Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
30 stycznia 2019

Padł rekord importu węgla. W kraju spada produkcja

Padł rekord importu węgla. W kraju spada produkcja
fot. pixabay

Jak informuje EUROSTAT, instytucji statystycznej Unii Europejskiej, import węgla do Polski w ciągu dziesięciu miesięcy 2018 roku przekroczył 16 mln ton.

Według danych Eurostatu od stycznia do końca października 2018 roku do Polski trafiło z zagranicy 16,2 mln ton węgla, czyli o 70 proc. więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej. Został więc pobity roczny rekord importu węgla z 2011 roku, który wynosił 15 mln ton surowca. 

Polskie kopalnie notują mniejsze wydobycie węgla. Do końca 2018 roku uzyskano w nich łącznie około 58,6 mln ton węgla, wobec blisko 60,4 mln ton w tym samym czasie 2017 r. (spadek o około 1,8 mln ton), a wielkość sprzedaży tego surowca wyniosła około 57,8 mln ton, wobec ok. 60,8 mln ton w ciągu jedenastu miesięcy 2017 r. (spadek o około 3 mln ton).

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Związkowcy z  JSW piszą list do J. Kaczyńskiego Związkowcy z JSW piszą list do J. Kaczyńskiego

Wypadek w kopalni JSW Wypadek w kopalni JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
@ Spocony Marian31.01.2019 19:52

No i pracownicy też już są z Ukrainy ale kiedyś to byli z centralnej polski zwani łapańcami, werbusami albo tak bardziej znane gorolami.

Spocony Marian30.01.2019 22:21

Uran z Rosji, wegiel z rosji, prad z roski, gaz. z rozji ropa z rosji. Nawet dziewczyny po nocnych clubach sa z rosji. masakra.

mieszkaniec30.01.2019 21:51

Do "Goscia"- Szydło i Duda podczas kampanii wyborczej w 2015 na bramie kop Zofiówka darli się na cały głos "nie zamkniemy ani jednej kopalni" , "nie likwidujemy ani jednego miejsca pracy w kopalniach (zlikwidowali min. Krupińskiego i Jas-mos), "będziemy stawiać na polski węgiel" , ograniczymy import węgla ...itd ..itd...pisowskie pierdy...i dziś widzimy , że PiS szedł do władzy po koryto aby żreć bez opamiętania, gołym okiem widzimy jak się tworzy państwo oligarchiczne.

do "bociany już ..."30.01.2019 21:28

Szczytujesz głupotą. Po co stacjonującym wojskom było wszystko co produkowaliśmy? Dziś każda firma rozwijała by się w błyskawicznym tempie, gdyby wszystko co wyprodukowali sprzedawali by natychmiast.
Zdaje się, że nie znasz się na zwykłych i prostych zasadach jakie panują w normalnej gospodarce i handlu.
Jeśli tak ci się podoba ten miniony nienormalny świat to wyjedź do Korei Północnej. Tam przyjmują z otwartymi rękami ludzi z Europy. To ich nobilituje.

Bociany już nie wrócą30.01.2019 19:40

Nie bylo towarów bo w Polsce stacjonowało 500tysiecy ruskich żołnierzy a każdy musiał dobrze pożreć i jeszcze do domu wysłać a prominenci PZPR też opływali w dobra oraz informatorzy jak np tw Bolek.

Gość30.01.2019 19:17

Znowu lament o sprowadzany węgiel i czepianie się JSW. A węgiel sprowadzany to ten do piecy domowych i kotłów elektrociepłowni, elektrowni i ciepłowni. Czyli energetyczny. A JSW wydobywa koksujący.
To tak jak by porównać markę mercedes niby auto ale A170 i Arctos jeden do wożenia ludzi a drugi do wożenia bydła takiego co tego nie rozumieją. A oba niby jednak auta. To tak w skrócie.

do "Bociany już nie wrócą"30.01.2019 17:42

To dlaczego tych towarów nie było w sprzedaży i wszyscy kombinowali żeby zdobyć to co potrzebowali? Dlaczego państwo dopłacało do tych fabryk? Dlatego padł ten nieszczęsny socjalizm, który położył nas na łopatki. Staliśmy w wielogodzinnych kolejkach po wszystko. Nawet po papier toaletowy.
Myśl, zamiast wyrywać jakiś temacik z całego tragizmu naszego niewolnictwa. Czy pamiętasz, że byłeś pilnowany przez całą dobę. Twoja całą wypłata starczała na kilka chlebów w krajach gdzie ludzie pracowali tak jak my teraz i żyli spokojnie. Tak jak my teraz. Choć ten rząd cały czas kombinuje jak powrócić do niewolnictwa.

Pokaż wszystkie opinie (24)