosują za okradzeniem, bo złodzieje im tak podpowiadają.
Żeby na kogoś głosować trzeba samemu znaleźć argumenty za lub przeciw i samodzielnie podjąć decyzję.
A wielu wyborców głosuje tak jak im się powie, choć nic nie wiedzą o tym kogo chcą poprzeć. To jest dramat demokracji. Głosują wszyscy. Bez względu na to czy zdają sobie sprawę z konsekwencji złego wyboru czy nie.

piston,niusiek i romek21.01.2019 15:46

a to tego renifera zabili mysliwi i tego te znicze i muzyka

zły21.01.2019 14:57

tak jak powiedziałem wcześniej, taki "punkt widzenia" zaczyna wyjeżdżać z "jadem" i "nienawiścią". I oczywiście on jest jaśnie oświecony....
To, że ludzie na kogoś non stop głosują, nie znaczy, że jest dobrym człowiekiem.
Dla mnie nikt, kto np. promuje zboczenia czy multi-kulti nie jest dobrym człowiekiem, tylko "pożytecznym idiotą" w budowaniu nwo przez światowe elity, których na co dzień nie widać...

do "....."21.01.2019 12:46

Piszesz "wszystko rozumiem ..." a następnie udowadniasz, że nic nie rozumiesz.
Co ma święto "Boże Ciało" do tragedii jak wydarzyła się w Gdańsku. To co napisałeś, jest dowodem, że nie jesteś chrześcijaninem. Nie rozumiesz tej wiary. Książa wypełniają wolę swoich szefów biskupów. A Biskupi już dawno odeszli od wiary na rzecz nic nie znaczących pokazówek. Celebracja mszy pogrzebowej przez osobę o nazwisku Głódź, była bardzo niesmaczna.
Jak jest ktoś wspaniały, trzeba to podkreślić. To był mord polityczny, choć Prezydent Gdańska był osobą przypadkową. Morderca był zbyt dobrze przygotowany aby to był przypadek.

Punkt widzenia21.01.2019 12:32

Powinno się honorować porządnych ludzi. A Pan Paweł Adamowicz należał do takich. Był solą w oku PiS, i Schetyny. Gdańszczanie go bardzo szanowali. Mam tam rodzinę i mam na to potwierdzenie co piszę.
Ludziki mają wszystkim ludziom wybijającym się ponad przeciętność w dobrocie za złe, to że sami tego nie potrafią. Nawet nie potrafią docenić.
Porządnych ludzi jest coraz mniej. To znaczy, że my Polacy, z jakiegoś powodu zgodziliśmy się na nasz upadek. Ci, których komentarze przeczytałem, świadczą o dziwnej chorobie nienawiści do wszystkich.
Czy zdają sobie sprawę, że niszczą samych siebie? Sądzę, że nic nie rozumieją, bo oczy mają zalane jadem. A to już nie jest uleczalne. Przed wami wojna. Pójdziecie na nią, bo już jesteście do niej gotowi.

Pokaż wszystkie opinie (24)