Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°14°
24 stycznia 2019

Miasto porządkuje tereny inwestycyjne

Miasto porządkuje tereny inwestycyjne
fot. pixabay

Tereny inwestycyjne znajdujące się przy ulicy Towarowej zostaną uporządkowane, tak aby mogły być atrakcyjną ofertą dla przedsiębiorców.

Właśnie zakończył się przetarg na zagospodarowanie terenu inwestycyjnego przy ulicy Towarowej w Jastrzębiu-Zdroju. Odpowiedziało na niego 11 firm.  Koszt usługi zawiera się w granicach ok. 550 tys. zł - do ok. 4 mln zł. Miasto nie rozstrzygnęło jeszcze kto wygrał przetarg.

Prace mają obejmować: wywóz gruzu, taśm kopalnianych, opon, skały płonnej, nadmiaru ziemi, przemieszczanie mas ziemnych pozostałych na miejscu oraz wycinkę drzew i krzewów wraz z usunięciem korzeni, wywozem i utylizacją materiału. Czas wykonania robót został określony na 180 dni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie szuka inwestora, ale nie samo Jastrzębie szuka inwestora, ale nie samo

Co z tą gospodarką w Jastrzębiu? Co z tą gospodarką w Jastrzębiu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
prawda27.01.2019 18:41

Niech miasto nie robi biznesu za nasze pieniądze
bo to nas będzie b.drogo kosztować!

Do do Radio Teheran26.01.2019 12:59

Człowieku ale ci uczniowie są już emerytami to było wieki temu.


@do "Do 3sty"

Tu masz rację ale jest pewien haczyk marketingowy, Miasto potem musi samo otrzymać tego twora jak już będzie gotowy. A to będzie ładowanie kasy do ujemnego worka.
I w tym wypadku chciał bym żeby to było opłacane tylko i wyłącznie z podatków ludzi chcących kolej!
Nie mam zamiaru ja jak i cała rodzina płacić za coś co nie jest ekonomiczne.

do "Do 3sty"25.01.2019 13:42

Bez obaw, miasto nie będzie budowało ani tych wiaduktów, ani torów, to nie w gestii miasta, ani za miejskie pieniądze.
Miasto natomiast musi wyremontować wiadukt, nie widzę w tym żadnego problemu, ogłosić przetarg -zaprojektuj i zbuduj. Zasypanie jaru z dawnym szlakiem kolejowym to byłby sygnał dla ministerstwa, ze miasto nie chce kolei, więc przeznaczą kasę na inne linie. Za które i wy, Jastrzębianie, zapłacicie z podatków, sami kolei nie mając.

do Radio Teheran25.01.2019 13:30

Jeśli do wodzisławia to i tak potrzeba kilku nowych wiaduktów, już ktoś je wymienił, a dodam jeszcze, ze na Górnym koło kościoła, ten rozebrany w zeszłym roku.
Poza tym głupotą byłoby gdyby nie było przystanku przy osiedlu Barbary - linia zaraz obok osiedla, osiedle jedno z największych w mieście, blisko przystanki i d. dworzec na A Bożka.
Już to pisałem, ale w piątki gdy wracała młodzież z internetów i akademików do Jastrzębia, a pociąg był wtedy nabity, to jechali też uczniowie technikum kolejowego w Gliwicach. Oni zprosili maszynistów, bo może i ich znali z praktyk, żeby zatrzymali się właśnie koło Barbary i zatrzymywali się, nielegalnie, ale multum ludzi wysiadało właśnie tam.

Do 3sty25.01.2019 13:10

I widzisz tylko wiesz o 1 wiadukcie rozebranym. I piszesz jedno i to samo w koło. Kawałek dalej jest następny wiadukt z tej linii rozebrany i to już dawno. I nie mylić z tym na Boża Góra. tylko w rejonie Szybów Zachodnich w Moszczenicy. No i na drodze torów stoi jeszcze droga z nazwą A1. Jak zwykły wiadukt nad rzeczką o szerokości 30cm budowali kilka lat to tunel kolejowy z kilka dekad im zejdzie.

piston,niusiek i romek25.01.2019 11:09

jadlodalnia i ośrodek spa wraz z noclegownią dla mieszkańców Calego Sląska

3sty25.01.2019 9:30

Do Wodzisławia, tam już hrabina wiadukt rozebrała, ten koło basenu na Witczaka. Jest wizjonerka z pani nauczyciel.

Pokaż wszystkie opinie (29)