Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
Czarny Rycerz
12 lutego 2019

Jastrzębie chce wystąpić z MZK i przejąć PKM

Jastrzębie chce wystąpić z MZK i przejąć PKM

Poniedziałkowa sesja Rady Miasta była gorąca, bo dotycząca spraw komunikacji w mieście. Radni przegłosowali dwa wnioski dotyczące MZK i PKM.

Po długiej i burzliwej dyskusji radni przegłosowali wnioski, które zobowiązują prezydent miasta do przygotowania i przedstawienia Radzie Miasta projektu uchwały o wystąpieniu Miasta ze struktur Międzygminnego Związku komunikacyjnego. Kolejnym wnioskiem jest upoważnienie prezydent do podjęcia działań mających na celu pozyskanie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w celu zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania komunikacji miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Ostatni wniosek skierowany do prezydent miasta dotyczy przygotowania koncepcji realizowania przez Miasto Jastrzębie-Zdrój zadań z zakresu komunikacji miejskiej poza strukturami MZK z udziałem PKM lub z wykorzystaniem składników jego majątku

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Płacimy więcej za bilety przez... gapowiczów Płacimy więcej za bilety przez... gapowiczów

Uwaga! Drożeją bilety MZK Uwaga! Drożeją bilety MZK

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
Mieszkanka18.03.2019 14:51

Może jeszcze jeden wybieg dla psów i zwolnienie właścicieli psów z podatków. Nic dla młodzieży i dzieci. Wszystkie urzędy w rękach dojeżdżających, jakby w naszym mieście nie było wykształconych osób.A wszystkim rządzi B

Ciocia Klocia14.02.2019 6:23

Proponuję od tej pory pisać tylko pozytywne komentarze, popierające polityke pani prezydent. Jej misji przyświeca dobro miasta i jego mieszkańców, czyli nas wszystkich. Tylko ludzie płytkiej wiary nie dostrzegają realizacji obietnic wyborczych. Nowi inwestorzy, wzrost gospodarczy na arenie międzynarodowej i innowacyjność w przyszłościowej polityce samorządowej to dalekosiężne cele, za realizację których wszyscy mieszkańcy naszego miasta są pani prezydent wdzięczni i pragną okazać poparcie dla prowadzonej polityki!

Gaweł13.02.2019 22:57

Gościu, Jastrzębie to nie tylko betonowe getto w centrum, to Szeroka, Skrzeczkowice, Borynia, Cisówka Bzie, Piaski itd. Stamtąd dzieci mają iść na piechotę na lodowisko czy basen? Nie myśl swoją kategorią.

Gość13.02.2019 21:18

do ,,Magda" dziś o 17:09

Kino > Basen = 700 m
Kino > Lodowisko = 1 km
Lodowisko Basen > = 1-2 km

Błagam cię tak ciężko na nogach zajść? Po za tym w praktyce to są 2-4 przystanki.

Magda13.02.2019 17:09

tylko comy jesteśmy winne uczennice i uczniowie że dojechać nie możemy w czasie ferii na lodowisko na basen i do kina ?

Kama13.02.2019 9:18

Jak nie wiadomo o co chodzi, to winien jest PiS.?
Jeżeli jest wina Rady Miasta to po co Prezydent?
Kto przygotowuje uchwały i kto je realizuje? Czy Prezydent to tylko figura? To są pytania na które każdy wyborca musi sobie odpowiedzieć.

Gość13.02.2019 9:02

Głosowaliscie na tą pseudo prezydent to teraz macie a to dopiero początek zaniedbań

Pokaż wszystkie opinie (48)