Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
14 lutego 2019

Sukces zawodniczek Judo Koka we Włoszech

Sukces  zawodniczek Judo Koka we Włoszech
fot. Klub Judo Koka

W ostatni weekend we włoskiej miejscowości Follonica odbył się Puchar Europy Kadetów w Judo. W turnieju wystartowało blisko 600 zawodników z 29 państw Europy, ale także na tatami rywalizowali zawodnicy z USA Kanady, Meksyku, Argentyny i Zimbabwe. Zawodniczki Judo Koka zanotowały bardzo dobry występ.

W reprezentacji Polski w tym turnieju wystartowały dwie zawodniczki Klubu Judo Koka Jastrzębie – Oliwia Onysk oraz Oliwia Kutyła. Brązowy medal w kategorii wagowej do 40 kg zdobyła Oliwia Onysk. Zawodniczka z Jastrzębia-Zdroju w pierwszej walce uległa po zaciętej dogrywce reprezentantce Holandii, w następnych walkach toczonych w repasażach Oliwia zwyciężyła z reprezentantką Włoch i Chorwacji  W walce o brąz, Oliwia zwyciężyła z kolejną reprezentantką Holandii, odnosząc największy sukces w swojej karierze sportowej. Warto zaznaczyć, że medal Oliwii był jedynym medalem pierwszego dnia zdobytym przez reprezentantów Polski.

Druga reprezentantka Klubu Judo Koka Jastrzębie - Oliwia Kutyła - rywalizowała w kategorii 48 kg. W pierwszej walce Oliwia potrzebowała zaledwie 1 minutę, aby rozprawić się z reprezentantką Holandii W kolejnej walce zawodniczka z Jastrzębia-Zdroju rywalizowała z Włoszką z którą po dogrywce przegrała na kary. Niestety przeciwniczka przegrała kolejną walkę i Oliwia Kutyła odpadła z turnieju.

Po turnieju dziewczęta uczestniczyły w campie w czasie którego mogły stoczyć wiele walk treningowych z przeciwniczkami z różnych krajów co pozwoliło na zdobycie cennego doświadczenia w rywalizacji międzynarodowej.

Zarówno Oliwia Onysk jak i Oliwia Kutyła są medalistkami Mistrzostw Polski w Judo, swoją pasje do sportu rozwijają poprzez naukę klasie mistrzostwa sportowego o profilu judo w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oliwia Onysk w gronie najlepszych judoczek Oliwia Onysk w gronie najlepszych judoczek

Jastrzębianki zdobyły dwa razy brąz w judo Jastrzębianki zdobyły dwa razy brąz w judo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość20.02.2019 18:02

Ale malutko komentarzy. Sukcesy w tym mieście nikogo nie interesują.

Oko proroka15.02.2019 16:31

Judo w Jastrzębiu ma sukcesy i w przeszłości też miało wielu wspaniałych zawodników Pani Beata maksymow była jedną z nich szacunek dla zawodników i trenerów brawo

mysz15.02.2019 6:59

Coś pięknego.Taka wiadomość.Brawo dziewczyny.