Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
12 lutego 2019

Jastrzębie chce wystąpić z MZK i przejąć PKM

Jastrzębie chce wystąpić z MZK i przejąć PKM

Poniedziałkowa sesja Rady Miasta była gorąca, bo dotycząca spraw komunikacji w mieście. Radni przegłosowali dwa wnioski dotyczące MZK i PKM.

Po długiej i burzliwej dyskusji radni przegłosowali wnioski, które zobowiązują prezydent miasta do przygotowania i przedstawienia Radzie Miasta projektu uchwały o wystąpieniu Miasta ze struktur Międzygminnego Związku komunikacyjnego. Kolejnym wnioskiem jest upoważnienie prezydent do podjęcia działań mających na celu pozyskanie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w celu zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania komunikacji miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Ostatni wniosek skierowany do prezydent miasta dotyczy przygotowania koncepcji realizowania przez Miasto Jastrzębie-Zdrój zadań z zakresu komunikacji miejskiej poza strukturami MZK z udziałem PKM lub z wykorzystaniem składników jego majątku

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Limit pasażerów w autobusach Uwaga! Limit pasażerów w autobusach

Ludzie przestają jeździć autobusami Ludzie przestają jeździć autobusami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
Mieszkanka18.03.2019 14:51

Może jeszcze jeden wybieg dla psów i zwolnienie właścicieli psów z podatków. Nic dla młodzieży i dzieci. Wszystkie urzędy w rękach dojeżdżających, jakby w naszym mieście nie było wykształconych osób.A wszystkim rządzi B

Ciocia Klocia14.02.2019 6:23

Proponuję od tej pory pisać tylko pozytywne komentarze, popierające polityke pani prezydent. Jej misji przyświeca dobro miasta i jego mieszkańców, czyli nas wszystkich. Tylko ludzie płytkiej wiary nie dostrzegają realizacji obietnic wyborczych. Nowi inwestorzy, wzrost gospodarczy na arenie międzynarodowej i innowacyjność w przyszłościowej polityce samorządowej to dalekosiężne cele, za realizację których wszyscy mieszkańcy naszego miasta są pani prezydent wdzięczni i pragną okazać poparcie dla prowadzonej polityki!

Gaweł13.02.2019 22:57

Gościu, Jastrzębie to nie tylko betonowe getto w centrum, to Szeroka, Skrzeczkowice, Borynia, Cisówka Bzie, Piaski itd. Stamtąd dzieci mają iść na piechotę na lodowisko czy basen? Nie myśl swoją kategorią.

Gość13.02.2019 21:18

do ,,Magda" dziś o 17:09

Kino > Basen = 700 m
Kino > Lodowisko = 1 km
Lodowisko Basen > = 1-2 km

Błagam cię tak ciężko na nogach zajść? Po za tym w praktyce to są 2-4 przystanki.

Magda13.02.2019 17:09

tylko comy jesteśmy winne uczennice i uczniowie że dojechać nie możemy w czasie ferii na lodowisko na basen i do kina ?

Kama13.02.2019 9:18

Jak nie wiadomo o co chodzi, to winien jest PiS.?
Jeżeli jest wina Rady Miasta to po co Prezydent?
Kto przygotowuje uchwały i kto je realizuje? Czy Prezydent to tylko figura? To są pytania na które każdy wyborca musi sobie odpowiedzieć.

Gość13.02.2019 9:02

Głosowaliscie na tą pseudo prezydent to teraz macie a to dopiero początek zaniedbań

Gość12.02.2019 23:58

Trupa znowu chcą ożywić?....ile milionów....skąd autobusy wezmą.....Kto odda dotację unijne ....kilkanaście milionów?....radni ? ....Tak...Ale z swoich pieniędzy?

Ja12.02.2019 18:53

Ładnie nas Pani prezydent rządziła...zaniedbany wiadukt który niedługo będzie całkowicie zamknięty i w dodatku brak komunikacji miejskiej.chaos w szczycie na ulicach.policjanci ani myślą pokierować ruchem,pomóc tej sytuacji.I tak przez najbliższe 2-4lata...bravo

...12.02.2019 16:14

PKM zostało utopione przez naszych radnych z PISu w 2015. Teraz tylko robią pianę i obwiniają wszystkich byle oddalić winę od siebie.

Pokaż wszystkie opinie (48)