Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
Eko Okna
15 lutego 2019

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe
fot. pixabay

Co w sytuacji, kiedy autobus nie przyjechał i zmuszeni byliśmy wezwać taksówkę? Czy posiadacze biletów okresowych mogą liczyć na zwrot pieniędzy z powodu tego, że nie mogli korzystać komunikacji?

Jak informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny, osoby, które posiadają bilet miesięczny, dwutygodniowy czy tygodniowy i czują się poszkodowane mogą wysłać do MZK wniosek o zwrot kosztów za brak możliwości korzystania z komunikacji mimo wykupienia biletu. Taki wniosek najlepiej złożyć po okresie obowiązywania biletu okresowego z określeniem, w jakim okresie korzystanie z niego nie było możliwe z powodu problemów na liniach MZK.

- Poza tym, osoby zmuszone do korzystania z taksówki, gdy autobus na przystanku się nie pojawił, mogą wystąpić do przewoźnika (także za pośrednictwem MZK) o zwrot kosztów. Należy przedstawić paragon wystawiony przez taksówkarza oraz kurs i datę, kiedy nie był on zrealizowany - mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Gubią komórki, zegarki i portfele Gubią komórki, zegarki i portfele

Ulgi w przejazdach komunikacją miejską Ulgi w przejazdach komunikacją miejską

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Gość19.02.2019 18:48

Miasto jest nieudolne nie powinno nigdy dojść do takiej sytuacji widać gdzie się nas wyborców ma. "Ładne logo" nie wystarczy by robić coś dla mieszkańców a nie przeciw. Wstyd mi za Jastrzębie...

Kola z teheranu17.02.2019 9:34

Ciekawe jak teraz prywaciarzy wytłumaczy że nie wykonuje kursów? Autobusy się jakoś same nie naprawiaja a dyzpozytor to nie mechanik Coś podleczy ale nie naprawi

Jaś16.02.2019 23:31

Czytam państwa wpisy i tak sobie myślę, że strajk kierowców przyśpieszy decyzję co do upadłości PKMu .To trochę inna procedura niż likwidacja firmy.Myślę,że kierowcy sami sobie wbili nóż w plecy.Przy likwidacji przedsiębiorstwa możliwe są różne warianty likwidacyjne. Jednym z nich są zwolnienia grupowe co pozwala pozostałym ,po przezwyciężeniu kryzysu finansowego ( zmniejszenie kosztów funkcjonowania ) pracować dalej,a nawet odzyskać zdolność usługową. Najmniej zagrożoną grupą pracowników są w tym wypadku kierowcy. W aktualnej sytuacji postrajkowej wszystko jest możliwe. W tym przypadku firma z Warszawy może być ratunkiem, więc trochę przyjaźniej należałóby na nich patrzeć.

Gość16.02.2019 15:54

Ciekawi mnie czy z MZK ktoś poniesie odpowiedzialność za niezorganizowanie komunikacji zastepczej a w szczególności człowiek beton powinien podać się do dymisji za nieudolność

Hmmm...16.02.2019 0:50

Byłbyś jak dziecko we mgle...

Hyhy radiowiec...niezłe poczucie humoru,jak na zawodowego malkontenta z umysłowym inwalidztwem.????

xxx do ?15.02.2019 18:29

Do drabasa miasto nie doplaca a do MZK daje rocznie okolo 33 mil zl.

?15.02.2019 18:21

A kiedy będzie można piec kartofelki?

Pokaż wszystkie opinie (26)