Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
6 lutego 2019

14 tys. chętnych do pracy w JSW

14 tys. chętnych do pracy w JSW
fot. JSW / Agnieszka Materna

Praca w górnictwie jest nadal marzeniem wielu. W bazie kandydatów do pracy Jastrzębskiej Spółki Węglowej znajduje się około 14 tys. chętnych. 

Analitycy zajmujący się przemysłem górniczym uważają, że już niedługo należy spodziewać się wielkiej rekrutacji do polskich kopalń, które powoli zaczynają cierpieć na braki kadrowe.

W Polskiej Grupie Górniczej w 2019 roku na emerytury odejdzie ok 1,5 tys. osób, natomiast przyjętych zostanie ok. 1 tys. osób, w tym prawie 200 absolwentów szkół.

Natomiast prezes Bogdanki Artur Wasil przyznaje, w wypowiedzi dla wnp.pl, że obecnie coraz trudniej jest pozyskiwać pracowników, ale akurat Bogdanka nie odczuwa problemów w tym obszarze. 

- Praktycznie w przypadku każdej prowadzonej przez nas rekrutacji liczba chętnych osób przewyższa liczbę wolnych etatów. Nasza polityka w zakresie HR jest długoterminowa. Z jednej strony stawiamy na rozwój zawodowy osób aktualnie zatrudnionych w Bogdance, a z drugiej - na sukcesywne pozyskiwanie młodych, utalentowanych pracowników, w celu utrzymania płynności przekazywania wiedzy i sukcesji kluczowych stanowisk w spółce – wyjaśnia prezes.

A jak do sprawy rekrutacji podchodzi JSW? Jak już wcześniej deklarowali przedstawiciele tej spółki, w najbliższych latach planuje się utrzymanie zatrudnienia na podobnym poziomie. Przewidywane jest uzupełnienie stanu załogi w związku z przejściami na emerytury oraz renty. Wówczas miejsca te zajmą pracownicy firmy Szkolenie i Górnictwo, a także absolwenci szkół górniczych. W bazach kandydatów do pracy w JSW znajduje się około 14 tysięcy aplikacji. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nadchodzi spadek cen węgla koksującego? Nadchodzi spadek cen węgla koksującego?

Jest minister do spraw górnictwa. Stawia na efektywność Jest minister do spraw górnictwa. Stawia na efektywność

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Gość07.02.2019 21:12

Zatrudniają nowych kierowników. Golab zostal kierownikiem. Ten jedyny społeczny z samorzadnego wyblagal u tadzia stanowisko. Przegrali z kretesem wybory odszedł na stołek. Czyżby na kolejkę czekała ruda cicho jakoś się zrobiło.

do Hajer Dziś o 9:0307.02.2019 15:12

Daj wam Boże siłę , niech moc będzie z wami.

Hajer07.02.2019 9:03

Z boryni zawsze przychodzi to co najlepsze :) Ale Józefa już nic nie przebije, więc i Bratanka od biskupa przezyjemy.

Gość06.02.2019 20:45

Janusz Tracz jest miejscowym wybitnym rzeczoznawcą do spraw górnictwa przechodzi wszystkie szczeble kariery zaczął od laziennego aktualnie mistrz łopaty za parę lat kto to wie może obsługa przenośnika taśmowego o skomplikowanej budowie dwóch przycisków jeden włącz drugi wyłącz.

Do Janusz Tracz do Zdezorientowany06.02.2019 20:04

No na kopalniach nie rośnie ale w JSW owszem. Wszystko przez co chwilę powstające córki w spółce. Przykładem były CiROW na początku 6 pracowników jak się oddzielili od ROW i zamieszkali w Diamencie. Szybko wzrosło zatrudnienie i nazwa z CiROW na ADVICOM. Teraz ITs i tyle ich tam jest że siedzą w biurze w starej spółce. W biurowcu naprzeciw OPLA, na starach biurach KWK Moszczenica i jeszcze w biurze na Pniówku oraz po kilka sztuk na każdej z kopalń.

Boryniok06.02.2019 19:56

A na Zofii macie nowego naczelnego inż .Pawełka Z . już wam współczuję z górniczym pozdrowieniem .

GÓS06.02.2019 19:00

To GÓS głosi, że zatrudnienie rośnie, a premier Morawiecki, że PKB też. Czyli że musi być u nas dobrze, czy tak?

Pokaż wszystkie opinie (29)