Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
23 stycznia 2019

"Potrzebuję pomocy, atakują..."

"Potrzebuję pomocy, atakują..."
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

To już kolejna bezpodstawna interwencja Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy.

W niedzielę, około godziny 17.00 policjanci pojechali do jednego z mieszkań przy ulicy Pszczyńskiej. Operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki bloku, która twierdziła, że potrzebuje pomocy, ponieważ została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Kiedy patrol przybył do zgłaszającej, okazało się, że jastrzębianka jest pod wyraźnym wpływem alkoholu i wcale nie potrzebuje pomocy. Nieprawdą było również to, żeby ktokolwiek ją nachodził, czy zagrażał w jakikolwiek sposób. Co więcej, 50-latka przechwalała się, że stać ją na zapłacenie ewentualnej kary za nieprawdziwe zgłoszenie. W związku z bezpodstawną interwencją, policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki? Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki?

Kradzież w szpitalu. Policjanci zatrzymali złodzieja Kradzież w szpitalu. Policjanci zatrzymali złodzieja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
carter02.02.2019 8:40

Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Nasza firma jest prywatną i legalną firmą kredytową, która udziela pożyczek osobistych, złych kredytów kredytowych, złych kredytów i niezabezpieczonych pożyczek. Jeśli jesteś uczciwy i godny zaufania, możesz wrócić do E-mail: equitycompanyloanscompany@gmail.com Zarejestruj się teraz, a otrzymasz kredyt w ciągu najbliższych 24 godzin, niech Bóg błogosławi ciebie i twoją rodzinę.

mk27.01.2019 16:35

To i tak, że do siebie zgłasza, nie nasyła na sąsiadów, bo wtedy policjanty się nie cackają i zamykają na 12 godzin "bo było zgłoszenie".

Janusz Nosacz23.01.2019 18:17

Tam mieszka zwykła Patola na socjalu który idzie z moich podatków

Czytelnik 23.01.2019 16:32

Radio Teheran.
Jaki ty jesteś żałosny.
To aż boli.
Retoryka chomika.
Tylko żeby chomik nie poczuł się obrażony....????

Mieszkanka Jastrzębia23.01.2019 15:46

Panie Januszu na Gagarina też mieszkają normalni ludzi a jak ktoś nie wie to niech nie gada że patole bo gówno pan wie a tylko bzdury umiecie gadać o Gagarina

Seboc23.01.2019 9:08

Policja by chciala aby nie bylo zadnej interwencji a najlepsza kasa na kierowcach. Podatku w paliwie jest 3 zl za 1l + mandat za byle pierdole, praca marzen.

Radio Teheran23.01.2019 8:42

Miasto dziczeje.

Pokaż wszystkie opinie (9)