Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°16°
18 lutego 2019

"Cześć Europo"! Młodzież poznaje UE

"Cześć Europo"! Młodzież poznaje UE

Uczniowie SP nr 18 im. Henryka Sławika poznają zwyczaje mieszkańców krajów europejskich, a wszystko to dzięki zaangażowaniu i pomysłowości uczniów trzeciej klasy gimnazjalnej.

Uczniowie z ostatniej klasy gimnazjalnej biorą udział w konkursie pod nazwą „Cześć Europo!” W ramach tego przedsięwzięcia powstała drużyna złożona z uczniów klasy 3 „a”. Przygotowali oni prezentację multimedialną i moc niespodzianek, z którymi odwiedzają swoich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej. Dzięki zaangażowaniu chłopców młodzież może poznać kulturę, historię oraz zwyczaje krajów Europy, a także historię integracji Unii Europejskiej. Na podkreślenie zasługuje to, że młodzieży nie brakuje kreatywności, dzięki której potrafią dotrzeć do swoich młodszych kolegów i koleżanek.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Młodzi dla Europy we współpracy z Polską Fundacją im. Roberta Schumana. Konkurs jest objęty Patronatem honorowym przez Posłów do Parlamentu Europejskiego: Jerzego Buzka, Krzysztofa Hetmana, Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz i Krystynę Łybacką oraz Europe Direct Poznań Punkt Informacji Europejskiej i Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce.

Polub i udostępnij
Czytaj też

OWN najlepszym miejscem na Śląsku? OWN najlepszym miejscem na Śląsku?

Kręci was Jastrzębie? Konkurs z nagrodami Kręci was Jastrzębie? Konkurs z nagrodami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
szczepionkowy faszyzm19.02.2019 1:00

Lewacki, socjalistyczny bezsens. Polexit, dlaczego tej opcji nikt młodzieży nie tłumaczy?
Skoro większość matołków nie kuma, że zboczona ue nie jest nam do niczego potrzebna, to może chociaż będą przerabiać tematy: co będzie, jak ue się rozpadnie? Bo to tylko kwestia czasu.

Gość18.02.2019 21:59

przeciez sa ferie...

Radio Teheran18.02.2019 13:02

Ciekawe, czy mlodziez zorientowala sie juz, ze parametry JZ
do Europy nie pasuja.

Gość18.02.2019 12:00

Dobrze niech się uczą żeby wiedzieli gdzie można normalnie żyć.

Radio Teheran18.02.2019 9:39

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4866101/turcja-wielki-step-i-europa-srodkowa 

"Skąd w języku szwedzkim tureckie słowa? Czy Lwów był przez wieki bardziej bramą Orientu czy przedmurzem Europy? Kiedy i gdzie powstał pierwszy przekład Koranu na język polski? Czy praojczyzną Węgrów był mityczny Turan i dlaczego węgierska kuchnia pachnie orientalnymi przyprawami? "

Gość118.02.2019 9:20

Unia europejska to zsrr tylko zamiast czerwonej flagi jest niebieska