Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°14°
30 stycznia 2019

Ukradł robota, a trafił na policjanta po cywilu

Ukradł robota, a trafił na policjanta po cywilu
fot. KMP Jastrzębie

Policjant po cywilu, będąc na zakupach zauważył dziwnie zachowujących się mężczyzn. Doświadczenie go nie zawiodło. Obaj mężczyźni na jego oczach dokonali kradzieży.

Sobotni wieczór. Jeden ze sklepów znanej sieci przy ul. Niepodległości. Policjant w wolnym czasie był na zakupach. W chwili, gdy stał w kolejce przy jednej z kas zauważył dwóch mężczyzn, który weszli do sklepu. Mężczyźni od razu wydali mu się podejrzani.

- Doświadczenie i przeczucie stróża prawa nakazały mu śledzić ich zachowanie. Nie trzeba było długo czekać. Na oczach policjanta każdy z mężczyzn wziął po jednym robocie kuchennym. Następnie od razu wybiegli ze sklepu rozdzielając się. Mundurowy ruszył za jednym z nich, jak się później okazało, 30-letnim mieszkańcem Jastrzębia. Dogonił go i obezwładnił. Odzyskał też jeden ze skradzionych robotów. Błyskawicznie na miejscu pojawił się patrol policji. Dzięki przekazanym przez kolegę informacjom patrol ruszył w pościg za drugim ze sprawców kradzieży, w wyniku którego zatrzymali 23-latka - informuje Komenda Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Jastrzębianin, znany już mundurowym z wcześniejszych interwencji został zatrzymany ze skradzionym towarem. Wartość odzyskanego mienia to 2 tysiące złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a za dokonaną kradzież grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK

Chciał podpalić samochód byłej dziewczynie, następnie siebie Chciał podpalić samochód byłej dziewczynie, następnie siebie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Dzik31.01.2019 22:43

Żaden galopujący ślimak....

Gość30.01.2019 22:37

Już widzę jak "błyskawicznie" pojawił się patrol policji , zanim oficer dyżurny odbierze zgłoszenie, wyda dyspozycje patrolowi, zanim patrol dojedzie i to w dodatku na Bzie minie minimum pół godziny. Propaganda jak za PRL-u chyba że akurat patrol był w pobliżu w co w ogóle nie wierzę.

Gość30.01.2019 18:51

Wielkie brawa dla pana policjanta.Uwazam że szefostwo naszej komendy stanie na wysokości zadania i nagrodzi tego Pana,wraz z kierownictwem danego sklepu.Odzyskac 2. Tys to nie lada czyn Panie policjancie.Ukłonu w Pana stronę.Pozdrawiam

Bolek4030.01.2019 16:16

Znając Życie Galopujący Ślimak tak trzymać :)

Gość30.01.2019 15:03

Gęby tych złodzieji na każdym słupie powinny wisieć. Niech cała rodzina, sasiedzi i znajomi wiedzą z kim.mają do czynienia.

Jan30.01.2019 14:37

Brawo !!!!!! Postawa godna naśladowania ! Jeszcze raz brawo i gratulacje !

Gość30.01.2019 13:49

Oby wiecej takich policjantow !

Pokaż wszystkie opinie (10)