Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
Michał Woś
1 lutego 2019

Napad na Przyjaźni. Podbito i okradziono mężczyznę

Napad na Przyjaźni. Podbito i okradziono mężczyznę

Wychodzący ze sklepu na osiedlu Przyjaźń mężczyzna został zaczepiony przez grupkę jastrzębian. Następnie został pobity i okradziony.

 - Po godzinie 21:00 na osiedlu Przyjaźń doszło do rozboju. Jak ostatecznie ustalili mundurowi, późnym wieczorem, w chwili gdy jastrzębianin wychodził z jednego ze sklepów, zaczepiły go trzy nieznane mu osoby. Nie odpowiedział on na kierowane w jego stronę zaczepki i udał się w swoim kierunku. Nie podejrzewał wtedy, że to jeszcze nie koniec przygody z napotkaną trójką. Chwilę później został zaatakowany z tyłu. Sprawcy, wśród których była też młoda kobieta, przewrócili go na ziemię i zaczęli kopać po całym ciele. Po doprowadzeniu go do stanu bezbronności, jeden z agresorów zabrał mu portfel po czym wszyscy napastnicy oddalili się. Poturbowany dwudziestopięciolatek pozbierał się i ruszył za nimi. W międzyczasie zadzwonił również na Policję, informując dyżurnego o całym zajściu. Na jego nieszczęście, oprawcy zorientowali się, że są przez niego śledzeni. Po raz kolejny zaatakowali pokrzywdzonego przewracając go i kopiąc - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Kiedy na miejscu zjawili się stróże prawa, uzyskali od pokrzywdzonego rysopisy sprawców i natychmiast podjęli działania zmierzające do odnalezienia napastników. Działania te przyniosły zamierzony efekt i na os. Bogoczowiec policjanci zauważyli osoby odpowiadające wskazanym wcześniej rysopisom. Cała trójka podjęła próbę ucieczki ale po krótkim pościgu wszyscy zostali zatrzymani.

W toku dalszych czynności okazało się, że najmłodszy z przestępców – siedemnastolatek, przebywa na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu, a agresywna dwudziestolatka, mieszkanka naszego miasta, kilkanaście dni wcześniej opuściła zakład karny po półrocznej odsiadce. Wszyscy zatrzymani byli nietrzeźwi. Ponadto, policjanci ustali, że chwilę przed popełnionym przestępstwem, te same osoby, dopuściły się również innego czynu, gdzie wspólnie dokonali kradzieży różnych artykułów w jednym z jastrzębskich sklepów.
O dalszym losie sprawców zdecyduje Sąd.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto odcina kotom łapki? Kto odcina kotom łapki?

Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki? Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Dżola z Opola05.02.2019 10:49

Niech zgadnę. Sprawcą był katolik? W dodatku na codzień miły i spokojny, a w niedzielę pierwszy do komunii?

Do Johna03.02.2019 23:42

A w Katowicach,Żorach czy Częstochowie to jest bezpiecznie?!

Hmmm...03.02.2019 20:54

@ John...w doopie byłeś i nawet goowna nie widziałeś.Nie patrz w lustro...wyleczysz sie z depresji w trymiga.

Gość03.02.2019 16:36

Zadziwie co poniektórych, ale osoby te nie były z tego osiedla, więc hejt na osiedle trochę nie wyszedł.

John 03.02.2019 14:34

Patologia wielopokoleniowa. Owszem jest w każdym mieście , ale tylko w Jastrzębiu się ludzi napada bądź zabija. Sam widok tego osiedla jest depresyjny co dopiero ludzie tam mieszkający.

Hiszpan03.02.2019 13:51

Hej GKS... Hej GKS 1 Liga GKS. Hej GKS Hej GKS.

Lukasz03.02.2019 6:39

Jak sama nazwa osiedla brzmi Przyjazn czyli jak widac tam sie wszyscy przyjaznia ????ale tylko do czasu gdy ktos nie przyjdzie z innego osiedla. Tak zawsze bylo za moich czasow i jak widac nadal tak jest

Pokaż wszystkie opinie (26)