Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°14°
1 lutego 2019

Trwają rozmowy w sprawie restrukturyzacji PKM

Trwają rozmowy w sprawie restrukturyzacji PKM
fot. MZK Jastrzębie

Miasto Jastrzębie-Zdrój prowadzi rozmowy z gminami, tworzącymi Międzygminny Związek Komunikacyjny w sprawie restrukturyzacji Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

Sytuacja Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, którego właścicielem jest Międzygminny Związek Komunikacyjny, jest trudna. Coraz częściej słychać głosy o tym, że PKM nie będzie w stanie nadal funkcjonować i jest na skraju upadłości.

- Rozmawiamy na temat restrukturyzacji PKM z pozostałymi gminami-członkami MZK. Staramy się rozwiązać ten problem tak, żeby nie ucierpiała na tym nasza komunikacja, żebyśmy mogli nadal realizować to zadanie - relacjonował zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Znamy ceny biletów MZK Znamy ceny biletów MZK

Uwaga! Nowy rozkład jazdy - nowe numery i kolory Uwaga! Nowy rozkład jazdy - nowe numery i kolory

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
do Gość 6.2404.02.2019 18:00

Proste, z PKM zrobią co mają zrobić i nikt im nie przeszkodzi. Taki jest " wola ...", a raczej jej brak.

Gość04.02.2019 6:24

W mzk czekaja na 13 pensje. Co ich tez obchodzi jakis pkm.

Przemko03.02.2019 23:14

To dlatego 111 i 119 ostatnio nie jezdzily

Do Jasiu03.02.2019 11:38

Jak dba właściciel MZK o własną firmę PKM nigdy nie miał zamiaru skoro zrobił przetarg.Ciekawy jestem co będzie na najbliźszej sesji jaka będzie postawą tych co przeszkadzali przed wyborami źeby stworzyć własną komunikację, komu zalezy na utrzymywaniu MZK, z tymi pieniędzmi jakie daje miasto to wykonawca PKM poradził by sobm nie wiedzieliie w 100% sami ustalą linię komunikacyjne, które powinny być od lat.Jak teraz zachowają się radni ,nie popierali PKM BRAK woli politycznej wstyd, Jasiu jesteś pracownikiem MZK zapytaj czy Warbus ma pieniądze na autobusy, brak kierowców, brudne autobusy i nie ma kontroli .

@Jaś03.02.2019 0:44

Kursy firmy Warbus wypadają, bo firma nie ma kierowców i ma niesprawne autobusy.

Jaś02.02.2019 18:27

Ile pieniędzy ma PKM na nowe autobusy? O ile się nie mylę to autobusy PKM są poręczone przez Warbusa. Jak jest odśnieżane miasto? Czy to nie jest przyczyna opóźnionych kursów ,a także ich wypadania?

Gość02.02.2019 18:23

W tym kraju wszystko da się zrobić, ale jak Pan dyrektor MZK na jednej z sesji powiedział wprost, że nie ma woli politycznej.

Pokaż wszystkie opinie (25)