Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
11 lutego 2019

ZS3: "Kręci mnie bezpieczeństwo" Przestrogi na ferie

ZS3: "Kręci mnie bezpieczeństwo" Przestrogi na ferie
fot. kb /jastrzebieonline

Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego zorganizował cykl zajęć dla przedszkolaków i uczniów jastrzębskich szkół na temat bezpieczeństwa w czasie ferii.

Do przedsięwzięcia włączyły się służby mundurowe z terenu miasta: Komenda Miejska Policji, Straż Miejska, Państwowa Straż Pożarna.  Organizator - Zespół Szkół nr 3 zadbał o to, aby przekazywane treści miały atrakcyjną dla odbiorców formę. Uczniowie przedstawili scenki związane z ratowaniem poszkodowanego narciarza. Natomiast klasy mundurowe zaprezentowały musztrę paradną, czym zachwyciły obecnych na pokazie przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 6.

Podczas spotkania poruszano zagadnienia, które mogą się okazać najbardziej pomocne dla dzieci i młodzieży w czasie przerwy zimowej: zachowanie na drodze, korzystanie z górek do zjazdu sankami, dzikie lodowiska, zamarznięte akweny wodne, zasady zachowania narciarza na stoku.

Niestety, znaczną część wolnego czasu dzieci i młodzież spędzają w sieci internetowej, co również niesie ze sobą poważne zagrożenia. O nich właśnie mówiła przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji kom. Aneta Zacharjasz.

- Najlepiej, żeby dzieci korzystały z Internetu pod opieką osób dorosłych. Sieć daje poczucie anonimowości i dziecko tak naprawdę rozmawiając z drugim internautą, nie wie, kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Dlatego nie powinny one zawierać znajomości w ten sposób, a o wszystkich zaczepkach czy innych podejrzanych zachowaniach powiadamiać rodziców. Najlepiej, aby dziecko nie rozmawiało, zarówno w realu, jak i Intenecie z osobami, których nie zna - przestrzegała policjantka.

Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego jest szkołą, w której systematycznie organizuje się przedsięwzięcia poświęcone szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa. Istnieją w niej klasy policyjne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Uczniowie poznają prawne aspekty pracy mundurowych, ale też praktyczne techniki obezwładniania osób niebezpiecznych czy udzielania pierwszej pomocy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dobijał się w nocy do mieszkania obcej kobiety Dobijał się w nocy do mieszkania obcej kobiety

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!