Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
29 stycznia 2019

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty
fot. pixabay

W Jastrzębiu szpitalny oddział pediatryczny nie przyjmuje małych pacjentów od 1 kwietnia 2018 roku do teraz. Kolejny oddział dla dzieci w regionie podzieli jego los.

Po zamknięciu Oddziału Pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu mieszkańcy pomocy ambulatoryjnej dla swoich pociech szukali m.in. w Rybniku oraz Cieszynie. Trzeba przygotować się na to, że w dniach 16 lutego do 15 maja Szpital Śląski w Cieszynie zawiesi działanie oddziału chirurgii dziecięcej. Spowoduje to, że jeszcze więcej pacjentów, już nie tylko z naszego miasta, będzie poszukiwało placówki, w której możliwa będzie hospitalizacja. Powód zawieszenia pracy tego oddziału w jest podobny, jak w Jastrzębiu - brak personelu medycznego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Izba przyjęć, czyli na skróty do specjalisty? Izba przyjęć, czyli na skróty do specjalisty?

Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz  od NFZ Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz od NFZ

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
zły30.01.2019 8:39

To nie wina pisuarów, tylko pozwalanie opuszczania miejsc pracy przez lekarzy (wyuczonych za nasze pieniądze). Powinni to odpracować ileś lat, a dopiero potem iść w prywatę lub na zachód. Ale to głos wołającego na pustyni...

Gość29.01.2019 21:03

Dobra zmiana, jeszcze chwilę i PiS pozamyka wszystkie szpitale, zostawią tylko dla siebie - czyli dla nomenklatury

organista29.01.2019 17:21

Rybnicki szpital nawet nie nadaje się, aby leczyć mojego chomika, a co dopiero dziecko. No i jeszcze te "świerze" rybnickie powietrze, słynne na cały świat.

Do Gość Dziś o 12:3729.01.2019 14:56

Widzisz pieprzysz 3 po 3. I zielonego pojęcia nie masz o ordynacji wyborczej. Matusiak jest zawsze na pozycji nr2 w regionie na nr1 Pani ... I zawsze w regionie wejdzie minimum 3 kandydatów z tej partii. więc Pani, Matusiak i 3 ma pewne korytko.

Seboc29.01.2019 13:48

Jak do Rybnika to jedynie wariatkowo. Polecam, mila i fachowa obsluga.

Zofia K.29.01.2019 12:45

Dlaczego Jastrzebie jest marginalizowane w wielu kwestiach. Kilkanaście lat temu nasz pedriatyczny na Krasickiego był jednym z lepszych w południowej Polsce. Ten smieszny w Rybniku nie dorastał nam do pięt, a mimo to nasz zlikwidowano a zostawiono umieralnię w Rybniku. Nigdy nie pozwolę, aby moje dziecko trafiło do Rybnika.

Gość29.01.2019 12:37

I temu panu na jesieni podziękujemy.Tak panie pośle Matusiak.

Pokaż wszystkie opinie (13)