Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
Eko Okna
14 lutego 2019

"Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie"

"Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie"
fot. pixabay

Robert Biedroń odwiedził w środę stolicę województwa - Katowice. Podczas spotkania była mowa o smogu i zamykaniu kopalń.

Podczas spotkania z sympatykami partii nie mogło zabraknąć tematyki związanej z górnictwem. Biedroń mówił, że skoro Śląsk jest symbolem smogu to konieczne jest odejście od wydobycia węgla kamiennego. Alternatywą mają być odnawialne źródła energii. Należy też wymienić piece na ekologiczne.

Innym jeszcze zagadnieniem poruszanym podczas wizyty lidera partii Wiosna była śląska tożsamość, a dokładnie gwara. Robert Biedroń uważa, że należy nadać jej status języka regionalnego. Dotychczas w Polsce ma go tylko język kaszubski.

 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Związkowcy z JSW  będą bronić prezesa w Warszawie Związkowcy z JSW będą bronić prezesa w Warszawie

"Śląsk będzie stopniowo odchodził od węgla" "Śląsk będzie stopniowo odchodził od węgla"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (56)
Jastrzab18.02.2019 16:03

Byk Ty pajacu zarabiają dużo za 4h pracy dla mnie to jest i tak malo zjedz na dół z nimi bez okien wyjedź I po zjeździe będziesz miał pełne majtki małe tapniecie będzie I uciekniesz do mamusi .... Nie rozumiem takich zawistnych ludzi jak Ty. No ale cóż jak 80% naszego polskiego społeczeństwa .

hawk17.02.2019 21:36

byczku zazdrość do grzech, idź zdobądź zawód, zarabiaj przynajmniej jak górnicy i bądź facetem, skończ skomleć

Zygfryda16.02.2019 10:18

Kamilla, powiadam Ci, wiedza Twoja rozległa ale mało usystematyzowana...A sądząc po pisowni, żródła jej raczej pochodzą z tego, co usłyszałaś, a nie przeczytałaś.

Olo16.02.2019 7:41

Jsw zamykac truciciele i związkowe nieroby

byk15.02.2019 19:59

do jastrzębianka. jak się bierze kredyt to trzeba przewidywac przyszłościowo, czy spłacę go . A nie bo sąsiad sie buduje, to ja tez! Polacy są najbardziej zadłużonym krajem pod względem kredytów. Biorą jak opętani. Później płaczą,ze katastrofa. Teraz chcą mieć wszystko od razu! Górnicy nauczyli się tylko brać, chapią i chapią. Urwie się wam, urwie. Zacznienie zyć jak inni ludzie w Polce, gdzie cięzko pracują i uczciwie a nie 4 godzin za tak duże pieniadze.

byk15.02.2019 19:52

Tylko nie gawra hanysowska. To nie idzie słuchać jakby ktoś mówił niedorobionym językiem.

G15.02.2019 19:30

W produkcji statków wyprzedzają nas Rumunia, Francja, Holandia, Rosja, Finlandia, Włochy. Pokaż mi chociaż polski market. Nie ma trzymajmy się faktów, rzczywistości i statystyk

Pokaż wszystkie opinie (56)