Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
24 stycznia 2019

"Korfanty" przeciwko przemocy. "Nie" dla hejtu!

  • "Korfanty" przeciwko przemocy. "Nie" dla hejtu!
  • "Korfanty" przeciwko przemocy. "Nie" dla hejtu!
  • "Korfanty" przeciwko przemocy. "Nie" dla hejtu!
  • "Korfanty" przeciwko przemocy. "Nie" dla hejtu!
Więcej zdjęć:
fot. ZS2

Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego zorganizował akcję skierowaną przeciwko przemocy. Rozmach przedsięwzięcia zaskoczył samych pomysłodawców.

Impuls do zorganizowania akcji wyszedł od młodzieży, która poruszona jest ostatnimi dramatycznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie „Korfantego” postanowili dać wyraz swojemu sprzeciwowi na przemoc w Internecie, kontaktach międzyludzkich, poniżaniu drugiego człowieka - czyli hejtowi.

Czy jest jakieś lekarstwo na przemoc? Podczas wtorkowej akcji w „Dwójce” można było się przekonać, że tak.

W holu głównym szkoły ustawiono tablicę z napisem: „Stop przemocy, nienawiści”. Każdy, kto zgadzał się z tym hasłem mógł złożyć na niej swój podpis. Uczynili to nie tylko uczniowie, dyrekcja szkoły, ale również policjanci, strażnicy miejscy oraz znani sportowcy.

W sali kinowej odbyła się część artystyczna. Można było wysłuchać protest songu, którego autorami byli uczniowie ZS2, przedstawiono happeningi o tematyce antyprzemocowej oraz plakaty o takiej treści.

Sport został przedstawiony jako dobry sposób na wyładowanie złych emocji - na siłowni podjęto próbę bicia rekordu szkoły.  Zawodnicy Jastrzębskiego Klubu Hokejowego wyrazili swój sprzeciw wobec wszelkiej formy hejtu. Uczniowie z klasy rehabilitacyjnej zaproponowali masaże relaksujące, jako sposób na rozładowanie stresu.

- To bardzo cenna i aktualna inicjatywa, co ważne, zapoczątkowana przez samych uczniów. Wyrazili oni swój sprzeciw wobec przemocy, fali hejtu w ciekawy sposób. Pokazali, że człowiek może, a nawet powinien być otwarty na drugiego człowieka. Przedstawili, że jest tyle różnorodnych form spędzania czasu, rozładowania złych, trudnych emocji, trzeba tylko umieć z nich skorzystać. Uważam, że oprócz szkoły także, a może przede wszystkim rodzina ma na tym polu wiele do zrobienia. To przecież tam młody człowiek nabywa wartości, które wyznaczają kierunek jego życia - mówiła Alina Chojecka, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, która również gościła w ZS nr 2.  

W tym dniu w „Dwójce” działo się wiele, zaprezentowano sposoby udzielania pierwszej pomocy, wyświetlono film edukacyjny. Klasy gastronomiczne zadbały o słodki poczęstunek.

Do „Dwójki” przybyli także uczniowie z szkoły podstawowej z Pielgrzymowic, którzy na portalu społecznościowym również prowadzą kampanie przeciwko przemocy. Nie zabrakło także gości z SP nr 19, SP 1 oraz SP 6.

Społeczność „Dwójki” zapowiada, że akcja przeciwko przemocy będzie prowadzona długofalowo.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Z "Korfantym" o Śląsku w ZS 2 Z "Korfantym" o Śląsku w ZS 2

Z  "Korfantym" w Portugalii Z "Korfantym" w Portugalii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość25.01.2019 13:15

Brawo, nasza mądra młodzież

Rudolf W.25.01.2019 12:56

NIE CZytajcie tych bredni tu zamieszczanych.Piszą tutaj w większości trole obecnego reżimu
Na jesieni przyjdzie na was czas !!
Żreć szybciej bo się ściemnia

inzynier BOLEK25.01.2019 10:49

ubywatele POKO juz szykują mowe nienawisci! wybory sie zblizaja :)

Gość125.01.2019 6:57

Najpierw gimbusy wylogujcie się z sieci

Radio Teheran24.01.2019 21:00

W Wenezueli CIA wlasnie robi przewrot.
Wymeczeni kryzysem ludzie gina. Moze ZS2 jakis protest zorganizuje.

CIA Zaczelo w Iranie w 1953 obalajac rzad Mosadeq-a, oszolomieni sukcesem powtorzyli akcje w Gwatemali rok pozniej (tym razem chodzilo o banany, nie rope). Potem hurtowo. Nie udalo im sie tylko w Libanie.

Nasz kraj jest niby wolny. Choc, jesli ktos czytal cos o historii, pojawiaja sie watpliwosci.

szczepionkowy faszyzm24.01.2019 20:44

Co bez sens. Para w gwizdek. Chcecie zatrzymać mityczny "hejt"? Reagujcie jak jest opluwane chrześcijaństwo na każdym kroku (łącznie z tzw. sztuką), spróbujcie skrytykować szowinistyczny talmud.... Albo zajmijcie się prawami kobiet u Arabów.
Dziś nie ma "hejtu", tylko jest propaganda nad grobem zamordowanego (w niewyjaśnionych okolicznościach - prawdopodobnie przez mafijny gdański układ) prezydenta Adamowicza.
Ten medialny teatrzyk ma na celu wprowadzenie przepisów cenzurujących internet zamordyzmem politycznej poprawności. Wystarczy, że napiszesz coś o najeźdźcach (zamiast biednych uchodźcach) czy np. mediach, że są w łapach pewnej nacji (o której nie wolno głośno rozmawiać) - i będziesz przestępcą!
Scenariusz Orwella na naszych oczach.

A2D224.01.2019 20:27

Dajcie sobie spokój wojna będzie trwała PO nie odpuści

Pokaż wszystkie opinie (12)