Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°16°
30 stycznia 2019

Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty

Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty
fot. UM Jastrzębie

Miasto wraz ze szkołami branżowymi i technikami będzie przybliżać uczniom branżę produkcyjno-remontową w górnictwie, co pozwoli im podjąć decyzję odnośnie dalszej drogi zawodowej.

Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że wybór przyszłej profesji ma dla człowieka ogromne znaczenie. Coraz częściej młodzież decyduje się na naukę konkretnego zawodu.

W środę Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o., Miasto Jastrzębie-Zdrój oraz Zespół Szkół nr 6, Zespół Szkół nr 5 i Zespół Szkół Zawodowych sfinalizują porozumienie o współpracy partnerskiej.

- Będzie ono dotyczyło zasad współpracy mającej na celu umożliwione uczniom poznanie branży produkcyjno-remontowej w sektorze górnictwa oraz świadomego podjęcia decyzji, co do przyszłych wyborów zawodowych - informuje rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska.

W ramach współpracy Jastrzębskie Zakłady Remontowe udostępnią teren produkcyjny, tak aby młodzi ludzie realnie mogli poznać potencjalne miejsce pracy, zdobyć wiedzę oraz praktyczne doświadczenie niezbędne do dalszego kreowania kariery zawodowej. Na pracę mogą liczyć najlepsi w nauce i zachowaniu absolwenci, którzy zdadzą z wynikiem pozytywnym egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Najlepsi  absolwenci szkoły zostaną zatrudnieni po zakończeniu nauki. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Ograniczyć emisję paliw kopalnych" "Ograniczyć emisję paliw kopalnych"

Śmiertelny wypadek w kopalni Pniówek Śmiertelny wypadek w kopalni Pniówek

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość02.02.2019 18:08

W latach 1990-2016 dopłaciliśmy do górnictwa nawet 230 mld zł, czyli 8,5 mld zł rocznie. Każdy Polak dopłacał do wydobycia węgla co roku średnio 1910 zł. Według raportu NIK, w latach 2007-2015 górnicy odprowadzili w podatkach 64,5 mld zł. W tym samym okresie państwo dopłaciło spółkom górniczym m.in na emerytury 65,6 mld zł, czyli o 1,2 mld zł więcej.

Źródło: Bloomberg, Forbes.com, CNBC

Jastrzębianin02.02.2019 9:13

Do Holdek. Nie chciało się nosić teczki trzeba nosić dziś woreczki (z węglem) trzebato było się uczyć na BHP-owca

Holdek31.01.2019 19:48

Czy ktoś mi wytłumaczy od czego jest dział BHP RUCH ZOFIÓWKA I JAKI MA ZAKRES OBOWIĄZKÓW ?BO CHŁOPAKI CHYBA ROBIĆ CO NIE MAJA !

Radio Teheran31.01.2019 14:40

"mgr. inż po politechnice bez znajomości ma małe szanse zatrudnienia"

Po co taki pchalby sie do JSW na jakies dziadowskie stanowisko.
Znajdzie prace gdziekolwiek chce, bez znajomosci.
Oczywiscie, jesli dyplom zdobyl wlasna nauka i praca.

ober31.01.2019 10:33

uważnie przeczytajcie powyższy artykuł tyko najlepsi dostaną pracę , wystarczy szk. podstawowa , trochę znajomości i już pracujesz a mgr. inż po politechnice bez znajomości ma małe szanse zatrudnienia a o jakimś awansie to może zapomnieć.

KWK Z31.01.2019 9:13

Nie trzeba cba tylko napisac do urzędu skarbowego i pozamiatane

Gość31.01.2019 1:21

Przede wszystkim trzeba wizyty cba w biurowcu i siedzibach związków, korupcja na potęgę

Pokaż wszystkie opinie (13)