Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
23 stycznia 2019

Tąpnięcie w kopalni. Ranni w jastrzębskim szpitalu

Tąpnięcie w kopalni. Ranni w jastrzębskim szpitalu
fot. Kompania Węglowa

W nocy doszło do wstrząsu w kopalni Rydułtowy, należącej do Polskiej Grupy Górniczej. Jeden górnik nie żyje, dwóch odwieziono do jastrzębskiego szpitala.

„44-letni pracownik został zakleszczony między sekcjami obudowy; nie daje oznak życia. Zastęp ratowniczy robi obecnie wszystko, aby wydostać jego ciało i przetransportować na powierzchnię” - poinformował rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia, Tomasz Głogowski.

Dwóch z poszkodowanych zostało odwiezionych do jastrzębskiego szpitala. 

- Dziś w nocy do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przewiezieni zostali dwaj górnicy poszkodowani w wyniku wstrząsu na Kopalni Rydułtowy-Anna. Trafili do szpitala z lekkimi obrażeniami i pozostają w szpitalu na obserwacji - mówi Marcelina Twardowska, rzecznik prasowy WSS 2. 

Nieoficjalnie wiadomo, że górnicy czują się dobrze. 

Siła wstrząsu to 3,25 stopnia w skali Richtera. Była odczuwalna Rydułtowach, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Dzisiaj policjanci pilnują przejść Uwaga! Dzisiaj policjanci pilnują przejść

Zatrzymał sprawcę kolizji. Kobieta rozpłakała się ze "szczęścia" Zatrzymał sprawcę kolizji. Kobieta rozpłakała się ze "szczęścia"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
inzynier BOLEK23.01.2019 12:01

swiec Panie nad jego dusza