Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
24 stycznia 2019

Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem

Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem
fot. KMP Jastrzębie

W czwartek policja ma pod szczególnym nadzorem pieszych. Mundurowi będą zwracać uwagę wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym z ich udziałem.

Działania rozpoczną się o godzinie 8:00. Stróże prawa do godziny 16:00 prowadzić będą wzmożone kontrole miejsc, w których ruch pieszych jest największy. Chodzi o to, aby ograniczyć ilość tragicznych zdarzeń, w których biorą udział niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

- Niezwykle ważne jest także uświadomienie pieszych, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych, dlatego przestrzegamy, że mundurowi nie będą tego dnia pobłażliwi wobec tych, którzy będą łamać obowiązujące przepisy. Pamiętajmy, że w starciu z rozpędzonym autem - pieszy ma niewielkie szanse na przeżycie, dlatego apelujemy o wyobraźnię! -  mówi mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miał 2,5 promila - zatrzymali go koledzy i wezwali policję Miał 2,5 promila - zatrzymali go koledzy i wezwali policję

Zaczepił kobietę i groził nożem Zaczepił kobietę i groził nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość24.01.2019 15:06

Żeby nie było statystyk w łapaniu pieszych na czerwonym. to najlepiej wyłączyć światła w centrum. ot taki środek zapobiegawczy.

Lokator24.01.2019 12:16

Wpierw udroznijcie pasaż Mazowiecka Warszawska tam jest dramat ,gdzie jest Policja i S M .Pani Prezydent gościła w tych okolicach tydzień temu szkoda ze nieprzeszla sie do pasażu a szkoda zobaczyła jak działają podległe jej służby .

gość24.01.2019 12:14

Proszę o pouczanie starszych mieszkańców żeby nie przechodzili przez ulicę na skrzyżowaniach .Byłam częstym świadkiem przebiegania dziadków i babć o kulach na skrzyżowaniu w okolicy Medicusa .Strach się bać takich samobójców !!! A kilka metrów dalej są pasy .
Edukować na uniwersytecie Trzeciego wieku nie tylko w przedszkolu !!!

Gość24.01.2019 11:42

To zapraszam policjantów na przejścia dla pieszych ze światłami. Może pieszym wytłumaczą specyfikację kolorów. Bo u pieszych jest tak:
Zielone - idziemy
Pomarańczowe czy jak kto woli Żółte - dalej idziemy
Czerwone - też można iść bo pieszy ma pierwszeństwo

maryśka24.01.2019 10:40

Szkoda, że nie po zmroku, widocznue wtedy mniej przykrych zdarzeń.. ech..

Mokry Marian z Zielonej24.01.2019 9:47

Nie lepiej napisac ze lataja dziure budrzetowa ?? Tylko karac potrafia a co z edukacja ?? Zrobic obowiazkowe szkolenia pieszych lamiacych przepisy. Np 8 h edukacji ale po co najlepiej mandat. A do takiego to i tak nie dotrze.

Władca much24.01.2019 9:46

Niech karają mandatami tych, co plotkują , stojąc przed przejściem dla pieszych, ale nie mających zamiaru przechodzić przez jezdnie. Kierowcy na widok stojących takich gawędziarzy, zatrzymują się przed przejściem, a ci nie przechodzą, bo plotkują.

Pokaż wszystkie opinie (9)