Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
4 lutego 2019

Pociągi jeżdżą za darmo

Pociągi jeżdżą za darmo
fot. Koleje Śląskie

W czasie ferii dzieci i młodzież ucząca się może bezpłatnie skorzystać z usług Kolei Śląskich. Wystarczy mieć ważną legitymację szkolną.

Oferta obowiązuje od 9 do 24 lutego 2019, czyli w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Aby w tym czasie za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną.

Promocja dotyczy zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

- Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie. Jedynym wyjątkiem będzie odcinek przygraniczny Chałupki-Bohumin. Oznacza to, że uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem nie tylko do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego. W okresie ferii śląski przewoźnik specjalnie rozszerzył termin kursowania zakopiańskich pociągów i do stolicy polskich Tatr będzie kursował w tym czasie codziennie - informuje jastrzębski magistrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent Hetman pisze list do premiera w sprawie kolei Prezydent Hetman pisze list do premiera w sprawie kolei

Pociągiem z Jastrzębia do Warszawy w ok. 2 godziny? Pociągiem z Jastrzębia do Warszawy w ok. 2 godziny?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Radio Teheran06.02.2019 11:28

@heh
Nikt nie bedzie MZK sugerowal, gdzie i dokad maja autobusy jezdzic. To niezalezne i samorzadne przedsiebiorstwo.
Ludzie, doceniajac ciezka merytoryczna prace, powinni nauczyc sie biegac za pojazdem.

heh05.02.2019 16:24

Był swojego czasu projekt, żeby zrobić Zebrzydowice stacją przesiadkową, uruchomiono wtedy stamtąd pociągi do Krakowa, Katowic, Zakopanego, Jastrzębie miało "tylko" dostosować rozkład jazdy miejskich, tak by przyjeżdżały na 10 min. przed odjazdem pociągu, a odjeżdżały do Jastrzębia 10 min. po przyjeździe.
Nie dało się. Rozkład pozostał niezmieniony i autobusy przyjeżdżały 2 godz. przed odjazdem pociągu z Zebrzydowic, albo przyjeżdżały 5 minut przed przyjazdem pociągu, tak jakby tych 5. minut nie mogły poczekać na potencjalnych pasażerów.
I chyba teraz też na tym ma polegać to "za darmo" wg UM, dojazd do Katowic, Zebrzydowic, nie za darmo, potem marznięcie na przystanku i z powrotem to samo, albo "mamo, tato, przyjedźcie po mnie, bo mam autobus za 2 godziny!"

heh05.02.2019 16:17

Do Wisły da się dojechać - przez Katowice. Ew.przez Pszczynę. Ale jak do Katowic i Pszczyny? O czym bredzi ten magistrat? Za darmo? A jak się dostać do najbliższej stacji kolejowej, Drabasy też będą za darmo?

Radio Teheran05.02.2019 15:15

"do stolicy polskich Tatr będzie kursował w tym czasie codziennie - informuje jastrzębski magistrat"

Moze Magistrat po prostu nie wie, ze z Jastrzebia dzieci donikad nie dojada.
Trzeba im te informacje - zelazny cios rzeczywistosci - poleconym wyslac.

Do Gość Dziś o 11:3905.02.2019 14:20

W Ustroniu. Na pewno dojedziesz.

jah05.02.2019 13:43

Tak, za darmo są, ja dzis rano odwiozłem córkę na dworzec w zdroju. Nie czekałem na pociąg,bo nie miałem czasu, ale myślę, ze szczęśliwie dojechała na ferie i się dobrze bawi.

Gość05.02.2019 11:39

Na pociąg do Wisły to gdzie wsiąść?

Pokaż wszystkie opinie (10)