Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
11 lutego 2019

ZS3: "Kręci mnie bezpieczeństwo" Przestrogi na ferie

ZS3: "Kręci mnie bezpieczeństwo" Przestrogi na ferie
fot. kb /jastrzebieonline

Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego zorganizował cykl zajęć dla przedszkolaków i uczniów jastrzębskich szkół na temat bezpieczeństwa w czasie ferii.

Do przedsięwzięcia włączyły się służby mundurowe z terenu miasta: Komenda Miejska Policji, Straż Miejska, Państwowa Straż Pożarna.  Organizator - Zespół Szkół nr 3 zadbał o to, aby przekazywane treści miały atrakcyjną dla odbiorców formę. Uczniowie przedstawili scenki związane z ratowaniem poszkodowanego narciarza. Natomiast klasy mundurowe zaprezentowały musztrę paradną, czym zachwyciły obecnych na pokazie przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 6.

Podczas spotkania poruszano zagadnienia, które mogą się okazać najbardziej pomocne dla dzieci i młodzieży w czasie przerwy zimowej: zachowanie na drodze, korzystanie z górek do zjazdu sankami, dzikie lodowiska, zamarznięte akweny wodne, zasady zachowania narciarza na stoku.

Niestety, znaczną część wolnego czasu dzieci i młodzież spędzają w sieci internetowej, co również niesie ze sobą poważne zagrożenia. O nich właśnie mówiła przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji kom. Aneta Zacharjasz.

- Najlepiej, żeby dzieci korzystały z Internetu pod opieką osób dorosłych. Sieć daje poczucie anonimowości i dziecko tak naprawdę rozmawiając z drugim internautą, nie wie, kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Dlatego nie powinny one zawierać znajomości w ten sposób, a o wszystkich zaczepkach czy innych podejrzanych zachowaniach powiadamiać rodziców. Najlepiej, aby dziecko nie rozmawiało, zarówno w realu, jak i Intenecie z osobami, których nie zna - przestrzegała policjantka.

Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego jest szkołą, w której systematycznie organizuje się przedsięwzięcia poświęcone szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa. Istnieją w niej klasy policyjne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Uczniowie poznają prawne aspekty pracy mundurowych, ale też praktyczne techniki obezwładniania osób niebezpiecznych czy udzielania pierwszej pomocy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!