Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
14 lutego 2019

Od dzisiaj darmowa komunikacja dla wszystkich

Od dzisiaj darmowa komunikacja dla wszystkich
fot. UM Jastrzębie

Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju wprowadza darmową komunikację na terenie całego miasta. Za bilet nie trzeba płacić do 24 lutego. 

Od poniedziałku komunikacja autobusowa na terenie miasta nie jest realizowana w stu procentach. Firma wykonująca kontrakt dla MZK nie zabezpieczyła w pełni zastępczych połączeń autobusowych, czego konsekwencje ponoszą mieszkańcy naszego miasta.

- Zdecydowałam się wprowadzić całkowicie bezpłatną komunikację na terenie całego miasta Jastrzębie-Zdrój. Wiem, że to nie zrekompensuje wszystkich trudności, ale zapewniam, że w tym czasie pracujemy intensywnie nad przywróceniem połączeń autobusowych w stu procentach. Proszę o cierpliwość i zrozumienie - wyjaśnia Anna Hetman, prezydent miasta.

Obowiązywać będzie od dziś od południa do 24 lutego.

Przypomnijmy, problemy komunikacyjne pojawiły się w poniedziałek 11 lutego. Wówczas w pracy nie zjawili się kierowcy PKM Jastrzębie. Przedsiębiorstwo obsługuje część tras w Jastrzębiu-Zdroju i gminach ościennych oraz w Czerwionce-Leszczynach i Żorach. Obecnie w Jastrzębiu-Zdroju i najbliższej okolicy problemy występują na ok. 46% tras.

Aktualny, tymczasowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej MZK oraz w aplikacji mobilnej MyBus. Co ważne, po korekcie elektronicznego systemu obsługi pasażerów, tablice przystankowe wyświetlają jedynie kursy, które są aktualne, a więc należy spodziewać się przyjazdu autobusu. Ponadto w Biurze MZK trwa dyżur. Informacje udzielane są telefonicznie: 32 476 35 77, 32 476 34 74, 32 475 14 02. A także za pośrednictwem komunikatora Messenger widocznego na stronie internetowej MZK.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Mniej kursów autobusowych Uwaga! Mniej kursów autobusowych

Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
paulin16.02.2019 18:02

podziękujmy skarbnikowi , to on o wszystkim decyduje w tym miescie

Gość16.02.2019 9:04

Tak piszą gdzie ta darmowa komunikacja pani Prezydent,a jak już mają darmową komunikację to im się nie podoba

gość15.02.2019 16:53

Nie ma nic za darmo!!! Kto za to zapłaci - Budżet Miasta???? Dlaczego o tym nie napisalićie - ile to będzie kosztowało i kto zapłaci? Skoro teraz zrobiła bezpłatną to slaczego nie zrobiła jej w 2015 roku? Miała możliwośc od stycznia do września 2015 r. Dlaczego nie zrobiła nic w tym temacie? Dlaczeo teraz zwala winę na PiS?????

Gość15.02.2019 6:44

Chyba piesza komunikacja. Mimo napisania wiadomości zostałam "zlana" i wciąż żadne autobusy na trasie nie jeżdżą. Więc darmowa jest jak najbardziej piesza, bo w innym przypadku albo za taksówkę albo za paliwo trzeba zapłacić.

Gurnik15.02.2019 6:02

Mnie tam nie obhodzom jakieś aótobósy. Karzdego dnia jerzdrzem do kopalni swoim srebrnym szerszeniem tico. Niepoczebne som mi jakieś pszeglondy auta, ubespieczenia czy nawet prafko jazdy. Po co? Moje tico to nie auto tylko pszemieszczacz z domó do kopalni i nazot. Nikt mnie nie zaczymóje do kontroli rzadnyh. Zresztom nie wiem bo jak jerzdrzem to zafsze mam dwie rence na kierownicy i paczem ino w jeden pónkt na choryzącie.

Gorol15.02.2019 1:16

Baba to se może w kuchni rządzić a nie miastem

Mama14.02.2019 22:31

Dzieci mają ferie i nawet nie mogą wyruszyć chociażby na Halę czy lodowisko ,bo jak?
Za to mają fotobudkę w centrum buhaha .
Wiocha i tyle .
Może rodzice wolne sobie weźmy albo na taksówki dzieciom dajmy.
Udanych ferii ....

Czas się stąd wynieść tu juz lepiej nie będzie.
Ale mamy OWN i wybieg dla psów ????

Pokaż wszystkie opinie (34)