Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
13 lutego 2019

Jak sprawdzić czy przyjedzie autobus?

Jak sprawdzić czy przyjedzie autobus?

Protest kierowców trwa - nadal przebywają na zwolnieniach lekarskich. Wiąże się to z utrudnieniami dla pasażerów.

Od początku tego tygodnia osoby korzystające z komunikacji miejskiej zastanawiają się, czy dojadą do pracy, czy autobus, na który czekają przyjedzie na przystanek.

Komunikację zastępczą organizuje Międzygminny Związek Komunikacyjny, który uruchomił specjalne telefony. Pracownicy MZK udzielają informacji na temat tego, czy kurs danej linii jeździ bez przeszkód, czy może nie należy spodziewać się go na przystanku. Wszelkie informacje dostępne są pod numerami telefonów: 32 476 35 77,  32 476 34 74,  32 475 14 02.

Jak poinformował MZK, w Jastrzębiu-Zdroju i najbliższej okolicy problemy występują na ok. 30% tras. Nieco ponad połowę zapewnia firma Warbus, natomiast kolejne kilkanaście procent kursów to już komunikacja zastępcza zorganizowana przez MZK. W Czerwionce-Leszczynach i Żorach problemy występują na ok. 40% tras. Tutaj w zabezpieczeniu komunikacji pomaga firma Mikrus.

- Aktualny, tymczasowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej MZK oraz w aplikacji mobilnej MyBus. Co ważne, po korekcie elektronicznego systemu obsługi pasażerów, tablice przystankowe wyświetlają jedynie kursy, które są aktualne, a więc należy spodziewać się przyjazdu autobusu. Ponadto w Biurze MZK trwa dyżur. Informacje udzielane są telefonicznie, a także za pośrednictwem komunikatora Messenger widocznego na stronie internetowej MZK - mówi rzecznik MZK Rafał Jabłoński. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Mniej kursów autobusowych Uwaga! Mniej kursów autobusowych

Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
Laki14.02.2019 9:11

Lanuszny musi odejść !!!

Radio Teheran14.02.2019 8:18

@DO Piotr

To chyba pierwszy popis nowego wydziału promocji i czegoś.
Żadne komentarze nie wpłyną na urzędników. O sytuacji trzeba zawiadamiać formalnie, poleconym.

Gość14.02.2019 6:42

Oczywiście numery podane ale nie dodzwonisz się czy twój autobus jedzie. Bo pewnie i pracują 8-16 a jak ktoś jedzie na 7 do pracy i 4-ty dzień nie ma autobusu to już nie ich problem, bo przecież zastępcza jest... tylko gdzie ;/

Ciocia Klocia14.02.2019 6:05

To piękna idea dla zakochanych. Pani prezydent po raz kolejny przejawia troskę o zaakcentowanie w naszym mieście wielu świąt, jubileuszy i innych okolicznościowych okazji. Wszyscy mieszkańcy są pani wdzięczni za fotobudkę. W żadnym innym mieście nikt z decydentow nie wpadł na tak przedsiębiorczy pomysł. Sądzę, że tylko malkontenci będa kręcić swoimi czerwonymi nosami i podburzać zadowolonych i szczęśliwych mieszkańców!

jastrzębiak14.02.2019 4:39

w sytuacji tej nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję na otwarcie nowej Biedronki i zorganizowanie biesiady.

mk14.02.2019 0:43

Jastrzębie to wieś. Setka bloków i kilka stodół, czyli marketów, o miejskości tego miejsca nie świadczy Jastrzębie to wieś, gdzie jest jedno kino, jeden basen, a najważniejsze wydarzenia roku to pieczenie kartofli albo występ Bajmu czy innych starych chauturników, no sory, ale takie imprezy to w mniejszych nawet wioskach się odbywają, pod remizami.

DO Piotr13.02.2019 23:11

O angielski humor to hrabiny nie podejrzewałem !!!

Pokaż wszystkie opinie (41)