Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
11 lutego 2019

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy
fot. Kompania Węglowa

Wyższy Urząd Górniczy poinformował, że najwięcej interwencji pracowników kopalń w ubiegłym roku dotyczyło skrócenia czasu pracy ze względu na warunki klimatyczne panujące pod ziemią - zbyt wysoka temperatura powietrza.

Wyższy Urząd Górniczy dokonał podsumowania zgłoszeń od pracowników kopalń, które dotyczyły nieprawidłowości i niebezpiecznych zdarzeń zagrażające ich zdrowiu, życiu i bezpieczeństwu pracy. Informacje takie mogą być kierowane anonimowo pod numer telefonu: (32) 736-19-47 oraz drogą mailową: bhp.uwagi@wug.gov.pl.

Z danych opublikowanych przez WUG, za rok 2018, można dowiedzieć się, jakie najczęściej uchybienia występujące w kopalniach były zgłaszana przez górników, są to: Zagrożenia klimatycznego oraz konieczności skrócenia czasu pracy (30 zgłoszeń). Niewłaściwej eksploatacji lub niesprawności maszyn i urządzeń (15). Stosowania mobbingu przełożonych wobec pracowników (11). Stosowania niebezpiecznych metod pracy (11). Zagrożenia metanowego (10). Nieprawidłowej obudowy wyrobisk (6).  Nielegalnej eksploatacji złóż (5). Zagrożenia wybuchem pyłu węglowego (3). Niezgłaszania wypadków przy pracy (3). Utrudnionego dojścia do miejsca pracy i brak porządku na drogach ucieczkowych (3). Eksploatacji niezgodnie z koncesją (3). Złej organizacji pracy (2). Używania alkoholu (2). Zagrożenia tąpaniami (1). Zagrożenia pożarowego (1). Szkoleń załogi (1). Zatrudniania pracowników bez wymaganych kwalifikacji (1). Używania narkotyków (1). 

Jak podsumowuje Wyższy Urząd Górniczy, w 2018 roku potwierdzono zasadność 25 zgłoszeń.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Daniel Ozon nie odpuszcza. Walczy o fotel prezesa JSW Daniel Ozon nie odpuszcza. Walczy o fotel prezesa JSW

Minister energii o "rozrzutnym prezesie" JSW Minister energii o "rozrzutnym prezesie" JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
Do Sęp12.02.2019 20:41

Pokolenie górników po szkole podstawowej już dawno się skończyło. Teraz większość to studenci z kilkoma fakultetami. Tych po technikum garstka a po zawodówce prawie wcale. Ostatnim po SPZ był słynny elektryk z ED3z na Zofiówce ale już go obcięli i mamy spokój z najmądrzejszym nad mądrymi spawacz od siedmiu boleści.

Jo-ha--nys.12.02.2019 19:58

Górnik wykonuje robotę zleconą.Nieważne ile godzin robi ,liczy się efekt.

Sęp12.02.2019 19:54

Janusz Tracz buehehe myślisz że ty i kwk to pępek świata mylisz się bardzo a nic mnie nie zabolało plujesz na samego siebie górniczku

Janusz Tracz do sęp12.02.2019 19:27

zabolało nieudaczniku?

Sęp12.02.2019 19:17

Janusz Tracz to górnik po szkole podstawowej stąd ta jego zaciętość tutaj . Żonę sobie znajdź załóż rodzinę a nie tylko fedrunek i wirtualny świat internetowych bajek.

Janusz Tracz 12.02.2019 19:11

kolejny temat gdzie biedne polaczki z buulem dupy moga sobie poujadac, biedne to wasze zycie ze w internecie musicie wylewac wasze frustracje bo macie gowniane zycie

Gość12.02.2019 16:21

Niech pracują 6 godzin. Stawki pomniejszych flapsy zabrać. To nie grupa uprzywilejowane to grupa rozpuszczona.

Pokaż wszystkie opinie (43)