Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
8 lutego 2019

Gorąco wokół komunikacji miejskiej

Gorąco wokół komunikacji miejskiej
fot. MZK Jastrzębie

Na poniedziałek została zwołana sesja nadzwyczajna w sprawie komunikacji miejskiej w Jastrzębiu. Jest to reakcja radnych na informację, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej zostało postawione w stan likwidacji.

Zapowiada się, że to będzie gorąca sesja Rady Miasta, bo dotycząca komunikacji. Na posiedzeniu głos zabierze przewodniczący Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, a także przedstawiciel związków zawodowych działających w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej, które jest w likwidacji. Oprócz tego radni usłyszą przewodniczącego Zgromadzenie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego oraz członków Walnego Zgromadzenia.

Radni oczekują, że prezydent miasta przedstawi obecną sytuację komunikacji w mieście, a także koncepcję organizacji transportu zbiorowego.

Przypomnijmy, że w dniu 4 lutego Zarząd MZK zdecydował o rozpoczęciu procesu likwidacji PKM Jastrzębie. Jak poinformował Międzygminny Związek Komunikacyjny, sama likwidacja nie oznacza natychmiastowego zniknięcia firmy z rynku. O długości procesu likwidacji zdecydują władze MZK. Zgromadzenie Związku (delegaci dziesięciu gmin członkowskich) już teraz przekazało 600 tys. zł, aby procedura mogła się odbyć w sposób kontrolowany i możliwie łagodny. 

Początek sesji zaplanowany jest na godzinę 15:00.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Zobacz jak kursują autobusu w czasie majówki Zobacz jak kursują autobusu w czasie majówki

Od 1 maja PKM będzie obsługiwało komunikacje w mieście Od 1 maja PKM będzie obsługiwało komunikacje w mieście

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Radio Teheran11.02.2019 15:14

"Jak nie masz większości w radzie miasta to nic nie zrobisz choćbyś stawał na uszach."

To w jakim celu obejmuje to stanowisko i obiecuje?
Jak mi szef zadanie wrecza, to okreslam, ile potrzebuje czasu i zasobow, z tego jestem rozliczany.
Prezydent Miasta moze sobie mowic co chce i nie ponosic odpowiedzialnosci? Sorry, ale takiej osoby traktowac powaznie nie mozna.
Zapasc transportu publicznego to jest powazna i konkretna szkoda dla mieszkancow. Nie jest to zadna niespodzianka, nikt nie podlozyl ladunku pod autobusy. Problem narastal latami.

Do "Radio Teheran"11.02.2019 14:02

Jak nie masz większości w radzie miasta to nic nie zrobisz choćbyś stawał na uszach.

seb11.02.2019 12:56

Pani Hetman już dawno chciała pozbyć się tej nieudolnie zażydzanej firmy. I dać pracę robotnikom a nie prezesom.
Nie stery rzucili jej kłody pod nogi.

jola11.02.2019 12:53

Powiem tak. Nie można dobrze zarządzać firmą wiedząc że można w każdej chwili iść na emeryturę, nie można dobrze świadczyć usługi mieszkańcom danym mieście jak się nie zna miasta.
A Prezes MZK jest z żor, Prezes PKM i jego zastępcy do emeryci

staza11.02.2019 12:04

@ Radio... Hetman tę pogmatwaną sytuację zastała. Przypominam Ci, że to ona chciała wyjść z MZK, a co wtedy zrobili radni PIS -u? Teraz ten " krzyk" pomorze jak umarłemu...

Obserwator11.02.2019 11:31

Pani prezydent chciała wyjść z M Z K i miała rację Radni pisu zablokowali, a kto to każdy zainteresowany wie.Dzisiaj będzie schoł ze strony radnych którzy zrobią nagonkę na Prezydent a to oni są winni sytuacji, ciekawy jestem ich postawy.Gdyby głupota miała skrzydła to niektórzy by fruwali !

Radio Teheran11.02.2019 9:05

@staza
"bo zanim ona wygrała wybory to już wcześniej ten zakład likwidowano"

Ale Pani Prezydent byla przewodniczacy MZK, sprawa PKM obiecywala sie zajac.
Trudno uznac ja jako neutralna w tym zamieszaniu.
Podobnie jak poprzednik, tow. Buda.
Oboje nie zrobili nic.

Pokaż wszystkie opinie (33)