OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
OBI - Billboard
21 stycznia 2019

Jastrzębianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza (video)

Jastrzębianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza (video)
fot. kb / jastrzebieonline.pl

W sobotę równo w południe przed wejściem do kina „Centrum” zebrała się grupa jastrzębian, która uczciła pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Mieszkańcom towarzyszyła prezydent Anna Hetman, która zwróciła się do nich w kilku słowach.

- Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy i nienawiści. Niech te znicze symbolizują pokój nas wszystkich i integrację ludzi, nie tylko z Jastrzębia, ale całej Polski - mówiła prezydent.

 Następnie trębacze zagrali utwór Amazing Grace ku pamięci prezydenta Gdańska.

Tego samego dnia o godzinie 20:00 w wielu jastrzębskich oknach pojawiły się znicze i świeczki, jako symbol sprzeciwu wobec brutalizacji życia społecznego, co zakończyło się zamordowaniem niewinnego człowieka.

Polub i udostępnij
OBI - Insert
Czytaj też

Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi

Jerzy Owsiak zgłoszony do Nagrody Nobla Jerzy Owsiak zgłoszony do Nagrody Nobla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
jastrzębianin25.01.2019 22:42

a o górnikach ze Stonawy ani mru mru . Mord rzecz straszna ale nie popadajmy w zbiorową histerię .

hawk25.01.2019 16:24

znicz to ja moge zapalić ku pamieci dziewczyny co była w ciazy i zabito ją w Niemczech a nie dla tego złodzieja z PO

Kefir22.01.2019 8:06

Papież wczoraj wypowiedział się n/t tych którzy oceniają innych katolików. Jak chcecie to sobie poszukajcie.

Żadna wladza, która trwa dluzej niz dwie kadencje nie jest dobra. p. Adamowicz utworzył taka sitwę powiazań ze jeden od drugiego byl zalezny. Troche to wyglada jak PSL. We szystkich urzedach swoi ludzie. Teraz juz nikt nie pamieta, ale tam tez byly czystki i przychodzili z polecenia, ówczesne Misiewicze. Wtedy nikt nawet nie mial odwagi pierdnąć, że to pociotek.
Całe Trójmiasto to jest jedna wielkeasieć zależności i powiązań, tam mozna zalatwic wszystko ale tylko po znajomosci. Dlatego ludzie glosuja za tym jak jest, boja sie zmiany, boja sie normalosci. Nie wierzą, że można coś w urzędzie załatwić uczciwie.
Był taki uczciwy i dobry, ze z pensji prezydenta miasta dorobil sie tylu mieszkań, że sam nie bym wstanie sie ich doliczyć. W tym tempie Hetmanowa (a już ma druga kadencje), to przy cenach mieszkań J-bia to powinna mieć ze cztery nowe mieszkania. Albo H. nieporadna albo A. geniusz.
Litości z tym ogłaszaniem świętości.

Mieszkaniec21.01.2019 21:15

Do 18:44 jakim katolikiem kto jest nie będziesz ty oceniał od tego jest ktoś inny. Kościół mając takich katolików jak ty na pewno upadnie.

do stasiu21.01.2019 18:44

Bo ci "katolicy" nie są katolikami. Są tylko dostosowani do życia wśród katolików. To przez takich "katolików" mówiących o sobie, że są z "prawicy" upadamy wraz kościołem. To oni nas niszczą. I samych siebie.
Szkoda o tym pisać, bo nie jest możliwe dotrzeć do zatwardziałych rozumków pseudo katolików.

do zły21.01.2019 18:34

Jeśli przedstawiasz się jako "zły" to wiadomo co się po tobie należy spodziewać.
Ludzie głosują na tych, których poglądy im się podobają i je akceptują. Jeśli myślisz, że jest inaczej to myślisz o wyborcach ogłupiałych, nic nie rozumiejących, głosujących na wskazanych przez kogoś. To jest katastrofa i tacy ludzie nie powinni głosować. Czy ktoś zagłosuje przeciw sobie? Gdy do domu wpadną złodzieje i zaproponują głosowanie mieszkańców od którego będzie zależeć, czy zostaną okradzeni, czy nie. Co można powiedzieć o tych, którzy zagłosują za okradzeniem, bo złodzieje im tak podpowiadają.
Żeby na kogoś głosować trzeba samemu znaleźć argumenty za lub przeciw i samodzielnie podjąć decyzję.
A wielu wyborców głosuje tak jak im się powie, choć nic nie wiedzą o tym kogo chcą poprzeć. To jest dramat demokracji. Głosują wszyscy. Bez względu na to czy zdają sobie sprawę z konsekwencji złego wyboru czy nie.

piston,niusiek i romek21.01.2019 15:46

a to tego renifera zabili mysliwi i tego te znicze i muzyka

Pokaż wszystkie opinie (24)