Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
Michał Woś
30 stycznia 2019

JSW: Są pieniądze na podwyżki

JSW: Są pieniądze na podwyżki
fot. JastrzebieOnline.pl

Spółka-córka należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej firma Szkolenie i Górnictwo ma pieniądze na podwyżki dla pracowników.

- Podjęliśmy rozmowy z zarządem JSW SiG. Po niezbyt długich pertraktacjach doszliśmy do porozumienia, dzięki któremu od 1 stycznia stawki pracowników JSW SiG wzrosły o 7 procent. Wspólnie uznaliśmy, że sytuacja finansowa firmy pozwala na to, by podwyżki stały się faktem. Ponadto w samych kopalniach JSW pracownicy mieli zagwarantowane ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. W JSW SiG tego nie było. Wystąpiliśmy zatem do kierownictwa firmy z postulatem, aby takimi ubezpieczeniami objąć również naszych pracowników. Rozmowy zakończyły się sukcesem - mówił „Solidarności Górniczej” przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność JSW SiG.

Spółka Szkolenie i Górnictwo  powstała 4 lutego 2014 roku. Właścicielem 100 proc. udziałów w niej jest Jastrzębska Spółka Węglowa. Dopiero po pięciu latach działalności powstała tam organizacja związkowa.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW" "Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW"

JSW będzie szukać węgla w lubelskiem JSW będzie szukać węgla w lubelskiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Oddzialowy Jankowice31.01.2019 21:43

Nie narzekac bogacze!!!!! W SIGu sie lepiej zarabia niz w PGG a jeszcze Wam podwyzek trzeba, brak slow!!!! Kto widzial zeby ryl zarabial miedzy 5 a 7 tys jak nie lepiej i zamknijcie sie juz!!!!!! Podwyzki dla PGG!!!!!

Dżola z Opola31.01.2019 12:26

Dlaczego wy, jastrzębianie z JSW, nie weźmiecie sprawy w swoje ręce i nie zrzeszycie się w przynajmniej jeden związek zawodowy? Każdy normalny zakład pracy ma takowy. Załóżcie chociaż jeden, słownie jeden. Pracodawca na więcej niż jeden zapewne nie wyrazi zgody ponieważ przeczyłaby temu logika. Miejcie też proszę na uwadze, że swoją siedzibę będzie miał poza zakładem pracy, a utrzymywanie będzie ze składek członków. Hi hi, członków, mam głupie skojarzenia.

jastrzębianin31.01.2019 9:45

kto wymyślił ten SIG przecież ludzi można przyjąć od razu pod kopalnie i tak robią to samo - przepraszam ale chyba chodziło oto , żeby komuś stworzyć dobrze płatne kierownicze posady , ale kto bogatemu zabroni.

hahaha30.01.2019 23:12

A kiedy pracownicy dotaną podyżke!!!!!!

słowo wytrych - załatwił30.01.2019 21:37

Nadal działa słowo "załatwił". Jak się załatwia? Taki Grzegorz Matusiak, czy wspomniany Marek Sękowski "załatwili" pieniądze. Jak? Wydali polecenie, przystawili pistolet do głowy tego, który dysponuje ogromnymi pieniędzmi? A może jakoś inaczej?
To już tylko tam gdzie nadal ukrywa się stary system czyli socjalizm można coś załatwić. Teraz słowo "załatwić" oznacza "skombinować" a to ma wydźwięk pejoratywny. (pejoratywny = zły, negatywny, podejrzany).

Olo30.01.2019 18:05

Precz z soolidarnoscia oddac kase za 2016

banda oszustów30.01.2019 13:49

Podwyżki załatwił Przewodniczący Jedności Marek Sękowski a nie te podciepy solidaruchy, skończcie siać propagandę.

Pokaż wszystkie opinie (11)