Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
9 lutego 2019

Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie

Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie
fot. pixabay

Nie od dzisiaj problem nieczystości pozostających po psach na naszych osiedlach jest uciążliwy. Wszelkie prośby i tłumaczenia do niektórych właścicieli czworonogów nie docierają. Pojawił się więc pomysł patroli mieszkańców, które dopilnują sprawy.

Ewelina Auguścik, znana działaczka społeczna, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i powalczyć o czyste trawniki i chodniki na osiedlach. Zainicjowała akcję pod nazwą „Jestem bohaterem na swoim podwórku i sprzątam po swoim burku!”.

Przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich mieszkańców, którym na sercu leżą czyste, zadbane podwórka. Pomysł polega na tym, że dorośli wraz z dziećmi będą spacerować po mieście i przekonywać właścicieli czworonogów, aby po nich posprzątali. To same dzieci pokażą dorosłym, że można posprzątać po pupilu i nie jest to wcale żadnym wstydem.

Chętni mogą zgłaszać się do organizatorów akcji za pośrednictwem profilu na FB.

- Dla każdego pupila będzie przygotowany przysmak, a dla mieszkańców Sklep Zoologiczny Animals. przygotował specjalne torebki z łopatkami do sprzątania. To  kto chętny? będzie z nami Życie Malwiny z Majkim, Basia Myśliwiec z Luną  - mówi Ewelina Auguścik.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkańcy z pupilami na wspólnym spacerze Mieszkańcy z pupilami na wspólnym spacerze

Diego i Max potrzebują pomocy Diego i Max potrzebują pomocy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (52)
Pancia13.02.2019 19:57

Nic z tege nie będzie statystycznie co druga rodzina ma czworonoga który osrywa okoliczne chodniki i trawniki. Poziom świadomości jest jaki jest. Dowalić taki podatek żeby się odechciało. Starsi ludzie byli mądrzejsi - kot łapał mysz a pies pilnował gospodarstwa, teraz "pancia" całuje pupila który dopiero co się opróżniał. Chodzą takie zombi na sznurku a pupile walą kloce.

Do Gosc Dziś o 3:1311.02.2019 13:17

A nie chcesz z 500kg takiego naturalnego nawozu psiego- do przedpokoju?

Gosc11.02.2019 3:13

Dobrze że wam śmieci nie przeszkadzają jak leżą bo nikt nie podniesie bo przecież to nie jej/jego a naturalny nawóz przeszkadza, ile razy to człowiek za dzieciaka wdepnął i żył.

szczepionkowy faszyzm11.02.2019 0:38

Nie mierz, lemingu, swoją miarą. Goowno o mnie wiesz. Wiesz morda w kubeł i sprzątaj po swoim kundlu.

Do Nowy Dziś o 13:3610.02.2019 19:59

Nagrywasz załatwiające się psy to twój fetysz ? Cóż każdy ma swoje hobby.

do Nowy10.02.2019 18:42

A sam pewnie lejesz gdzies pod murem ojszczynogo

do zaszczepionego gł... 10.02.2019 16:24

Wciąż reklamujesz się swoją głupotą. Napisz po co to robisz? Już mamy wyrobioną opinię (negatywną) o tobie. Czy sądzisz, że się ukryjesz pod głupią nazwą? Inni też nie mogą na to liczyć. Wychodzi z was wściekłość, że nic nie potraficie i mnie macie perspektyw rozwoju. Wam wystarczy browarek i pociągnąć peta.

Pokaż wszystkie opinie (52)