Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
Eko Okna
31 stycznia 2019

Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących

Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących
fot. kb /jastrzebieonline

Ponad 300 bezpłatnych paczek trafiło na Święta Bożego Narodzenia do mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Wszystko to w ramach corocznej akcji charytatywnej „Święta dla Wszystkich”.

Ponad 150 wolontariuszy w gorącym okresie przedświątecznym, od 7 do 15 grudnia, zaangażowało się w akcję.  Stali w sklepach sieci Biedronka, Carrefour, Kaufland, E.Leclerc, Lewiatan R. Karasek, Netto, na terenie naszego miasta i zbierali dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących mieszkańców.

- Chcieliśmy, aby święta były dla wszystkich jednakowo radosne. Wiadomo, że ludzie cieszą się, kiedy mogą spędzić je w dostatku i choć na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego, o tym, że nie na wszystko mogą sobie pozwolić. Dlatego cieszy nas to, że mogliśmy, chociaż w ograniczonym zakresie pomóc i spowodować uśmiech na ich twarzy - mówi jedna z wolontariuszek, uczennica jastrzębskiego liceum.

- Początek naszej akcji sięga kilkunastu lat wstecz. Nie byłoby jej bez licznej grupy wolontariuszy. To dzięki ich zaangażowaniu możemy co roku zbierać produkty żywnościowe i przekazywać je potrzebującym. Chciałbym z całego serca podziękować wolontariuszom i ofiarodawcom, bo to oni są najważniejsi w tej całej akcji. Dziękuję również tym, którzy wyrazili zgodę na przeprowadzenie akcji w swoich sklepach - mówił poseł Krzysztof Gadowski.

A co udało się zebrać?

Przede wszystkim były to artykuły spożywcze m. in., 330 kg mąki, 368 kg cukru, 550 paczek makaronu, 56 paczek kawy, 221 paczek herbaty, 557 czekolad, 234 batonów, 88 soków, 23 kg cytrusów, 6 kg cukierków i wiele innych produktów.

Po raz kolejny okazało się, że jastrzębianie potrafią podzielić się z drugim człowiekiem. W okresie świątecznym nie tylko padły wzniosłe słowa, ale zamieniły się w konkretną, wymierną pomoc. To taka oddolna pomoc od mieszkańców dla mieszkańców.

Wolontariusze pochodzili z następujących szkół: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3 ZS 6, ZSMS, ZSH, SP 4, SP 6, SP nr 18 oraz 47 dorosłych wolontariuszy.

Patronat nad akcją objęli: Poseł na Sejm RP pan Krzysztof Gadowski oraz Prezydent Miasta pani Anna Hetman.  

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Policjanci uczyli się jak ratować życie Policjanci uczyli się jak ratować życie

Miasto zdobyło 1,2 mln zł na Środowiskowy Dom Samopomocy Miasto zdobyło 1,2 mln zł na Środowiskowy Dom Samopomocy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość05.02.2019 15:25

Z czego się cieszyć. Pisanie prawdy nie jesr publikowane. Kto pomoże mieszkańcom w upadającym mieście. Posiadacze 500 +

Gość31.01.2019 7:06

Brawo!