Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
24 stycznia 2019

Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem

Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem
fot. KMP Jastrzębie

W czwartek policja ma pod szczególnym nadzorem pieszych. Mundurowi będą zwracać uwagę wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym z ich udziałem.

Działania rozpoczną się o godzinie 8:00. Stróże prawa do godziny 16:00 prowadzić będą wzmożone kontrole miejsc, w których ruch pieszych jest największy. Chodzi o to, aby ograniczyć ilość tragicznych zdarzeń, w których biorą udział niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

- Niezwykle ważne jest także uświadomienie pieszych, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych, dlatego przestrzegamy, że mundurowi nie będą tego dnia pobłażliwi wobec tych, którzy będą łamać obowiązujące przepisy. Pamiętajmy, że w starciu z rozpędzonym autem - pieszy ma niewielkie szanse na przeżycie, dlatego apelujemy o wyobraźnię! -  mówi mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość24.01.2019 15:06

Żeby nie było statystyk w łapaniu pieszych na czerwonym. to najlepiej wyłączyć światła w centrum. ot taki środek zapobiegawczy.

Lokator24.01.2019 12:16

Wpierw udroznijcie pasaż Mazowiecka Warszawska tam jest dramat ,gdzie jest Policja i S M .Pani Prezydent gościła w tych okolicach tydzień temu szkoda ze nieprzeszla sie do pasażu a szkoda zobaczyła jak działają podległe jej służby .

gość24.01.2019 12:14

Proszę o pouczanie starszych mieszkańców żeby nie przechodzili przez ulicę na skrzyżowaniach .Byłam częstym świadkiem przebiegania dziadków i babć o kulach na skrzyżowaniu w okolicy Medicusa .Strach się bać takich samobójców !!! A kilka metrów dalej są pasy .
Edukować na uniwersytecie Trzeciego wieku nie tylko w przedszkolu !!!

Gość24.01.2019 11:42

To zapraszam policjantów na przejścia dla pieszych ze światłami. Może pieszym wytłumaczą specyfikację kolorów. Bo u pieszych jest tak:
Zielone - idziemy
Pomarańczowe czy jak kto woli Żółte - dalej idziemy
Czerwone - też można iść bo pieszy ma pierwszeństwo

maryśka24.01.2019 10:40

Szkoda, że nie po zmroku, widocznue wtedy mniej przykrych zdarzeń.. ech..

Mokry Marian z Zielonej24.01.2019 9:47

Nie lepiej napisac ze lataja dziure budrzetowa ?? Tylko karac potrafia a co z edukacja ?? Zrobic obowiazkowe szkolenia pieszych lamiacych przepisy. Np 8 h edukacji ale po co najlepiej mandat. A do takiego to i tak nie dotrze.

Władca much24.01.2019 9:46

Niech karają mandatami tych, co plotkują , stojąc przed przejściem dla pieszych, ale nie mających zamiaru przechodzić przez jezdnie. Kierowcy na widok stojących takich gawędziarzy, zatrzymują się przed przejściem, a ci nie przechodzą, bo plotkują.

Pokaż wszystkie opinie (9)