Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
15 lutego 2019

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe
fot. pixabay

Co w sytuacji, kiedy autobus nie przyjechał i zmuszeni byliśmy wezwać taksówkę? Czy posiadacze biletów okresowych mogą liczyć na zwrot pieniędzy z powodu tego, że nie mogli korzystać komunikacji?

Jak informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny, osoby, które posiadają bilet miesięczny, dwutygodniowy czy tygodniowy i czują się poszkodowane mogą wysłać do MZK wniosek o zwrot kosztów za brak możliwości korzystania z komunikacji mimo wykupienia biletu. Taki wniosek najlepiej złożyć po okresie obowiązywania biletu okresowego z określeniem, w jakim okresie korzystanie z niego nie było możliwe z powodu problemów na liniach MZK.

- Poza tym, osoby zmuszone do korzystania z taksówki, gdy autobus na przystanku się nie pojawił, mogą wystąpić do przewoźnika (także za pośrednictwem MZK) o zwrot kosztów. Należy przedstawić paragon wystawiony przez taksówkarza oraz kurs i datę, kiedy nie był on zrealizowany - mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Gość19.02.2019 18:48

Miasto jest nieudolne nie powinno nigdy dojść do takiej sytuacji widać gdzie się nas wyborców ma. "Ładne logo" nie wystarczy by robić coś dla mieszkańców a nie przeciw. Wstyd mi za Jastrzębie...

Kola z teheranu17.02.2019 9:34

Ciekawe jak teraz prywaciarzy wytłumaczy że nie wykonuje kursów? Autobusy się jakoś same nie naprawiaja a dyzpozytor to nie mechanik Coś podleczy ale nie naprawi

Jaś16.02.2019 23:31

Czytam państwa wpisy i tak sobie myślę, że strajk kierowców przyśpieszy decyzję co do upadłości PKMu .To trochę inna procedura niż likwidacja firmy.Myślę,że kierowcy sami sobie wbili nóż w plecy.Przy likwidacji przedsiębiorstwa możliwe są różne warianty likwidacyjne. Jednym z nich są zwolnienia grupowe co pozwala pozostałym ,po przezwyciężeniu kryzysu finansowego ( zmniejszenie kosztów funkcjonowania ) pracować dalej,a nawet odzyskać zdolność usługową. Najmniej zagrożoną grupą pracowników są w tym wypadku kierowcy. W aktualnej sytuacji postrajkowej wszystko jest możliwe. W tym przypadku firma z Warszawy może być ratunkiem, więc trochę przyjaźniej należałóby na nich patrzeć.

Gość16.02.2019 15:54

Ciekawi mnie czy z MZK ktoś poniesie odpowiedzialność za niezorganizowanie komunikacji zastepczej a w szczególności człowiek beton powinien podać się do dymisji za nieudolność

Hmmm...16.02.2019 0:50

Byłbyś jak dziecko we mgle...

Hyhy radiowiec...niezłe poczucie humoru,jak na zawodowego malkontenta z umysłowym inwalidztwem.????

xxx do ?15.02.2019 18:29

Do drabasa miasto nie doplaca a do MZK daje rocznie okolo 33 mil zl.

?15.02.2019 18:21

A kiedy będzie można piec kartofelki?

Pokaż wszystkie opinie (26)