Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
31 stycznia 2019

Msza święta w intencji tragicznie zmarłych górników

Msza święta w intencji tragicznie zmarłych górników
fot. kb /jastrzebieonline

Msza święta w jastrzębskim kościele „Na górce” i koncert muzyki sakralnej w intencji górników, którzy odeszli na wieczną szychtę – to centralny punkt I Jastrzębskiego Przeglądu Filmów Religijnych Dedykowanych Papieżowi Janowi Pawłowi II „Szukałem Was”. 

 

Wydarzenie potrwa trzy dni od 1 do 3 lutego, a filmy wyświetlane będą w kinie „Centrum” w Jastrzębiu-Zdroju. JSW SA jest patronem Przeglądu.

Przegląd przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i okolic. Rozpoczyna się 1 lutego – od dwóch projekcji. Młodsi uczniowie jastrzębskich szkół zobaczą o g. 11 film pt. „Karol, który został świętym” z 2014 r. w reż. Grzegorza Sadurskiego, a starsi o g. 13 - Apartament” z 2015 r. w reż. Macieja Czajkowskiego i Przemysława Hausera.

- Drugi dzień Przeglądu to uroczysta msza święta, w sobotę 2 lutego, o g. 13. 00 i koncert w intencji górników, którzy odeszli na wieczną szychtę w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki. Koncert muzyki sakralnej to dwa utwory: Veni Creator Wojciecha Kilara oraz I Litania Ostrobramska Stanisława Moniuszki w wykonaniu solistów i chóru Filharmonii Śląskiej oraz orkiestry „Aukso” pod batutą Marka Mosia. Po koncercie – podczas pokazu zamkniętego - wyświetlany będzie w kinie Centrum o g. 15.00 film biograficzny pt. „Świadectwo” na podstawie książki kard. Stanisława Dziwisza w reż. Pawła Pitery z 2008 r. -  informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Wieczorem, o g. 19.00  w Domu Zdrojowym odbędzie się wieczór autorski  z Krzysztofem Zanussim.

Trzeci dzień Przeglądu - niedziela -  to projekcja filmu fabularnego pt. „Brat naszego Boga” z 1997 r. w reż. Krzysztofa Zanussiego według dramatu Karola Wojtyły. Film będzie wyświetlany w kinie „Centrum” w Jastrzębiu-Zdroju 3 lutego br. o godz. 15. Choć wstęp na seans jest bezpłatny, niezbędne są bilety, które kasa MOK  wydaje od 28 stycznia. I Jastrzębski Przegląd Filmów Religijnych odbywa się pod patronatem medialnym TVP3 Katowice oraz TVP3 Kraków.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

CBA zatrzymało kadrę "Pniówka" CBA zatrzymało kadrę "Pniówka"

Odejść od węgla czy nie? Jak ratować klimat w Jastrzębiu? Odejść od węgla czy nie? Jak ratować klimat w Jastrzębiu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość zołza z zofiówki 03.02.2019 19:40

Do Gość:Ciekawa jestem czy Forbs podał ogólną sumę rocznych ,,co łaska,, zbieranych na tacę w każdą niedzielę w Polsce przez KK?
Co z taryfowym cennikiem chrztu,komuni,ślubu czy pogrzebu bo innych jak wypominki nie wspomnę,ile hajsu?!!!
Nikt górnikom niczego nie daje za darmo wara od ludzi pracujących na dole !

Gość 02.02.2019 18:0703.02.2019 18:44

Miliardy złotych płacą wszyskie rządy pedofilom w kieckach z naszych podatków włącznie z milionowymi dotacjami na fanaberie ojca , tfuuu, Rydzyka.

Gość02.02.2019 18:07

W latach 1990-2016 dopłaciliśmy do górnictwa nawet 230 mld zł, czyli 8,5 mld zł rocznie. Każdy Polak dopłacał do wydobycia węgla co roku średnio 1910 zł. Według raportu NIK, w latach 2007-2015 górnicy odprowadzili w podatkach 64,5 mld zł. W tym samym okresie państwo dopłaciło spółkom górniczym m.in na emerytury 65,6 mld zł, czyli o 1,2 mld zł więcej.

Źródło: Bloomberg, Forbes.com, CNBC

piston,niusiek i romek02.02.2019 16:02

Film Kler bedzie w kosciele wyświetlany?

Radio Teheran31.01.2019 15:34

"JSW SA jest patronem Przeglądu"

Kiedys kopalnie byly mecenasem osrodkow kultury, teraz przegladu filmow religijnych - tylko tyle ma mieszkancom do zaoferowania.
Generalnie wszystko w miescie dziadowieje lub wywraca sie do gory nogami.

ateista do zeby31.01.2019 13:28

To że jestem ateistą i JP 202 mnie akurat nie skrzywdził to mnie te sprawy nie powinny interesować?? Widać sam masz coś wspólnego z pedofilą skoro piszesz takie głupoty.Masakra, mnie napisał że ja mam "ochłonąć"!!! Ty się nadajesz do leczenia bądź izolacji jak Trynkiewicz!!

Mc Gyver31.01.2019 13:15

Czy kościół na górce ma inne przywileje, że mogą tam palić czym chcą? Dymy jak z fabryki opon. Gdzie przykazanie nie zabijaj? Najważniejsze że będzie adoracja krzyża i po bokach koszyczki na święte pieniądze. Myślicie że przez tzw ofiarę będziecie zbawieni? Kler do roboty.

Pokaż wszystkie opinie (9)