Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
21 stycznia 2019

Posłowie PiS będą mieli gości

Posłowie PiS będą mieli gości
fot. kb / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek posłowie Prawa i Sprawiedliwość mogą spodziewać się gości w swoich biurach. Do ich drzwi zapukają związkowcy reprezentujący górnicze organizacje pracownicze.

Związkowcy zamierzają wręczyć parlamentarzystom petycje w sprawie sytuacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz całym górnictwie. Chodzi między innymi o nienaruszalność Funduszu Stabilizacyjnego JSW oraz nowe inwestycje związane z nowym rejonem wydobywczym BZIE Dębina, a także możliwości zakupu Przedsiębiorstwa Budowy Szybów SA. 

Działacze Jastrzębskiej Spółki Węglowej protestują przeciwko zmianom w zarządzie. 10 stycznia - decyzją rady nadzorczej JSW - stanowiska w zarządzie spółki straciło dwoje wiceprezesów. Posiedzenie rady nadzorczej zostało wówczas przerwane przez kilkudziesięciu związkowców, którzy weszli do sali obrad, domagając się cofnięcia uchwał o odwołaniu wiceprezesów oraz wyjaśnienia przyczyn decyzji rady. Ich zdaniem zmiany w zarządzie spółki są nieuzasadnione i mają służyć "wyprowadzeniu" pieniędzy z JSW. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zapłacą za plastikowe butelki i puszki? Zapłacą za plastikowe butelki i puszki?

Poseł Matusiak na 5. miejscu kandydatów do Sejmu  Poseł Matusiak na 5. miejscu kandydatów do Sejmu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Widzimy, zapisujemy21.01.2019 12:38

Posłowie PiS znikną, bo wiedzą że te petycje mogą wykorzystać w jednym celu. Nieparlamentarnym.
Oni nic nie mogą. Oni muszą wykonywać polecenia. Codziennie piszą po kilka, kilkanaście paszkwili przeciw tym, którzy chcą zmian. Muszą się rozliczyć w swej partii z tego co zrobili. To oni są największymi trollami. Nie zwykli ludzie z zewnątrz, bo tych nic nie obchodzi. Oni chcą słyszeć, że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. Każda prawda, że może być źle, nie jest przez nich przyjmowana do wiadomości.

uśmiany21.01.2019 10:27

A premier pinokio mówił tak pięknie o górnikach i ich trudzie podczas odwiedzin na Zofiówce :))))... wszyscy klaskali :)

Gość21.01.2019 9:20

Że niby poseł Matusiak dostanie pismo? W którym poinformują go jego kolesie związkowe o nepotyzmie, przekrętach i wydawaniu pieniędzy na pierdoły i ustawki związkowe? Dobre, uśmiałem się do łez. Zwąchole, których od 2015 roku kryje, przyznają mu medal a Ozon go przypnie do klapy.

Xxx21.01.2019 7:59

Mam nadzieje ze nie bedą pukać tylko wejdą z drzwiami ! Jak prezes się obstanie to zaraz bedzie na bilbordzie ! A swoją drogą czy głosowanie rady bylo jawne ? Bo chodzą słuchy ze nie, nie chce mi sie wierzyć ze członek rady ?propis? głosował za nie odwołanie prezesa !!!

Gienek21.01.2019 6:23

Nie zapomnijcie tłuste koty zapytać o rekompensatę dla okradzionych emerytów , bo wy tylko umiecie dbać o swoje stołki i interesy .Ludzie wam podziękują przy urnach wróci Shrek i was zmiecie ze stołków.