Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
7 lutego 2019

Górnictwo: "Polska jest gotowa wspierać Bangladesz"

Górnictwo: "Polska jest gotowa wspierać Bangladesz"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszewski przebywając z oficjalną delegacją w Bangladeszu zadeklarował, że „Polska jest gotowa wspierać Bangladesz w modernizacji przemysłu górniczego”.

- Nasze firmy są gotowe do realizacji dużych przedsięwzięć przemysłowych. To, co możemy zaoferować partnerom z Bangladeszu to m.in. wsparcie merytoryczne, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz dostawy rozwiązań technologicznych, maszyn i urządzeń górniczych. Potencjał dla rozwoju naszej współpracy bilateralnej jest ogromny i powinniśmy go wykorzystać dla wzmocnienia gospodarek obu krajów - powiedział wiceminister.

Polskie firmy górnicze i okołogórnicze mogą zaoferować bengalskim partnerom kompleksową ofertę sektora węglowego obejmującą realizację studium wykonalności kopalń, ich wybudowanie i wyposażenie, transfer technologii (metoda długościanowa, czysty węgiel), rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo pracy, szkolenia i współpracę ekspercką.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ciągle rośnie liczba zakażonych górników. 1648 osób Ciągle rośnie liczba zakażonych górników. 1648 osób

Górnicza wypłata zostanie znacznie obniżona? Górnicza wypłata zostanie znacznie obniżona?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Matek08.02.2019 12:53

JSW i wszystko jasne, to stan umysłu

jsw08.02.2019 8:47

Nam tez UNIA podesłała swoją myśl techniczną. Dla tego mamy tak zatrute chemikaliami produkty.

Mirek08.02.2019 8:28

Wilka myśl techniczna Polski została doceniona w Bangladeszu. Jeszcze podeślijmy im naszą Polską i Śląską specjalność smog

Ja cie nie mogę 07.02.2019 14:28

Mówią że śmiech to zdrowie, tylko z czego i kogo się tu śmiać jak z osób chorych nie powinno się śmiać tylko im pomagać. Lecz w czym tu pomagać jak jedni pogrążają drugich w swych chorych planach widłami na wodzie PiSanymi, PO Bangladeszu będzie pewnie SankoBAR, a wóda i piwo będzie królować na co rocznych Gwarkach. To dzięki prawdziwym Polakom.

Kierowca bombowca07.02.2019 13:44

Sądze, że gdyby tylko desygnowani do reprezentowania naszego kraju mlekiem i miodem płynącym pojawili się na lotnisku (mam na myśli naszych smukłych, postawnych jak dęby, elyty soli tej ziemi, związkowców) to z miejsca poproszono by ich o dopłatę za nadbagaż. A potem to już jak w Misiu. O ile wrócą to ważenie i kara do każdego kilograma brakującego obywatela, według taryfikatora wykształcenia. Co oni w ogóle kończyli?

Gość07.02.2019 12:21

Kiedy zostaną wysłani przedstawiecie JSW na Bora Bora, w celu pdpisania kontraktu na dostawy piasku?

Gość07.02.2019 12:19

Równorzędni partnerzy, no może ich firmy informatyczne stoją na znacznie wyższym poziomie niż te zarządzane przez JSW.

Gość07.02.2019 11:50

Zróbcie porządek wpierw na własnym podwórku. A potem pomagajcie sprzątać innym.
Wydaje się ze jest szerokie pole do popisu dla rozrastającej się biurokracji i wszech obecnych i pomocnych ZZ.
Pasibrzuchy do dzieła tam was na stołkach jeszcze nie było. Tylko uwaga tam wszystko co tłuste uważa się za utuczone i można zjeść.

Lucyna07.02.2019 11:02

PL to Bangladesz a nawet gorzej.

Znafca temató07.02.2019 9:29

Wysłać tam specjalistuf z SiG-ó to się bangladeszowianom na coś zdadzom. Nauczom, zarobiom. Fajnie sie majom

Pokaż wszystkie opinie (13)